Házi hangstúdió létrehozása tíz emeletes panellakásban.

Indította krisz1986, 2012. március 17., 18:48:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Krisztián!

Míg nincs teljesítmény igény, addig nehéz elindulni, és méretezni, hogy mire is van szükség.
Ezeknek a lakásoknak legjobb esetben 6mm2-es a betápláló vezetékük. Erre óriási terhet nem lehet akasztani. Ráadásra feltételezhetõen alumínium. Lakások esetén, ha nem számolunk melegedésre vonatkozó szorzótényezõt, akkor ezek 35 A-al terhelhetõk. Ilyen fõbiztosítót nem tesznek fel. A szabványos méret most ezekre 32A. Eddig nem is kell hálózatfejlesztési díjat fizetni. Ez a 32A is "necces", és ki kell kérni a "hálózati engedélyes", magyarul az áramszolgáltató véleményét. 25A-al lehet számolni. Ha ez kevés, akkor lehet gondolkodni a mûszaki bõvítésben, a nagyobb költségben. Az aggregát az más téma!!:)

krisz1986

Hát így végiggondolva Elmûs szemlét biztos kérnék már az elején. Sõt az lenne a legjobb ha megkeresne az illetõ mielõtt ilyen igényei vannak. De hát sokan nem gondoskodnak így elõre. Ennyire nincs pénze az embereknek. Nem tudom miért futotta neki éppen panelre. Amennyit rákölt a huzalozásra és a felújításra azért már lehet komplét helyet vásárol a belvárosban. De hát én mondhatom nekik barátom. Ez az emberke akirõl már meséltem nektek sose hallgatott másokra csak csinálta a hülyeségeit. De hát mivel van lóvéja akkor fizessen csak. Én meg igyekezek minél stabilabb hálózatot létrehozni. 

nova

Aztán az is lehet, hogy nem is olyan sok a fogyasztása a mai hangtechnikai eszközöknek és simán elbírja a meglévõ hálózat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Ez is lehetséges. Annyi féle berendezés van,hogy a srác egyszer összeszerelte elöltem a cuccot. Szabályosan a sündisznó volt a hátulja. Ja és legalább 4-5 méter hosszan voltak a mindenféle berendezések.

czapi

Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. március 20., 12:29:07 DÉLUTÁN
Ez is lehetséges. Annyi féle berendezés van,hogy a srác egyszer összeszerelte elöltem a cuccot. Szabályosan a sündisznó volt a hátulja. Ja és legalább 4-5 méter hosszan voltak a mindenféle berendezések.
Na, itt kellet volna megmérni az áramfelvételt, +20% tartalék és már meg is lenne a keresett érték. :)

nyaki

Egyszer összeépítettünk egy 3m széles stúdiópultot és a monitorerõsítõvel együtt egy 10A "B" megszakító látta el minden probléma nélkül. Ezek a számítógép alapú pultok baromi keveset fogyasztanak a tudásukhoz képest.