In One by Legrand rendszer (IOBL)

Indította czapi, 2012. február 24., 22:22:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

czapi

Az In One by Legrand rendszer egy kulcsrakész, független, de egymással kommunikáló megoldások együttese, amelyek összehangolásával mindenki életmódjának megfelelõ beállításokat alakíthat ki. Az In One by Legrand rendszert úgy hozták létre, hogy könnyen illeszthetõ a változó igényekhez, elvárásokhoz és költségekhez. A rendszer bármikor módosítható a különbözõ élethelyzetek szerint, bármikor kiegészíthetõ új alkalmazásokkal és bármikor kibõvíthetõ a lakás összes helyiségére.

Épületautomatizálás

nova

Ahogyan nézem ez egy rádiófrekvenciás rendszer. Alap épület automatizálási feladatokra, legalábbis a kis házikós bemutatóról gondolom ezt.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Idézetet írta: nova Dátum 2012. február 25., 18:51:47 DÉLUTÁN
Ahogyan nézem ez egy rádiófrekvenciás rendszer. Alap épület automatizálási feladatokra, legalábbis a kis házikós bemutatóról gondolom ezt.
In One By Legrand (IOBL) rendszer mûködésének alapja:

Az IOBL rendszer mûködése a vivõáramos (PL) technológián alapul. Ez azt jelenti,
hogy az utasításokat, a vezérlési parancsokat a 230V-os hálózaton keresztül
továbbítjuk. Ugyanakkor valamennyi vivõáramos (PL) elven mûködõ intelligens
szerelvény rendelkezik infravörös (IR) távvezérlési lehetõséggel is. Ahhoz hogy a
vivõáramos technológiát mûködtetni tudjuk minden szerelvényhez a nulla vezeték
bekötése is szükséges.

50.ábra

Az IOBL rendszer a vivõáramos technológia mellet lehetõséget ad a rádiófrekvenciás
(RF) technológia alkalmazására is. Ebben az esetben nem szükséges a vezetékezés
kiépítése, az információk rádióhullámokon (868,3 MHz) keresztül áramlanak.

51. ábra

Ha a két technológiát együtt akarjuk alkalmazni egy moduláris interfész segítségével
tudjuk a PL és RF technológián mûködõ készülékeket összekapcsolni.

In One By Legrand (IOBL) intelligens funkciói:
Az intelligens funkcionális elemeket két nagy csoportra oszthatjuk. Az egyik
csoportba tartozók önálló kapcsolási, vezérlési funkciók végrehajtására is
alkalmasak (világításkapcsolás, vezérlés, redõny, hõmérséklet szabályzás stb.),
míg a másik csoportba tartozók csak az elsõ csoportba tartózó szerelvények
vezérlésére alkalmasak. A második csoportba tartozó intelligens szerelvényeket
scenárió kapcsolóknak hívjuk. Valamennyi távkapcsolót a scenárió kapcsolók
közé soroljuk.

plctechtb

Üdvözlet Urak!

Örömmel fedeztem fel ezt a topicot, relélem valakinek van már tapasztalata ezekkel a Legrand IR szerelvényekkel.
A képen látható távot kéne összelőnöm a vevőegységgel (dimmer) 4 különböző világítási szintet beállitva.
A betanítás menetéről nincs valakinek infója ill tapasztalata?
A legrand doksikat már böngészem, de egy rutinos válasz sokat dobna a dolgon  :D

Köszönet előre is!

czapi

Üdv!

Az intelligens szerelvény:
Az intelligens szerelvények kezelőgombjai a szerelvény burkolata alatt találhatók
LEARN jelzőlámpa jelzi számunkra. Az infravörös érzékelő biztosítja a távvezérlési lehetőséget.
Valamennyi intelligens szerelvény – a számítógépekhez hasonlóan – rendelkezik azonosító
számmal (MAC címmel), aminek segítségével az azonos programcsomagba tartozó szerelvények
képesek egymás beazonosítására.

Programcsomag létrehozása:
Programcsomagnak hívjuk az egy intelligens szerelvény által vezérelt áramkörök összességét. Egy
programcsomagba különböző típusú fogyasztók (világítás, redőny, fűtés stb.) tartozhatnak. A
programcsomagba illesztett intelligens szerelvényeket két részre oszthatjuk. Minden esetben
van egy vezérlő, és a programcsomag nagyságától függő számú végrehajtó szerelvény. Egy vezérlő
szerelvény alá korlátlan számú végrehajtó kerülhet, míg egy végrehajtó 16 különböző programcsomagban
vehet részt.

