Mért fővezeték leágazás

Indította Milan85, 2020. március 31., 15:47:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Milan85

Sziasztok!

Adott egy most épülő családi ház ami villamos szempontból ketté lesz osztva. Első lakáselosztóba csatlakozik a 5*10 es Mt 3 fázis révén, majd innen megy az épület hatuljába lévő elosztóhoz, és a tulaj innen szeretné megtáplálni a majdani melléképületet is. Az a kérdésem hogy a leágazásokhoz használhatok-e fővezetéki sorkapcsot például a lakáselosztó mellé helyezett süllyesztett kötődobozba amibe egy sínre lesznek rápattintva a sorkapcsok. Ha esetleg így nem lehet hogy lehetne még ezt megoldani?

Köszönöm szépen a segítséget!

Tapatalkkal küldve az én SM-G980F eszközömről


980POWER

Meg oldható. Miért nem a lakáselosztó dobozba tennéd az 5 sorkapcsot? Sokkal szebben mutatna és gazdaságosabb is.

Milan85

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2020. március 31., 21:23:05 DÉLUTÁN
Meg oldható. Miért nem a lakáselosztó dobozba tennéd az 5 sorkapcsot? Sokkal szebben mutatna és gazdaságosabb is.
Nem szeretném agyon zsúfolni ilyen ok miatt tenném külön.

Tapatalkkal küldve az én SM-G980F eszközömről


Sztrogoff

Hadd kérdezzek rá. Elágazást akarsz készíteni azon a vezetékszakaszon, amit eddig mért fővezetéknek hívtak?
Azért fogalmazok így, mert ha elágazás lesz rajta, akkor már nem lesz mért fővezeték.

Milan85

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. április 01., 08:18:04 DÉLELŐTT
Hadd kérdezzek rá. Elágazást akarsz készíteni azon a vezetékszakaszon, amit eddig mért fővezetéknek hívtak?
Azért fogalmazok így, mert ha elágazás lesz rajta, akkor már nem lesz mért fővezeték.
Igen, befog jönni a mértfővezeték majd arról szeretnék tovább leágazni az épület hátsó felébe, majd onnan mégegy leágazást készíteni egy majdani melléképület számára. Elnézést ha nem pontosan fogalmaztam, de az előző kolléga értette mit szeretnék.

Tapatalkkal küldve az én SM-G980F eszközömről


Sztrogoff

"az előző kolléga értette mit szeretnék"
Én is értettem, csak hitetlenkedésemet fejeztem ki. Miként írtam, a mért fővezeték attól mért fővezeték, hogy az elosztótábláig nincsen rajta leágazás. A szakma egyik alapszabálya, hogy leágazáskor, keresztmetszetváltáskor biztosítás van.

Milan85

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. április 01., 09:09:26 DÉLELŐTT
"az előző kolléga értette mit szeretnék"
Én is értettem, csak hitetlenkedésemet fejeztem ki. Miként írtam, a mért fővezeték attól mért fővezeték, hogy az elosztótábláig nincsen rajta leágazás. A szakma egyik alapszabálya, hogy leágazáskor, keresztmetszetváltáskor biztosítás van.
Bocsánat

Tapatalkkal küldve az én SM-G980F eszközömről