Led izzó tapasztalatok

Indította nova, 2012. január 12., 20:07:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Idézetet írta: Szirty Dátum 2014. január 22., 22:04:58 DÉLUTÁN
Üdv Villanyreszelő!

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2014. január 22., 20:52:26 DÉLUTÁN
12V szinten tartáshoz mondjuk 7812 fesz stab Ic. kb 100 forint.

Na igen. Csakhogy ez nem nagyon alkalmazható gépkocsiba, mivel a 7812 dropoutja miatt a minimális bemenő feszültsége 14.5V, ami nem nagyon szokott előfordulni ott.

Üdv Szirty!
Mi van ha eléje kötök egy  dc konvertert? Tudom akkor megnövekszik az áramkör költsége 1000 forintal.

nyaki

Nézd meg a linket, amit küldtem! ;)

Szirty

Üdv Villanyreszelő!

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2014. január 23., 21:01:46 DÉLUTÁN
Mi van ha eléje kötök egy  dc konvertert? Tudom akkor megnövekszik az áramkör költsége 1000 forintal.

Úgy már nyilván stabil lenne, de továbbra is azt mondom, hogy inkább a LED-eken átfolyó áramot kellene közvetlenül stabillá tenni, nem a tápfeszültséget.

faxelektro

Jó estét
Fel szereltem egy hónap alatt, úgy kb. 10..15drb  50w-os LED szenzoros reflektort, ebböl 4..5drb hogyha az érzékelő gombot maximumra tekerem miután le kapcsol folyamatosan villog.Mi lehet az oka--KINAI gyártmány
Köszönöm

simca

Lehet, hogy maximális érzékenységen már a saját fényétől is azt hiszi, hogy nappal van és lekapcsol? Akkor aztán sötét lesz, bekapcsol...

nyaki

Üdv!
Ha jól értem, akkor mozgásérzékelős LED refikről van szó.
A villogást vagy a mozgásérzékelő hibás működése(kapacitív kisülés) vagy a LED driver vezérlőjének túlhevülése okozza. Sajnos a kínai refikben található IP67-es driver-ek nem a stabilitásukról híresek, mert a hűtésük nem megoldott, a kis beépítési és a hermetikusan lezárt ház miatt. Gyakori hiba még ezeknél, hogy a LED-ek alá nem tesznek hővezető pasztát, mi által a LED túlterheli a drivert.
Egy normális kivitelű driver ára, majd a lámpa árával vetekedik és egyáltalán nem biztos, hogy az új "bútor" be is fér a régi házikóba.

Szirty

Üdv nyaki!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. szeptember 30., 01:00:27 DÉLELŐTT
Gyakori hiba még ezeknél, hogy a LED-ek alá nem tesznek hővezető pasztát, mi által a LED túlterheli a drivert.

Hogyan terhel túl egy LED egy áramgenerátort?

nyaki

 ::) Bocsi.
Nem az áramgenerátort terheli túl, hanem maga a LED hevül túl és kénytelen lesz kiégni.
Így utólag, gondolom ezt akartam írni, de most már nem mosdatom a szerecsent. :-\
Azt azért még hozzátenném, hogy a gyári kivitelű 20W vagy annál nagyobb olcsó kínai vackokban, eddig csak alul méretezett driver-eket találtam.

faxelektro

JÓ estét
             Fel szereltem 5drb spot lámpát 1,2W led izzóval ,mikor le kapcsolom egész halványan világit, mi lehet az oka.A kapcsoló nem fényjelzös
                                                                                              Köszönöm

nyaki

Vezetékek kapacitív hatásai.
A hálózat számára nagy ellenállással bíró, alacsony fogyasztású eszközöknél gyakori jelenség. Különösen akkor, ha a driver sem áll a minőség csúcsán. A megfelelően megválasztott, a bemenettel párhuzamos ellenállás a megoldás, de ez nem minden esetben valósítható meg.