FÉNYCSÕ

Indította bélabácsi, 2012. január 09., 21:22:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bélabácsi

Tudatlan amatõr vagyok! Amit tudni szeretnék: 3sávos, 5sávos, mi a különbség?
A T-8 csövek hosszával és teljesítményével tisztában vagyok, viszont a T-5 csövek számomra homályosak, gondolok itt a watt szám, hossz összefüggése, elõtét, gyújtó, használhatóak-e a T-8 fojtók hozzá, létezik-e egy hosszban több watt számú csõ? Kerestem valami infót a neten, de nem igazán találtam!

Ermi


bélabácsi

Köszönöm, teljesen használható az oldal!
Közben rá kellet jönnöm, hogy a T-5 csövek csak elektronikus elõtéttel használhatóak, ami viszont megdrágítja a dolgot! A 2x24-est néztem ki magamnak mert az létezik 56cm-es hosszban! Nem tudtok esetleg olyan helyet ahol esetleg használt vagy nem "aranyár"-ban kapható, már, mint az elõtét?! Budapest
Üdv!

Gyurmaúr(fi-relé)

bélabácsi, biztos, hogy az 24W-os, amit néztél? Nem a 14W-os 56 cm hosszú? Én ugyanis már túl vagyok 1-2 tucat T5-ös lámpatest felszerelésen és úgy emlékszem, a 14W-os ilyen hosszú. Sõt, 24w-sról én nem is tudok, hisz a 14-es után a következõ 21W, a rákövetkezõ a sorban 28W (ez felel meg nagyjából fényerõ tekintetében egy 5 sávos polylux t8-as 36W-os csõ fényerejének,bár mivel teljesen más egy T5-ös és egy T8-as armatúra tükör pozícionálása, ezért istenigazából nem hasonlíthatóak össze), sötöbö... Én annyira nem ajánlanám neked, hogy "barkácsolj" a T5-el, bár vannak olyan armatúrák, melyek átépíthetõek (pl. Simovill SM NOVA, ill egyéb szabadonsugárzó típusok, EMIKA 13-24-854, ill egyéb szintén ernyõs,szabadonsugárzó típus), de mindenképp alaposan nézz utána az adott lámpának, hogy maga a test alkalmas-e a T5-ös átépítésre. T8-as tükrös,rácsost felejtsd el, ugyanis totál más a T5 és a T8 fényforrás pozícionálása, tükörméretei, ívei,stb.  Javaslom, hogy nézz szét az expresszen, vaterán, végy egy használt,de még nem lepukkant aramtúrát és totál belezd ki, majd zsírúj armatúra vezetékekkel és persze a megfelelõ EVG-vel, foglalatokkal újítsd fel. Nem reménytelen,de sziszifuszi, jó szerszámokat és fõként sok türelmet igénylõ eksön lesz! sok sikert!!!

bélabácsi

Fénycsõ T5 HO F24W/T5/830 warm white 16x549mm - TUNGSRAM Márkabolt - webáruház, webshop



Ezt másold be, itt találtam!

Üzenet összefûzve: 2012. január 10., 20:51:55 DÉLUTÁN

Egyébként nem armaturaként használnám,hanem egy akvárium tetejébe építeném be szabadon sugárzóan, max. fóliát teszek alá visszaveretni!

JUVILL


És a fóliának (gondolom alumínium fóliának) milyen érintésvédelmet adsz?

Szelei

Szerencsésebb lenne a takaró részt belülrõl le festeni nikkel hatású festékkel! Hatása mint a fóliáé csak nem kel félni, hogy elektromos zárlatot, áramütést okoz. :)

bélabácsi

A problémám nem a fólia vagy nem fólia, hanem az e. elõtét, vagy elõtétek nem "aranyár"-ba való beszerzése! Ha tudtok valahol használt, bontott vagy olcsó 1x24 vagy 2x24 wattos elektronikus elõtétet T-5 csõhöz akkor azt megköszönném!

JUVILL


Tisztelt BÉLABÁCSI!
Sok javaslatot kaptál.
Értjük a felvetésed, szerintem azért van a sok hozzászólás.
Szerinted az elõtét .... a probléma.
Ez mûszaki probléma.
De van egy másik probléma. Ez a villamos biztonságtechnika.
Sem Szelei sem én nem akarunk rosszat.
Az érintésvédelem is frontos.

bélabácsi

Érdeklödnék, hogy szerintetek a link-ben szereplõ elõtétet milyen csõhõz használhatom, gondolok itt a watt számra és a foglalatra:T-5, T-8

HF-Performer 1 22-42 PL-T/C/L/TL5C EII 220-240V - Philips