Statisztika, hírnévpont

Indította JUVILL, 2012. február 02., 19:37:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Nem biztos, hogy jól számolok, és a lényegen sem változtat.
A következõket tapasztaltam.
Minden hozzászólás 1 hírnévpont, minden témaindítás 3 hírnévpont, és ezen kívül még kaptam, amit nagyon köszönök.
Az utolsó 3 - 4 téma indítás alkalmával - pusztán kíváncsiságból - utána számoltam.
A témaindítás után a 3 pont realizálódott, de a másoktól kapott hírnévpontok száma 1-el, 1-el mindig csökkent. Ha ennek így kell lenni, akkor helyes.
Félreértés ne legyen, nem a hírnév pontokért vagyok a fórum tagja, és nem azért szólok hozzá és indítom a témákat.:)
Azt sem tudom, hogy a másoktól kapott hírnévpontok összegének mennyinek kellene lenni, csak egy szerûen beletekintettem a statisztikába.:)
Elnézést kérek a leírtakért, nem a hírnévpont teszi a fórumot, és a szakmai jellegû hozzászólásokat. Feltételez nagyon sokan nem azért csináljuk.

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. február 02., 19:37:16 DÉLUTÁN

A témaindítás után a 3 pont realizálódott, de a másoktól kapott hírnévpontok száma 1-el, 1-el mindig csökkent. Ha ennek így kell lenni, akkor helyes.

A témanyitás után 3 ponttal növeli a rendszer az összes hírnév pontodat. Ha másoktól kapsz pozitív hírnévpontot akkor növeli az összes hírnév pontod számát. Mégpedig annyival amennyi a hírnevet adó hírnév ereje.
Lehet, hogy nem jól értelmezem, de úgy vetted észre ha valaki adott neked hírnév pontot akkor nem növelte hanem csökkentette a pontjaid számát?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Elnézés, lehet, hogy rosszul  számoltam.
Például: van 321 hírnévpont.
Ebbõl 311 a hozzászólásokból, korábbi témák indításból tevõdik össze. 10 pont a kapott hírnévre.
Indul egy téma, akkor 314 + 10 pont a másoktól kapott, ez 324. De nem ennyi lesz, hanem csak 323.
De már bánom, hogy szóvá tettem.:(:(

nova

Nem kell bánni semmi gond nincs azzal, hogy kérdezel. :)

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. február 02., 20:17:47 DÉLUTÁN

Ebbõl 311 a hozzászólásokból, korábbi témák indításból tevõdik össze. 10 pont a kapott hírnévre.

A számításban ott látok egy kis hibát, hogy azt így utólag nehéz megállapítani, hogy mennyi hírnév pontot kaptál. Hiszen ha én adok neked egy hozzászólásodra hírnév pontot, mert nagyon tetszik vagy hasznos volt a számomra, akkor jelenlen tõlem 13 pontot kapsz. Tehát az is számít, hogy kitõl kapod a hírnév pontot. Egy régebbi tag sokkal több ponttal rendelkezik, hiszen több hozzászólása van és több pontot is hírnév kaphatott.

Jelenleg 218 hozzászólásod van ez 218 pontot ér, 19 témát indítottál ez 57 pontot ér (19x3). Ez összesen 275 pont + 100 pont a regisztrálásért, vagy induló pontszám. Akkor 375 pontnál járunk. Jelenleg 385 pontod van. Tehát az összes hírnév pont amit kaptál az 10 pont. 4 alkalommal kaptál hírnév pontot, tehát a kapott 10 pont 4 hírnév pont adásból jön össze.

Szerintem jól számol a rendszer. Remélem érthetõ a magyarázatom.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Biztos így van.:)
Igaz ez a kapott 10 hírnévpont kb. 2 hete még 20 pont volt, és minden téma indítás alkalmával összesítés szerint csökken 1-el.:)
De nem számít!:):)

nova

Most hogy válaszoltál egyet, a pontjaid száma eggyel nõt, tehát 386 pontod van. Kérlek nyissál egy teszt nevû témát teszt szöveggel, amit majd késõbb törölök. Ekkor 3 ponttal kell, hogy növekedjen a pontjaid száma, tehát 389 lesz.

Lehet, hogy tényleg hiba van a rendszerben.

Üzenet összefûzve: 2012. február 02., 21:41:15 DÉLUTÁN

389 lett a hírnév pontjaid száma a teszt téma megnyitása után. Tehát ebbõl számomra az következik, hogy jól számol a rendszer és nem von le témanyitás után pontot. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

A következõ problémám akadt! Szeretnék hírnév pontot adni egy illetõnek mert megérdemli. De a rendszer folyamatosan azt írja ki,hogy adjak másnak is. Nosza megpróbáltam ki próbáltam az egy órát és nem engedi a pontot így se megadni. Kérdésem mit teszek rosszul?
-Szivecskére kattintok!
-elküldöm a pontot!
-és visszadob a rendszer,hogy adjak másnak is utána az adott illetõek.


Most kérdésem hol rontok? Nézd meg légyszíves a profilom és ha hibás megkérném a javítását köszönöm.

nova

Legutóbb Szelei kolléga részére adtál hírnév pontot, ha megint neki szerettél volna adni akkor ahhoz elõbb másik tagnak kell adni hírnévpontot. Ez azért van így kitalálva, hogy egyenletesebb legyen az elosztás.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

De a másik hírnév pont másnak ment volna. Csak állandóan azt írja a rendszer,hogy adjak másnak is. De egy bizonyos személynek nem tudok adni és neki szeretnék mert megérdemli. Õ is hozzá járul nagyon sok precíz és pontos szakmailag kifogástalan válasszal a fórumhoz. Adtam Szelei kollégának elõtte még másnak. De Szelei kolléga után másnak is szeretnék adni és állandóan kidobja ezt az úzit. Kérdésem mi a baj?

nova

Kipróbáltam nálam megfelelõen mûködik a rendszer, próbálj másnak adni esetleg, hogy ott mûködik-e a funkció.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!