fi relé

Indította TurjanyiRobert, 2020. február 28., 11:44:05 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

TurjanyiRobert

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy be lett építve egy fi relé családi házba minden tökéletesen működik csak  a porszívó és a flex veri le a fi relét az összes áramkörön bármelyik konnektorban pont az ami elvileg kettős szigetelésű több porszívót és flexet is kipróbáltam és azok is leverik a készülékek jók válaszokat előre is köszönöm.

Atis57

Idézetet írta: TurjanyiRobert Dátum 2020. február 28., 11:44:05 DÉLELŐTT
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy be lett építve egy fi relé családi házba minden tökéletesen működik csak  a porszívó és a flex veri le a fi relét az összes áramkörön bármelyik konnektorban pont az ami elvileg kettős szigetelésű több porszívót és flexet is kipróbáltam és azok is leverik a készülékek jók válaszokat előre is köszönöm.

Szia!

Itt valami érdekes hiba. húzódik a háttérben.
Mert ezek szerint  csak 1000W felett  lessz akkora hibaáram ami eléri a FI relé  működési áramát.
Leginkább a Nulla.Védővezető szétválasztással van a gond.
Áramkörönként kellene megvizsgálni ( a fázis kismegszakitóit lekapcsolva ) van-e olyan , hogy csak 1 áramkörön megy le?
Ha bármelyiken --akkor  az elosztónál keresném, a hibát.
Lakatfogóval szivárgási áram mérése?



TurjanyiRobert

Nem a wattal lehet gond mert hősugárző is elmegy kiprobáltam

Atis57

Idézetet írta: TurjanyiRobert Dátum 2020. február 28., 15:53:45 DÉLUTÁN
Nem a wattal lehet gond mert hősugárző is elmegy kiprobáltam

Szia!
Persze -csak ha 5A feletti az áram  ,akkor lépi át a  30-100mA Fi relénél  ( a 24---80mA-t ).
Tehát nem direkt összekötés van a N-PE között. 
De valami hiba? összérő (égett ) kötés egy dobozban?
A kettő közé bekötött kisebb fogyasztó ?  csengőtrafó , dugasztáp stb.

Tehát ilyeneket kellene keresni. Ha egy-két  fénykép az elosztóról , kötésdobozról?

Az elosztóban  lévő kötések nem lazák?  100W próbaizzóval  minden konnektor jó?  (L-N között nem kapcsol ki , de L-PE között azonnal )

TurjanyiRobert

Köszönöm tippeket keresgélek a hiba után