Hol tanuljak villanyszerelõnek?

Indította barnabás, 2012. január 29., 19:27:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL

Idézetet írta: barnabás Dátum 2012. január 29., 22:16:48 DÉLUTÁN
Az a baj,hogy vállalkozás egy havi 70 alap kiadásba minimum benne van ...
Nem biztos. A kiadás sok mindentõl függ. Lehet 70-nél jóval több is, és kevesebb is.
Attól függ, mire vállalkozol. Villamos ember sokféle végzettségû lehet, sokféle szakmai tevékenységgel.
Aki kivitelezéssel foglalkozik, annak az anyagköltsége magasabb, mint aki tervezéssel, felülvizsgálattal foglalkozik. Az anyagköltséghez egy bizonyos forgótõke szükséges, de a beépített anyagok árai visszatérülnek. A tervezésnek, felülvizsgálatnak másabbak a kiadásai.
Ha nagyobb a munka, általában nagyobb a kiadás. De azért vagy vállalkozó, hogy a kiadásokat "kitermeld", érvényesíteni tudjad kiállított számláidban.

barnabás

Persze ez világos.:)

Meg én nem vagyok konzervatív szeretnék sok dologhoz érteni,biztos vagyok benne,hogy van olyan villanyszerelõ,aki akár teljes házfelújítást is elvállal,mert ért a villanyszereléshez,kõmûvesmunkákhoz,burkoláshoz,víz-gáz szerelés is érdekelne,sok terület érdekelne az építõiparban.Persze tudom,nem lehet mindenbe belefogni,de legalább az akarat,a szándékom megvan a tanulásra,gyakorlásra,ez is már több mint a semmi.

nova

Szerintem ez nem túl jó ötlet, hogy adott esetben te legyél a vízszerelõ, burkoló, kõmûves, villanyszerelõ. Egyrészt ezek a munkafolyamatok egyszerre zajlanak, tehát egy ember nem tudja elvégezni. A másik fele, hogy engem személy szerint nem nagyon gyõzne meg ha az említett szakmákat a házamban egy szakember csinálná. Otthon még elmegy, hogy te rakod fel a fürdõben a csempét, de máshol szerintem nem. Ezek is külön szakmák melyek nagy gyakorlatot igényelnek. Szerintem válassz ki egy szakmát, akár a villanyszerelést és legyél abban profi.

Szerintem így érdemes gondolkodnod.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

barnabás

Persze ebben igazad van,csak szerintem lehet több szakmája úgy az embernek,hogy tegyük fel jól csinálja a dolgát,nem feltétlen egy házról beszélek,hogy elmész és mindent te csinálsz,hanem több helyen hirdeted magad és ha egyik melóból nincs ügyfeled,lehet megtalálnak más ügyben,több az esélyed rá,hogy lesz munkád,ha több dolgot vállalsz,sokan azt se tudnák,hogy egy és ugyan az az ember hirdet. (több weboldal,szórólap,telefon stb.)

Novill

Erre van egy mondás: aki mindenhez ért az semmihez sem ért! A villanyszerelõ szakma is olyan nagy területet ölel át, hogy évtizedek kellenek hozzá, hogy elmondhassa valaki, hogy vannak már olyan részek amiben profi vagyok. Inkább a szövetkezésben látom a lehetõségeket. A jogi felelõsségi kérdéseket sem árt elõtte tanulmányozni, mielõtt valamihez kezdünk. Elõször tanulni és gyakorlatot kell szerezni.

barnabás

Az utóbbival teljesen egyetértek.Egyébként mennyire kell ,mennyit kell számolni ebben a szakmában? Elektrotechnikai suliba jártam,szakközép,de az mondjuk nem tetszett,csak számolgatás ,gyenge áram.A gyakorlat 2 ellenállás meg 1 kondi felforrasztásába ki is merült,nem tetszett.

JUVILL


Nekem az a véleményem, hogy az baj, ha valakinek több szakmája van.
Olyan viszont nincs, hogy mindegyikbõl profi.
Nehéz összeegyeztetni a villanyszerelést a víz- és gázszereléssel, és a különbözõ építõipari szakmákkal. Nehezen képzelhetõ el, hogy ugyan az a személy végezzen mindent szakmunkát.
Vannak erre cégek, akik generál kivitelezõk.

nova

Idézetet írta: barnabás Dátum 2012. január 30., 14:16:57 DÉLUTÁN
Persze ebben igazad van,csak szerintem lehet több szakmája úgy az embernek,hogy tegyük fel jól csinálja a dolgát,nem feltétlen egy házról beszélek,hogy elmész és mindent te csinálsz,hanem több helyen hirdeted magad és ha egyik melóból nincs ügyfeled,lehet megtalálnak más ügyben,több az esélyed rá,hogy lesz munkád,ha több dolgot vállalsz,sokan azt se tudnák,hogy egy és ugyan az az ember hirdet. (több weboldal,szórólap,telefon stb.)


