FLTA 400A Szakaszoló lekapcsol

Indította zick56, 2020. április 21., 09:28:16 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

zick56

Kedves Kollégák!
Egy négy emeletes panel ház főelosztó szekrényében a beépített FLTA 400A szakaszoló kapcsoló kb 35 éves, valamilyen oknál fogva lekapcsol.
Mi lehet ennek az oka, az elmúlt fél évben tegnap csinálta másodszor, kézzel se könnyű visszakapcsolni, nem értem mitől kapcsol le.
Találkoztatok már ezzel a jelenséggel.

Üdv: Zick56

S/K

Igen.
A mikroprocesszor vezérlésű távkapcsoló segédrelé, mely késleltetett módban van "jumperolva" hibásodhatott meg.

Komolyan meg a visszahúzó rugó (amikor bekapcsolod) tört el benne.   Ha BE állásba kis erőkkel nyomod KI állásba, akkor nem szabad kikapcsolnia.

Amúgy sajnos cserélni szükséges.

tothgyula

S/K!
Poénod nem bizonyult sikeresnek számomra!
Mivel ez a (volt NDK gyártmányú )szakaszoló kapcsoló elég jó gyártmány,ritkán hibásodik meg.Természetesen a csere segít!Egy lakatfogós mérést majd érdemes lesz megtenni, mennyire asszimetrikus az elosztás? Nekem még van FLTA160A-es vadi új,zsírral kezelve.30-40évet simán kibírnak, ha a közbeeső felülvizsgálatok nem jeleztek hibát.

S/K

Senki nem írta hogy rosszak az FLTA kapcsolók, sőt. A mai napig üzemelnek. A meghibásodott kapcsolóról is csak hallottam, de szét szedek egyet hogy megbizonyosodjak róla hogy létezhet-e ilyen hiba.

zick56


tothgyula

A sorozat az alábbi tipusokból áll: FLTA.FLTAR,FLTAV,FLTAB,FLTAS. 160A-től 630A-ig. TGL szabvány szerint készültek. Karbantartásról ezt írja a kezelési utasítása: 4hónaponként kell felülvizsgálni! A csapágyak és csúszó felületek könnyű járását ellenőrízzük és olajozzuk. Az égési gyöngyöket eltávolítjuk, a beégett helyweket elsimítjuk. Erősen beégett érintkezőket kicseréljük. A régi szakik közül lehet, hogy rendelkezik még valaki ilyen alkatrészekkel, vagy kapcsolóval.