Energia ellátás az atomerõmûvek leállítása után

Indította nova, 2012. május 18., 12:29:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondoltam nyitok egy ilyen témát Zoli hozzászólása nyomán.

Idézetet írta: Zoli Dátum 2012. május 18., 10:53:55 DÉLELŐTT
Mielõtt belekezdenék megemlítenék egy igen érdekes dolgot. Amikor az ember átlépi a német határt egy olyan dolgot tapasztal amit itthon nehéz elképzelni. Nem a jó minõségû autópályára gondolok :) hanem a mérhetetlen sok napelemre. Azon a vidéken már a búza helyett is villamos energiát termelnek. Minden faluban szinte minden ház tetején napelem van, sõt sok helyen még a pajta meg istálló tetejére is telepítettek. Na ilyen nálunk mikor lesz :(

A németeknél a Japán atomerõmû baleset után sok atomerõmûvet leállítottak. Hosszú távon is a megújuló energiaforrások irányába kívánnak elmozdulni. A kiesõ energiát máshonnan kell beszerezniük, ami így még jobban megemeli a villamos energia árát a németeknél. EZ a gazdaságuknak sem kedvez. Ezért gondolom egyre jobban megpróbálják ezeknek a rendszereknek és megoldásoknak az árát csökkenteni és minél jobban elmozdulni az alternatív energia rendszerek irányába. Mivel a német gazdaság az egyik legerõsebb Európában ezért eléggé nagy befolyással rendelkeznek ezen a területen is. Kérdés, hogy a napelemek és a szélturbinák mellé milyen megoldások sorakoznak fel. Nem is beszélve a tárolási problémákról.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Az új megoldások híve vagyok.
Van viszont egy probléma. Ezekre nem igen lehet alap erõmûveket létesíteni.

krisz1986

Egy kicsit azért én is nyugodtabban aludnék, ha ebbe az irányba mozdulnánk el. Juvill igazad van, és én annyit tennék hozzá, hogy még sokat kell nekünk embereknek formálódni, csiszolódni, hogy ezt az új technikát napi szintûvé tegyük. Emlékezünk vissza mikor a tv bemutatta a biciklivel való villamos áram termelést. Edzettél is és volt áramod is. Nem hiszem, hogy sok idõ kell, hogy az ember rohamos fejlõdésében, hogy a természet adatságait megfelelõen hangsúlyozom megfeleöen használja.

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. május 18., 19:53:02 DÉLUTÁN

Van viszont egy probléma. Ezekre nem igen lehet alap erõmûveket létesíteni.

Igen pont ez a probléma ezekkel a rendszerekkel, hogy nem állnak mindig rendelkezésre. Nem fúj mindig a szél, nem süt mindig a nap. Az alaperõmûvek szerepét betöltõ atomerõmûveknél ez nem probléma. Mivel a teljes Európai energia rendszer egy együtt járó energia rendszer és minél több helyen csatlakoztatnak hozzá megújulóenergiát termelõ erõmûveket annál inkább decentralizált lesz az energia rendszer. Kérdés, hogy megtalálják-e a módját a folyamatos termelésnek mellyel lehet már tervezni. Azt olvastam már, hogy a naperõmûveknél már van rá mód, hogy a megtermelt energiát 12 órán keresztül tárolják. (nem akkumulátoros tárolás)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Üdv Mindenki!
Egy roppant érdekes cikkre találtam:
http://www.sg.hu/cikkek/93041/tul_nagy_a_szelenergia_aranya_nemetorszagban
Miért is kell a Németeknek és az Uniónak a keleti régió?
Végtére is nem értem hol itt a probléma. Ha már ide jön, akkor használjuk ki!
Vagy talán pont ezért nem támogatják kellõképpen az alterrnatív energia terjedését nálunk, mert kellünk a német piacnak? >:(
Erõsen elgondolkodtató, hogy hogyan használnak ki minket. :-\
Nesze neked Unió!

