4mm2 feletti Al vezeték kötése

Indította rendetlen, 2021. április 02., 08:59:50 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

Igen, ha jól készitették velele a kötést, valóban tartós. Viszont a kötés elkészitésére forditott idő nagyobb, mint a wagónál.

nyaki

Az az érdekes, hogy egy technológia utasítás szerint jól elkészített Kupolfixes kötés szinte örök élet meg egy volt, addig a Wago jellegűeknél sajnos már nem egyszer találkoztam az előzőek szerint elkészített szétolvadt kötéssel. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Wago nem jó, hanem azt, hogy volt tőle jobb is, mert a tartósság jegyében elkészített kötés nem lehet alku tárgya.

Sztrogoff

Nem tudom, pont az, amit én használtam, melyik márkanevet viselte, mert volt többféle kivitelben, mint a 65-ös dobozok, abból ugye volt, ami üvegkemény volt, eltört, ha leesett egy méterről, volt, ami olyan puha volt, hogy a gipsz oválisra nyomorgatta, szerintem egyik sem felelt meg egyetlen előírásnak sem, és használni sem lehetett normálisan. A FIX-ek is pont ilyenek voltak az én tapasztalatom szerint, volt, amelyiknek ronda és kemény műanyag háza volt, volt, amelyiknek olyan gumiféle, hogy az ember kezében a ház még akkor is tekeredett, mikor már belül a rugó rég megállt. Na és a rugó... És akkor végképp megutáltam, mikor egy álmennyezeti lapot odébbtolva meg is csapott, mert a falra szegelt dobozba nem gyűrték vissza a kötéseket, és mire én szerelni mentem, az összes FIX ház a lapon feküdt... Bármilyen szakmai beszélgetés során én mindig azt mondtam, a magyar kötőelemek miatt van az, hogy még mindig mindenki a sodrott kötésre esküszik.

nyaki

A Kupolfix tudtommal magyar találmány és az eredetinek ez a név is volt a dobozára írva és szép piros/fekér doboza volt fekete betűkkel. Azok tökéletesek voltak, de mint ahogyan ez lenni szokás, ha valami jó és bevált, akkor elkezdik hamisítani és forgalomba hozni ilyen-olyan minőségben és néven. Hasonlóan, mint ahogy történt az a láncfűrészeknél is, ahol mindegyik Stihl, a korongos csiszolóknál mindegyik Flex, a mai szorítólemezes kötőelemeknél pedig mindegyik Wago, úgy a Kupolfixnél is minden hozzá hasonló elven működő dolog Kupolfix elnevezéssel bír a köznyelvben, de attól még nem az.

Sztrogoff

Apró pontosítás, HU-POL-FIX volt a neve, a Hungária Műanyagfeldolgozó Ipari Szövetkezet gyártotta.
Lehet, hogy magyar találmány volt, kísértetiesen hasonló kanadai és USA gyártmányok voltak.

nyaki

Igaz. Először volt a Hupolfix, majd utána lett a Kupolfix (KF1).

magorov

Kedves kollégák!

Szeretnék tanácsot kérni!
Adott egy régi szerelés, Alumínium mmfal indul már a főelosztóból is vakolva ahogy kell..
A lényeg hogy találkoztam több olyan 80as kötésdobozzal ahova bejön 4 db 3 eres(f/zs/K) MMFal, amiből az egyik (3 ér) vastagabb és nem fér bele a bedugós wagoba, sem a szürke 222es wagoba...16 négyzetes lemezes Csokival nem férek el (ráadásul egy kötődobozba 3 MMFal is egymás alatt érkezik be a dobozba szóval ott a csoki egyik oldalán kéne beférni 2x2,5 és 1x4 mm2 nek szigeteléssel stbvel együtt már esélytelen) és természetesen a kábelekből sem lóg már ki 7 centinél több úgyhogy nem oda hajlítgatom ahová akarom..
A kérdés hogy van e olyan kötőelem ami fogad 4 négyzetmilit és alu is csatlakoztatható bele valamint tud minimum 4 eret?!

Ideiglenes az átlátszó házas csatos wagoval oldottam meg és alupasztával de mivel az nem engedélyezett alura ezért nem szeretném így hagyni..

Sajnos a komplett felújítás, csere rézre stb nem opció..

Köszönettel
Magorov

magorov

Alupaszta + érvéghüvely és úgy a 221es Wago megfelelő lehet e? (Ha még belefér érvéggel a 221-be...)