Milyen az Eonnál és a MÁVnál dolgozni villanyszerelőként?

Indította villanyerge, 2019. december 11., 06:37:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

villanyerge

Esti képzésben tanulom a villanyszerelést, hamarosan vizsgázok. Az elmúlt évben segédként dolgoztam egy kisvállalkozónál ahol főleg ipari és kereskedelmi épületekben dolgoztunk. Kötöttem motorokat, kisebb szekrényeket raktam össze. Előzőleg hegesztőként dolgoztam,jól jött a hegesztési tudásom villámhárítózásnál és kábelcsatornázásnál. Ugyanakkor nem vagyok megelégedve a céggel. Nincs zuhanyzási lehetőség, nincs öltöző, sem béren felüli juttatás. A munkaidő az még egész jó lenne, 9,5 órát dolgozunk heti 5 napot, de mivel a kollégáim enyhén szólva nem normálisak, jobban lefáradok mint máshol. Ezen felül amíg ők hazajárhatnak a munkásautóval, ami csak három személyes és így nem férek be, én saját autóval járok, de nem kapok útiköltségtérítést, hiába kértem. Az órabérem netto 1000 forint, de minimálbérre vagyok jelentve. Milyen a helyzet a mávnál pl. biztosítóberendezés-műszerészként, illetve az eonnál villanyszerelőként? A magastól és a nagyfeszültségtől nem félek. Milyen a fizetés, milyenek a kollégák és a mentalitás, meg úgy általában a helyzet ezeknél a cégeknél?