A programcsomag összeállításának menete:
1. Vezérlő szerelvény kiválasztása
2. Vezérlő szerelvény LEARN gombjának megnyomása,LEARN jelzőlámpa lassan villog
3. A programcsomag vezérlését végző nyomógomb kiválasztása (ON, OFF), LEARN jelzőlámpa gyorsan
          villog (Ha a vezérlő készülékünk önálló funkcióval rendelkezik, a kiválasztott funkció működésbe lép.
          pl.:lámpa felkapcsolódik)
4. Végrehajtó szerelvény kiválasztása
5. Végrehajtó szerelvény LEARN gombjának megnyomása, LEARN jelzőlámpa lassan villog
6. Az adott vezérlését végző nyomógomb kiválasztása (ON, OFF), LEARN jelzőlámpa gyorsan villog, a
          vezérelt funkció működésbe lép (pl.:lámpa felkapcsolódik)
7. A 4. 5. 6. pontot valamennyi, a programcsomagba illesztendő végrehajtó szerelvénynél megismételjük.
8. Ha valamennyi végrehajtó szerelvényt kiválasztottuk, (valamennyi a programcsomagba
         illesztett szerelvényen gyorsan villog a LEARN jelzőlámpa) ismét megnyomjuk a vezérlő
         szerelvényen található LEARN gombot. A LEARN jelzőlámpák kialszanak, a programcsomagot
         összeállítottuk.

A programcsomag módosítása:
Ha a már összeállított programcsomagunkhoz újabb végrehajtó szerelvényt szeretnénk illeszteni, akkor
azt az elõző pont alapján tehetjük meg. Ha a programcsomagba illesztett szerelvényt
akarunk eltávolítani, akkor meg kell nyomnunk a vezérlő készülék LEARN gombját. Ekkor valamennyi,
a programcsomagba tartozó készülék LEARN jelzőlámpája gyorsan villogni kezd. Az eltávolítandó
készülék LEARN gombjának megnyomásakor annak LEARN jelzőlámpája kialszik, ezzel jelezve, hogy már
nem tartozik a programcsomaghoz. Ha a módosítást befejeztük, a vezérlő készülék LEARN gombjának
megnyomásával lehet az új programcsomagot kialakítani.

plctechtb

Szia!

Köszi! Időközben megkerült a gyári doksi a netről, elvileg csak üzemmódváltás kell a távirányítónak,


Deko

Sziasztok!

Véletlenül fedeztem fel ezt a fórumot, örülök neki, bár nagy reményeket nem fűzök hozzá...
2008-ban véletlenül bukkantam a neten az IOBL-re (eredetileg fakeretes szerelvényeket kerestem...).
Rögtön beleszerettem az akkor csúcstechnikának hirdetett megoldásba, de kapcsolatunk azóta sem felhőtlen...
Annak idején kb 1,5 milló Ft-t költöttem a komplett rendszerre, még IOBL szervert is vettem. (Az országban összesen 2 van, ebből az egyik a Legrandé.)
Sajnos a Pl vivőáramos opciót választottam az IR/RF helyett, mert nem akartam elemcserével bajlódni.
Ezt utólag nagyon megbántam..!
Elavult firmware, felismerhetetlen szerelvények, hálózati zavarok miatt működésképtelen vagy megbízhatatlan kommunikáció, lassú, és rendszeresen kifagyó szerver, maguktól törlődő scriptek, és mindez kizárólag francia nyelven..! A kezdetektől fogva hiába költöttem egy vagyont zavarszűrőkre.
Zéró technikai támogatás a szerverhez. Egy évig böngésztem Google fordítóval a francia nyelvű fórumokat, de amikor megudtam, hogy a Legrand a Bticino felvásárlásakor kirúgta a fejlesztő csoportot, végleg feladtam.
A Legrand egy időben járatos vendég volt nálam... kétszer cseréltek termosztátot, de feladták, végül kaptam helyette, egy Bticinot...
Mindezt tetézzük a "prémium" gagyi, festett Galea life szerelvénycsaláddal amibe kétszer bedugod a villásdugót és a karcolás alatt világít a fehér műanyag.
Elsőre ennyi elég is..!
Nem tudom az RF technológiás kinek vált be, de vivőáramosat senkinek se ajánlok!

Deko

Esetleg valakinek sikerült egy fényerővezlrlő kapcsoló 33 vagy 66%- os gombját végrehajtóként társítani egy másik szerelvényhez?
Nekem a LEARN mód alatt elfelejti a gyári alapértékeket és nem is működik.
Resetelni kell.
A normál kapcsolókkal nincs ilyen bajom!