Kinek mi a vesszõparipája, mániája?

Indította nova, 2012. február 02., 18:46:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Ezt a fórum témát azért nyitottam, hogy itt mindenki leírhatja mi az a téma a munkavégzés során ami szerinte nagyon fontos. Természetesen nem csak a munkavégzés, hanem akár a tervezési vagy ötletelési folyamatoknál fontosnak tart.

Például van olyan kolléga a fórumon akinek a vészvilágítási rendszerek és a szükség áramforrások lehet ilyen téma. Nem azt akarom mondani, hogy ezek nem fontosak, hanem arra lennék kíváncsi, hogy kinek van olyan nézõpontja melyet mindig szem elõtt tart.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Részemrõl a nézõpont, hogy szakmai jellegû témákat meg tudjuk vitatni, és ezzel egymás segítségére legyünk a gyakorlati tevékenység során.

nova

Nem a fórumon történõ beszélgetésékre gondoltam, hanem olyan mûszaki sajátosságokra, melyeket fontosnak tartasz.

Például én fontosnak tartom egy új ház villamos hálózatának kialakításkor a riasztó, telefonközpont és a hálózati végpontok nagyon közel kerüljenek egymáshoz. A másik ilyen ami az én vesszõparipám, hogy az új hálózat kialakításkor a riasztó rendszer képes legyen áramtalanítani. Természetesen az állandó üzemet igénylõ fogyasztók kivételével. Tehát ha valaki elmegy otthonról és élesíti a riasztó rendszer, akkor annak vezérlésével lekapcsolódik minden fogyasztó. Energia takarékosság miatt is fontos szerintem, hiszen a készenléti üzemmódok fogyasztása kiküszöbölhetõ. Egy idõben a szünetmentes áramforrásokat is hasznosnak találtam a központosított kiépítéssel, viszont ezzel kapcsolatban már megváltozott a véleményem.

Sokunknak van ilyen jellegû "mániája", ez általában mindenkinél más és más. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Gégecsõ használat ellenes, sima falú mûanyagcsõ párti, felfûzés elleni harc,stb. A gyakorlatban szívesen segítek szakmailag a kollégáknak munka közben. Ha nagyon elgondolkozunk rajta minden szakember van szakmai meggyõzõdése, melyekhez feltétlenül ragaszkodik. Ez nem rossz ha valóban szakmailag védhetõ.

Marton

Én szeretek rajzolni, és ha már van rajz akkor az legyen pontos, valós. Ha valaki készít  pl. egy elosztót (biztosíték táblát) akkor minimum legyen egyértelmüen feliretozva. Ha késõbb bárkinek valamit átalakítani vagy javítani kell akkor ne a fõbetápot kelljen Paksnál lekapcsolni hanem csak a legszükségesebb kört feszmentesíteni. Aki készítette, aznap még tudja mit miért hova kötött de egy félév, év után valószínüen Õ sem fog már rá emlékezni.
Akartam is feltenni a kérdést, hogy ki mennyire dokumentálja, rajzolja le kivitelezéseit. Tervrajzokat kivitelezés után követi-e a megvalósulási rajz?


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Van olyan, hogy "szakmai ártalom".
Nem tudom, ki hogy van ezzel. Ha bemegyek egy épületbe, létesítménybe, akarva akaratlanul megnézem a villamos berendezéseket.
Nekem a berendezések védettsége az amit megnézek.

krisz1986

Hát én állandóan megvizsgálok többször mindent,hogy stimmeljen. Fõleg mûszeres mérésnél. Én sokszor ragaszkodom a régi bevált dolgokhoz. Az új dolgoktól valamiért ockodom. Szakmai ártalom? Velem is elõfordult már mint itt leírtam. A munka és tûzvédelmen is szokásom lovagolni. Meg a védõeszközök használatán is.

flatskerrobert

      Egy bizonyos idõ után 30-35 év effektív szakmai gyakorlat után, óhatatlanul mindenkibe kialakul valamiféle "rigolya", ha bevallja az illetõ ha nem. Az Én rigolyám az, hogy nehezen bírom elviselni a mûanyag védõcsöveknél a könyökhajlítás során kialakult ráncot. Pedig a vezeték ill. a fûzõszalag eltalál benne úgy is.
De jobban szeretem ha az sima a rövid íven is.
     A másik pedig a maszkos elosztók alatti huzalozás ott rendnek kell lenni függetlenül attól, hogy a maszk eltakar mindent. Bár ez nem biztos, hogy ide tartozik, ez inkább igény kérdése.
FR.


Novill

Ezek viszont ha így van kialakítva, akkor igazi mester munkát tükröz. Lehet, hogy te sem vagy gégecsõ párti?