Ha nem komplett építõipari vállalkozást mûködtetsz külön szakemberekkel, hidd el az emberek nagy részénél nem túl nyerõ ötlet, hogy egy szaki csinál mindent. Ez nem fogja megerõsíteni a szakmai hírneved a késõbbiekben, inkább visszafele sülhet el. A hozzászólásod másik részére írtam pont a marketing részét az elõzõ hozzászólásomnak. Egy weblap manapság nem olyan nagy dolog, mindenkinek szüksége van rá aki komolyan gondolja, hiszen ez az elsõ felület amivel találkozik a megrendelõ. Manapság már mindenki az interneten keres, az újság hirdetések kezdenek egyre inkább háttérbe szorulni. A reklám is olyan dolog amit okosan kell csinálni, ha nagyon agresszíven mindenhol nyomatod, az általában a visszájára szokott elsülni. Elég csak a kereskedelmi televízió adásokra gondolni, ahol több a reklám idõ mint a tényleges film. Szerintem nagyon kevesen nézik végig inkább elkapcsolnak kimennek valami kis nasiért, stb. Egy vállalkozónak ezzel is tisztában kell lennie. Ez is egy szakma melyet a sikerhez el kell sajátítani. Hiszen a te korosztályodnak ez a terület még jobban elõtérbe kerül. Ha már több szakma felé koncentrálsz akkor érdemesebb egy kicsit az online marketing területébe beleásnod magadat. Keres rá például Wolf Gábor nevére aki tipikusan kis vállalkozásokra specializálódott. Ha nem vagy jártas a témába sok hasznos információt olvashatsz kezdésnek, elég lesz arra hogy elindul a marketing világában. Késõbb úgyis tovább finomítod majd ezt a tudást is. Amiért még fontos a te szempontodból ezzel foglalkozni, hogy nincsen kialakult ügyfélköröd akik ajánlanak, mint az idõsebb tapasztaltabb kollégákat. Akik sok esetben nem nyitnak az internet adta lehetõségek felé, hiszen nincsen rá szükségük a meglévõ kapcsolatrendszerük miatt. Ami elegendõ munkával látja el õket, természetesen ezek a kapcsolatos hosszú évek alatt alakulnak ki.

Idézetet írta: barnabásEgyébként mennyire kell ,mennyit kell számolni ebben a szakmában? Elektrotechnikai suliba jártam,szakközép,de az mondjuk nem tetszett,csak számolgatás ,gyenge áram.A gyakorlat 2 ellenállás meg 1 kondi felforrasztásába ki is merült,nem tetszett.

Az elsõ mondatodat nem igazán értem, kifejthetnéd bõvebben. :) Matematikai számításokra gondolsz? Ha igen akkor nem akarlak elkeseríteni, de itt is szükség van bizonyos számításokra. Gondolom nem csak az ellenállás és kondenzátorokig jutottatok, hanem a diódákon és tranzisztorokon keresztül legalább az erõsítõkig el kellett jutnotok és az ezekkel kapcsolatos kapcsolások és számításokig.
Az erõsáramú villanyszerelésben is sokféle számítással találkozni, bár igaz a gyakorlati életben rengeteg táblázat és egyéb segéd eszköz van. Persze ezeket is tudni kell értelmezni.
A mai elektronikával az a baj, hogy többrétegû nyákokat készítenek rengeteg smd alkatrésszel. Melyeket sokszor nem is arra találnak ki, hogy javítani lehessen, hanem egyben cserélni vagy új készüléket venni. Az ilyen panelek javítása is nagy szakértelmet és hozzáértést igényel. De ez már egy teljesen más téma. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

barnabás

Köszönöm a tanácsot,felkeresem majd akit ajánlottál.

Igen így gondoltam,egyébként tényleg az erõsítõkig jutottunk kb,az volt az utolsó tananyag.

krisz1986

Mondjuk nálam most merült fel egy lehetöség. Igaz van egy vagyonöri végzetségem. Meg mellette egy befejezetlen víz és központi fûtés szerelõ iskolám.  Amire most lehetöséget kaptam,hogy befejezem. Csak a vilanyszerelést meg szeretem csinálni. Bár nincs róla papirom de szeretem csinálni. Most azon törm a fejem a víz fütéshez hogy jönn a vilany. Vélemények?