Feltöltõ kártyás villanyóra

Indította nova, 2012. május 15., 15:07:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Itt van a "feltöltõkártyás" mérõóra

Kérdés, hogy tényleg mekkora összeg a cseréje? Ha jól emlékszem itt a fórumon is volt téma a nyaraló telken elhelyezett fogyasztásmérõ idõszakos mûködtetése.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Én szerintem nem lesz egy hatalmas összeg. Bár ezt gondolom áramszolgáltató válogatja majd.  Csak azt is tudni kéne vállalkozó, aki áramszolgáltatónak dolgozik az õ díja benne lesz, az árban a mérõcserével egyût vagy azt majd külön kell rendezni pluszba tehát a mérõ cseréje plusz a válakozó pénze. Egyáltalán mennyi most egy mérõ csere a válakozonak? Õ neki mennyi jár?

Üzenet összefûzve: 2012. május 15., 21:09:06 DÉLUTÁN

Rákerestem a neten ezt találtam!
elõrefizetõs "kártyás" fogyasztásmérõ'

helcs

A feltöltõs mérõt bárki igényelheti, de ha ezt nem védendõ fogyasztóként teszi akkor a szolgáltató (ÉMÁSZ területen 30.000 Ft.-ot számláz ki. A mérõhelynek továbbra is meg kell felelnie a létesítéskori elõírásoknak melynek megállapítása a regisztrált villanyszerelõ feladata. Itt ugye további költségek merülnek fel. Összességében többe kerül mint egy 1f nappali új bekapcsolás, vagy teljesítménybõvítés céljából végzett részleges vagy teljes szabványosítás.

krisz1986

És gondolom, ha a cserénél kiderülnek dolgok, akkor esetleg megtagadhatják a mérõ felszerelését és kötelezhetik a tisztelt fogyasztót a probléma kijavítására ugye?

nyaki

Ha ezt kötelezõvé teszik minden fogyasztó számára, akkor én ezekre a készülékekre úgy tekintek, mint a teljes emberi élet ellehetetlenítésére alkalmas eszköz. Mindaddig, amíg valaki önszántából felrakja, addig semmi probléma, mert tudja, hogy mit vállal, de az, akinek a mesterségesen alacsonyan tartott fizetése miatt az élete ellehetetlenül, az már lázadásra ad okot és ezt meg is értem.
Higgyétek el, ebben az országban, ami valójában már nem is magyar-ország, hanem idegen identitásúak tulajdona, elõbb utóbb kötelezõ lesz ez a fajta életelem korlátozó eszköz, amivel zsarolni és irányíthatóvá lehet majdan tenni a magyarokat, mint õslakosságot. A seggünk alól már eladtak mindent az idegeneknek és azoknak semmi érdekük nem fog fûzõdni ahhoz, hogy Te itt jól érezd magad. Nekem hirtelen a "Lopott idõ" címû film jutott errõl eszembe. Komoly párhuzamot lehet vonni a filmbeli és a mai törekvések között.
Lesz még itt sírás-rívás-jajgatás, hacsak...nem lépünk idõben.

nova

Ha jól tudom Angliában is ilyen feltöltõs jellegû villanyórák üzemelnek. A bevásárlások a kenyér és a tej mellé vesznek egy kis villanyt is. :) Nem hiszem, hogy ezt kötelezõvé tennék, hiszen a mostani rendszer jól mûködik, aki fizeti rendesen a villanyszámláját. Ha valakinek díjtartozása van azoknál a teljes kikapcsolásnál jobb megoldás lehet egy ilyen mérõ felszerelése, mert ha kap valamilyen támogatást (segélyt), akkor nem pénz formájában kapja a villanyszámla támogatást hanem egy kódot, mellyel egy elõre meghatározott teljesítményt felhasználhat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL

Idézetet írta: helcs Dátum 2012. május 15., 23:48:10 DÉLUTÁN
A feltöltõs mérõt bárki igényelheti, de ha ezt nem védendõ fogyasztóként teszi akkor a szolgáltató (ÉMÁSZ területen 30.000 Ft.-ot számláz ki. A mérõhelynek továbbra is meg kell felelnie a létesítéskori elõírásoknak melynek megállapítása a regisztrált villanyszerelõ feladata. Itt ugye további költségek merülnek fel. Összességében többe kerül mint egy 1f nappali új bekapcsolás, vagy teljesítménybõvítés céljából végzett részleges vagy teljes szabványosítás.
2011 nyarán, egy szomszédos településrõl kaptam egy telefont. Ugrottam, és menten. A hang stílusából már gyanút fogtam, a helyszínen be is igazolódott. Egy "idegen nemzetiségû" fószer várt a helyszínen. Egy telek, három épület, villany sehol. Az áramszolgáltató leszerelte a mérõt, levágott minden betáp vezetéket.
A lényeg, szabványos mérõhelyre volt szükség. Árajánlat, költségkalkuláció, anyagigény....
A végén megszólal a tulaj.
"Ha ez ilyen drága, akkor inkább feltetetem a kártyásat".
Év elején jártam a környéken, elég korán sötétedett. Lobogott a gyertya lángja az ablakon át.

helcs

"Ha ez ilyen drága, akkor inkább feltetetem a kártyásat". Juvill írta. És ennek semmi akadálya, csak egy papír kell a reg. szerelõtõl-mondta a hölgy az ügyfélszolgálaton.
Papír arról, hogy a soha semmilyen létesítési elõírásnak meg nem felelõ mérõhely, büntetõjogi felelõsségem tudatában most még is megfelel. Felajánlottam, hogy kialakítok a lehetõ legkissebb költséggel egy olyan mérõhelyet amirõl merek nyilatkozni is. "Neki olyan nem kell, mert a szomszédban is ugyan ilyen vacak van és mégis bekapcsolták neki." Valaki mindig aláír és tud aludni.

JUVILL

Idézetet írta: helcs Dátum 2012. május 18., 00:06:19 DÉLELŐTT


"Ha ez ilyen drága, akkor inkább feltetetem a kártyásat". Juvill írta. És ennek semmi akadálya, csak egy papír kell a reg. szerelõtõl-mondta a hölgy az ügyfélszolgálaton.
Papír arról, hogy a soha semmilyen létesítési elõírásnak meg nem felelõ mérõhely, büntetõjogi felelõsségem tudatában most még is megfelel. Felajánlottam, hogy kialakítok a lehetõ legkissebb költséggel egy olyan mérõhelyet amirõl merek nyilatkozni is. "Neki olyan nem kell, mert a szomszédban is ugyan ilyen vacak van és mégis bekapcsolták neki." Valaki mindig aláír és tud aludni.

Tisztelt Helcs!

Én nem írtam alá. És akármit nem is szoktam aláírni.:)
A félreértések elkerülése céljából újból közölném, hogy "Juvill írta", de ha elolvasnád esetleg újból, felfedeznéd, hogy a tulaj mondta, és õt idéztem.:)
Megértésed köszönöm.:):)
Talán ezért lobogott a gyertyaláng.
Azóta már lehet, hogy egy "mélyen alvótól van papírja".:)

helcs

Tisztelt Juvill !

  Idézetként akartam beilleszteni de csak ezt a mondatodat. Teljesen félreértetted.