flatskerrobert


Hidegfúzio: http://www.vntv.hu/vivanaturavideo.php?vid=eb54d459f
Lehet, hogy ez fogja megoldani a lakások fûtését, hûtését és villamosenergia ellátását?
FR.

nova

Idéza németek a szélerõmûveiket nem szabályozzák le, azaz nem csökkentik a termelésüket, érzékelhetõen csökkenõ igény esetén sem a magyar hálózatüzemeltetõ szerint

Nálunk meg sokszor állnak a szélerõmûvek Gyõr térségében. A tervezhetõség még mindig eléggé nagy probléma a megújuló energiáknál. Elõbb utóbb úgyis fejlesztik a villamos hálózatukat, egyrészt az is gerjeszti a munkaerõ piacot és pörgeti a gazdaságot. Ráadásul értékesíteni is kell majd valamilyen csatornán a megtermelt többlet energiát.


Idézetet írta: flatskerrobertLehet, hogy ez fogja megoldani a lakások fûtését, hûtését és villamosenergia ellátását?

Hát eléggé szkeptikus vagyok a témát illetõen, hiszen ha nem állnak mögé komoly gazdasági szereplõk akkor nem lesz életképes a rendszer. Látható hogy nem nagy erõkkel dolgoznak a projekten, legalábbis a videó alapján. Sajnos piacgazdasági elven mûködik a világunk. :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


A környezetvédõk mindenért tiltakoznak.
Tiltakoznak a vízerõmûvek ellen, mert a természetes környezetet átalakítja. A hõerõmûveket sem támogatják (pedig azokban sok minden elég), mert a kibocsátott anyag károsítja a környezetet.
Nem volt mindig atomerõmû, és feltehetõen nem lesz lesz. Minden erõmûhöz biztonság szükséges. Az atomerõmû itt egy kimagasló követelményt igényel. Ne is beszéljük a sugárveszélyrõl, a kiégett izotópokról.
Korábban már írtam, hogy az alaperõmûvek szükségesek.
Az elõzõ hozzászólásban van egy kép.
Nekem egyáltalán nem tetszik a szélerõmû regiment. Ez az én véleményem.
Itt is át van alakítva a környezet. És még mindig nincs megoldva a kiváltás.
Azok a régi jól bevált hõerõmûvek, tényleg annyira ártalmasak a környezetre?

nova

Nekem mondjuk tetszenek a szélerõmûvek, szép látvány szerintem. :) A technológia fejlõdik, így az energia elõállítása is. Szerintem ez egyfajta evolúció az energiaiparban. Napjainkban a villamos energiára egyre jobban szükség van. Gondoljunk csak bele mennyi készülék hasznosítja. Szerintem a szélenergia hasznosítása nem jár olyan környezet szennyezéssel mint egy hõerõmû vagy atomerõmû. Viszont tervezhetõségben nyilván jobbak egyelõre. Szerintem jobb az újrahasznosítás mint mindennek az elégetése, hiszen a nyersanyagok sem állnak korlátlanul rendelkezésre. Az idõ majd eldönti, hogy ez az irány mennyire lesz járható, de az is lehetséges, hogy kifejlesztenek valamilyen merõben új energiatermelési módszert. És a jelenlegi "környezetbarát" energiatermelési módszerek csak egy kísérleti idõszakra fogunk emlékezni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. október 30., 20:05:11 DÉLUTÁN

Nekem egyáltalán nem tetszik a szélerõmû regiment. Ez az én véleményem.
Itt is át van alakítva a környezet. És még mindig nincs megoldva a kiváltás.
Azok a régi jól bevált hõerõmûvek, tényleg annyira ártalmasak a környezetre?

Számomra az a furcsa, hogy régi indián filmeket nézve minden farmon szélkerékkel emelték ki a vizet. Vagy a magyar malmok.
Ezek után végképp nem értem miért nem használjuk kellõképpen ki ezt az energiát! Csúnya?! Szerintem egy külszíni fejtéses bánya plusz a rossz hatásfokú füstölgõ hõerõmû az igen szép látvány. Igaz sok embernek ad munkát nem úgy mint egy szélerõmû telep. ;)