Fi relé néha leold

Indította gszabo1, 2018. január 08., 09:09:18 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

balzsi

Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket.
Mióta kértem a segítséget, azóta semmi problémát nem produkált.
Kérdés, hogy meddig bírja.
Egyébként küldött a kolléga egy fotót a reléről, ez bizony "A" jellegű.

szalai_robi

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy egy régi házban,de teljesen felújított villany rendszernél a villanyszerelő szeretett volna bekötni egy három fázisú fi relét (Schneider fi relé),DE és itt jön a furcsaság, hogy már a sokadik fi relén sem megy a test gomb (nálam!!-, a villanyszerelőnél megy a saját lakásába) pedig csak a villanyórától érkező 3 fázis és a nulla van bekötve a relébe!Elmondása szerint már akkor is jónak kellene lennie! Ha beköti teljesen akkor fogyasztókkal valamikor nem old le,de a test gomb továbbra sem jó, de amint bedugok valami gépet egy konnektorba (teljesen mindegy hova) már leold! Nem találkozott még ilyen jelenséggel, remélem valakinek van már tapasztalata ilyen helyzetről!

S/K

Üdv!
Biztos hogy a fázis az fázis és a nulla az nulla a föld meg föld?
Leírás alapján a dugaljba a nulla helyett föld van bekötve és amikor bedugsz valamit a konnektorba akkor a fázis és föld között záródik az áramkör és ezt érzékeli az ÁVK.

Fecó

Nekem is nulla-védőföld probléma kerekedik ki, teljesen leválasztott lakáselosztónál mérni közöttük szigetelési ellenállást...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


szalai_robi

Köszönöm az infókat továbbítom a szakinak, és az mitől van hogy a test nem működik nálam a szerelőnél meg igen?Pedig csak a 3 fázis meg a nulla van bekötve a relébe - a kismegszakítók felé már nincs bekötés!Tehát nincs abszolút fogyasztó kötve a relére!

Simon Endre

Biztos hogy a "háromfázis" valóban három-fázis, mert a négysarkú ÁVK ! tesztáramköre ezeknél csak 400V-on üzemképes. A védőkapcsolón lévő séma mutatja hogy melyik kapcsokon van ez a kör. Lekapcsolt ÁVK esetében a leválasztott nulla "levegőben" kel legyen, ha nem akkor elkötés, földzárlat vagy rejtett nullázás pl. a megmaradt és nem ellenőrzött hálózati részben. Természetesen a fázisok sem lehetnek kapcsolatban még 10 kilohm nagyságrendű ellenállásértékben sem a földel.