Nem fizető ügyfelek, tippek, tanácsok elkerülése

Indította Novill, 2019. december 15., 17:10:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Nem fizető ügyfelek, tippek, tanácsok elkerülése:
A mai világban előfordul, hogy elvégezzük a munkát és a végén az ügyfél nem fizet. Ígéretek és kifogások tömkelegével találkozhatunk.   Erre utaló előzetes jel lehet, hogy félbe marad villanyszerelés folytatására kapunk megbízást . Mikor rá kérdezünk különböző okokra hivatkoznak. Legtöbbször az előző villanyszerelőt marasztalják el. Ekkor érdemes elgondolkodni, hogy el vállaljuk-e a munkát.  Mert bármi lehet a történet vagy el hisszük vagy nem. Ha sikeres lesz az üzlet akkor hihetünk, ha nem akkor jön a csalódás. Én is belefutottam egy pesti cégbe egy százhalombattai lakásnál. Hasznos volna ezeket a cégeket és magánszemélyeket valahol fekete listázni, hogy más kollégák ne fussanak bele az ilyen esetekbe.

nyaki

Hú, be széles lenne a paletta! ::)
Ugyanakkor kétélű a fegyver, mert sajnos mindenki csak a maga igazát védi, miközben a másik oldal a sötétben marad. Ettől függetlenül üdvözítő az ötlet, bár nagyon bizalmasan kellene kezelni, mert ha kitudódik, hogy itt meg itt volt leírva a név, akkor sajnos a jelenleg hatályos, jellemzően a bűnt és a kifosztásunkat pártoló jogrendszer szerint, bárki megütheti a bokáját.
Novill bácsi( :))! Te, aki egyben igazságügyi szakértő is vagy, gondolom nem kell magyarázni, hogy mik meg nem történnek az ún. i-gazságszolgáltatásban. :-\
https://moly.hu/konyvek/posta-imre-rend-or-koz-i-gazsag

Novill

Igazad van, csak is bizalmasan kell kezelni.  Mint ahogy gondolom sokan környezetünkben szóban megosszuk az információkat.Természetesen nem úgy gondoltam, hogy itt kiírjuk név szerint a cég vagy személy nevét. Hanem a település megnevezése után akit érdekel privátban telefonban kicserélnénk a neveket akivel célszerű vigyázni. Sokszor már elég ha a cég vagy személy kezdő betűjét áruljuk el, ami még nem bizonyít semmit még, de épp elég ahhoz, hogy óvatosabb legyünk.

Villanyreszelő

Érdemes diktafonnal járni,nem jogos felvenni más hangját a beleeyezése nélkül,de bizonyító ereje néha fontosabb. Ott van még az előleg,van aki felét elkéri előre.Természetesen olyat is hallottam hogy villanyszerelő elviszi a pénzt,és nem megy dolgozni.