Energia ellátás az atomerõmûvek leállítása után

Indította nova, 2012. május 18., 12:29:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


"Kinek a pap, kinek a papné."
Nem kell külszíni fejtésben gondolkodni. Ez valóban nem egy szép látvány.
A szénbánya is veszélyes, ehhez is biztonság szükséges.
Igaz annak idején sokan megéltek belõle. Most másban turkálnak, nem a szénben, mivel magasabb döntésre, a szénbányákat bezárták.
A füstölgõ erõmû sem szép, a hatásfokán is elgondolkodnék.
Én az erdõt fákkal képzelem el, nem szélerõmû regimenttel. ;) Bármennyire is ez hódít nyugaton.A hatásfoka akkor a legjobb, ha nem fúj a szél. :D
Nekünk mindent át kell venni, mert ott sok okos mûszaki ember van.
Igaz egy része nálunk végzett. :) Csak itt nem támogatták elképzeléseit.
Egy alaperõmûhöz ezekbõl igen csak sok szükséges.
Természetes más - más helyszínen, széljárástól függõen. ;)

nyaki

Mit várhatunk az EU-tól, ha a németek, mint Mo. legnagyobb villamos szolgáltatója is telítve van alternatívákkal, ráadásul gyakorlatilag ők diktálnak Európában?
http://hvg.hu/gazdasag/20130709_Brutalis_rekorddal_sokkol_a_nemet_napener?honnan=Nemzeti_Hirhalo

Szirty

Üdv!

IdézAzon a vidéken már a búza helyett is villamos energiát termelnek. Minden faluban szinte minden ház tetején napelem van, sõt sok helyen még a pajta meg istálló tetejére is telepítettek. Na ilyen nálunk mikor lesz :(


  • Amikor egy napelemes rendszer ára nem 1 vagy 2 éves fizetéssel lesz egyenértékű
  • Amikor az általunk visszatermelt energiát nem annak töredékéért veszik át, mint amennyiért mi vesszük tőlük
  • Amikor a panel lakáshoz tartozni fog pajta, vagy bármiféle száz négyzetméterben mérhető tetőfelület (vagy hozzánk nem panel lakás fog tartozni)
  • Amikor a bürokrácia mértéke lecsökken annyira, hogy értelme lesz ilyen kivitelezést hivatalosan elterveztetni és engedélyeztetni
  • Amikor nem adóztatják meg az adózott jövedelmet, amit forgalmi és tranzakciós és kamat adóval terhelnek

...akkor talán.

nyaki


Szirty

A szövegeket olvasva olyan érzésem támadt, mint amikor bullshit generátorral készített szöveget olvasok...

ELEKTOR-KALANDOR

Nem egészen ide vág, de érdemes elolvasni, egy meg nem épült erőmű sorsa. Vajon kinek volt érdeke leállítani az építkezést ?
Index - Belföld - Most jól jött volna Bős-Nagymaros

Gyurmaúr(fi-relé)

Persze, egész biztosan jól jött volna, nem is beszélve a Duna hajózhatóságának hosszútávra megnyugtató rendezésével együtt, kérdés milyen ökológiai kockázatokkal?! Egyébként momentán felesleges megkongatni az atomkraftwerk? Nein, danke! című óNSZK népi eposzt, mert Paks 2037-ig tutira működni fog, feltéve, hogy addig nem találnak fel vmi frenetikus energia forrást, amely úgy veri le az atomot, mint vak a poharat... Azonban érdemes lenne végre elgondolkodni a köztudottan általam is gazdagon képviselt és támogatott ú.n. 2. generációs biogáz alapú áramtermelésről, mint olyan lokális megoldásról, mely egyrészt megoldaná a real vidék biztonságos helyi áramtermelését, hiszen 1-1, egyenként 1-3MW-os sejtrobbantásos technológiájú biogáz erőmű csatlakozva 1-2 falu ellátását szolgáló 10,20kV-os középfesz hálózatra, képes lenne a helyi áram, hő, CNG/LPG gáz igények kielégítésére, másrészt pedig amennyiben minden megyében lenne 15-20 (netán több) biogáz telep + erőmű, úgy teremthetnénk kb. 15-18 ezer valós értékteremtő munkahelyet többnyire a leghátrányosabb, legnagyobb munkanélküliséggel sújtott járásokban, megyékben. Tényleg elkeserítő, hogy 2014 végén nekem még mindig kulcsra zárt ajtókat kell döngetnem, ütnöm, rúgnom azért, hogy a regnáló fidesz kormány, illetve egyéb szakmai szervek megértsék, hogy "csak" azt a technológiát kell nálunk meghonosítani, mely Ausztriában már vagy 40 éve dübörög , s mely hasznos anyagokat állít elő haszontalanokból, mint kommunális szennyvíz, hulladék, vágóhídi nyesedék, almos trágya, szántóföldi növényszár, stb. Tisztában vagyok azzal, hogy mondjuk 300 db 1-3MW-os teljesítményű erőmű építési költsége min 250, max 700 MRD HUF + a járulékos költségek, viszont ezek a berendezések több évtizeden át, napi 24 órában PÉNZT termelnek, munkát, s ezáltal megélhetést adnak emberek 10ezreinek, tehát családostul akár 50-60ezer honfitársunknak!! Ha valaki még nem ismerné, íme némi leírás a technológiáról:

980POWER

Azt nem értem, hogy felépült ilyen gáz erőmű, de áll, nem tudom melyik, de állítólag áll. Nem vagyok ellene a gáznak, hisz az alapanyag az így is úgy is keletkezik, tehát fel kellene használni. Én inkább szélpárti vagyok, vagy vízi erőmű, de nem ám valami nagy méretre gondolok, régen a malmokban is volt áramfejlesztés, azóta már a hatásfok sokkal jobb.

Ma pedig hasonlókép kellene kinézni és működni az egykori géprendszer helyén, ha már a víz nem mondja, hogy drága és nehéz munka, ő tenné a dolgát, hajtaná a turbinát.
A képen egy 100 kW-os erőmű van, 60 kW-ot tud előállítani jelenleg, mert ennyi a víz hozam. Az 1891-ben épült malom, eredeti turbina működteti az új erőművet. A hatásfokról annyit, hogy az eredeti csak 24 kW-ot tudott termelni ugyan ezek feltételek mellett, most pedig 60 kW. Teljesen automatikus működtetésű, a kép jobb felső sarkában látható a vezérlőszekrény kijelzői, a gép éppen áll, mert az uszadék eltávolítása, illetve a hajtóműben az üzemórás olajcsere történik. Persze a működtetéséhez a vízüggyel komoly szerződést kellett kötni, hogy ne csak meder legyen, hanem viszonylag állandó vízhozam. Az E.on kemény 13,50Ft fizet Kw/h-ként. Más malom helyére is lehetne építeni, mert az alap megvan, turbina is megvan, a fentié is több mint 100 éves, de tökéletes (az acélöntvény előnye hogy iszonyat nehezen rozsdáll el, akár folyamatosan a víz alatt se).