Kötődobozok elrejtése

Indította kinaiinga, 2023. augusztus 16., 20:13:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

kinaiinga

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

A fotón látható négy kiállást meg kell szüntetnünk, a kábeleket a kábelcsatornán keresztül tovább kell vinni. Ezzel nincs is gond.

Utána viszont szeretnénk a kötődobozok helyét bevakolni és lefesteni, magyarul nem szeretnénk látni.

Mit javasoltok az esztétikus, szép megoldásra?

Köszönöm

Sztrogoff

Ez a 3 a bal oldalon ez is erősáramos cucc? Meg egy negyedik van még, amit nem látunk? És ezek mennének tovább? Mind a négy? Csőben vannak ezek, vagy csak a vakolat alatt? Szükséges egy sima falfelület? (egy másik fórumon olvastam nemrég, hogy harapófogóval kell kihúzni a szükséges információt minden kérdezőből. :D ) Én tűzbiztonsági szempontból kicserélném a leágazásoktól a másik leendő végéig egy-egy gyári új, sérülésmentes vezetékre. Gondolom, erre azt mondod, ja, az túl nagy macera. :) A minimál megoldás szerintem ide szép új aljzatokat venni, nem bekötni, és mögöttük megcsinálni a továbbmenő kötést.

kinaiinga

Elnézést a pontatlanságért.

Bal oldali első pozíció gyengeáram: lan és koax, középső kettő: erősáram.
Jobb oldalon kábelcsatorna lejjebb vezetné a kábeleket.

Cél az lenne, hogy a gyenge áram menjen le a jobb oldalon és az egész szépen be legyen vakolva.

Sztrogoff

Jobb oldalon kábelcsatorna lejjebb vezetné a kábeleket
a gyenge áram menjen le a jobb oldalon

Bocs, de akkor most akkor a gyengeáram menjen csak le a jobb oldalon, vagy a többi is?

kinaiinga

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2023. augusztus 17., 09:46:43 DÉLELŐTT
Jobb oldalon kábelcsatorna lejjebb vezetné a kábeleket
a gyenge áram menjen le a jobb oldalon

Bocs, de akkor most akkor a gyengeáram menjen csak le a jobb oldalon, vagy a többi is?

Csak a gyenge