Irányfény- és biztonságivilágítás

Indította JUVILL, 2012. január 14., 10:26:55 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Mi a véleményetek errõl?
Közintézmények, társasházak, kulturális létesítmények, gyárak, termelõüzemek tekintetében.

Gyurmaúr(fi-relé)

Elsõként, de remélem nem utolsóként egyértelmûen LÁJK!!! Sõt, én kiegészíteném a felsorolásod azzal, hogy akksis lámpákat MINDENHOVÁ! Tehát, még egy családi házba is,fõként olyan helyeken,ahol kissé régiek az utcai 0.4kV-os cuccok és szinte nem múlik el úgy egy valamirevaló vihar, hogy ne legyen egy legalább 1/2,de inkább 1 órás áramszünet. Persze, a zömében 1 órás akksikkal rendelkezõ lámpácskák 70-80 perc használat után kíméletlenûl elalszanak és hiába tér vissza az áram, nekik ismét -tapasztalataim szerint- 12-15 óra kel, hogy full feltöltöttek legyenek. Szóval, én inkább az javallom a vidéki "kulákságnak", hogy szerezzenek be egy ütõs generátort is, 1, vagy 3 fázisost, nyilván függõen attól, kinek milyen betápja van, hisz amennyiben elõáll egy, a 2008-as Zala megyeihez hasonló 8-10 napos "black out", nos ebben az esetben nagyon nem mindegy, hogy mijüket, meddig, hogyan tudják -vagy nem tudják- használni. Az alábbi képeken pl egy 1x36W-os Beghellit láttok, amint -természetesen a hálózatról hajtottak hoz képest 1/3 fényerõvel- mûködik a teccetõs kis inverterével és megvilágítja azt a helyet is, ahol a ház Ura az egyébként helytelenûl megválasztott 1 fázisos, 2800W-os generátorát tartja, melyrõl szintén butuska módon máig azt gondolja, hogy az képes meghajtani egy 3 fázisos, fázisonként 25A-es ("C" karakterisztikájú kismegszakítókkal) terhelést elbíró hálózatot és ez miatti picsogása konstans felharsog, miidõn én ott tartózkodom. Dehát elnézem neki, mert vagy 35 éve cimbik vagyunk...  ;)


krisz1986

De ha jól emlékszem erre van egy elöirás is miszerint ezeket a fényeket teljesen külön hálozatra kell telepíteni. A generátor jó ötlet. Csak árba,hogy festene azt nem tudom. Lényegesen olcsobb lenne szerintem. Panelekben a lift melet lévõ kapcsoló helységekben helyeztek el akumlátorkat. Csak mivel sok helyen nem lett korszerüsítve és karban tartva tönkre mentek. Sok ilyet látam Pl.: Pesterzsébeten. Ezek kiváltása és a fények kiépítése mennyibe kerülhet? Generátorstól,világítótestestül,vezetékestül mindenestül. Mondjuk egy panel sorház?

JUVILL


Költsége van az irányfény- és biztonsági világításnak, mint mindennek.
Régen jellemzõek voltak a KV1-es kijáratjelzõk. Ezek az akkumulátorok elhanyagolása miatt gyorsan tönkrementek. Ugyan így az ABV1000 típusúak is.
Ma már vannak korszerû - saját akkumulátorral rendelkezõ- "kijáratjelzõ"-k, melyeket szükség szerinti piktogramokkal lehet ellátni.
Ez a világítási rendszer elhanyagolt szinte minden régi létesítményben.
Szerelésére elõírás van.
Addig, míg van feszültség hiánya nem vehetõ észre.
Bezzeg, ha feszültségkimaradás van, hiányuk, vagy mûködõképtelen állapotuk
balesetet, pánikot okozhat, mivel nincs ami megvilágítaná a menekülési útvonalat.

krisz1986

Akkor ezek szerint mint leszürtem mondataidból Juvill barátom a piktogram csak egy lehetöség. Pedig szerintem nyugodtan lehetne kötelezõ. Nem?

JUVILL


Ezeket a lámpatesteket el kell látni piktogramokkal.
Ezek az úgynevezett (zöld-fehér) futó alakok és nyilak.
A piktogramoknak egyértelmûen meg kell határozni a menekülési utat.
Továbbá, a lámpatesteket úgy kell elhelyezni, hogy menekülés közben azok (egyiktõl a másikig) láthatók legyenek.
(Az sem árt, ha csökkenõ, azonosító számokkal vannak ellátva.)

krisz1986