10W-os LED fénycsövek ikerkapcsolásban

Indította tothgyula, 2020. január 11., 13:47:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Szakmai kérdésem a következő.
Van egy 2x18W-os hagyományos (fojtós) fénycsőarmatúrám.Előtéten: 0,27A. Vettem 2db. 10W-os LED fénycsövet a mellékelt gyujtó rövidzárral. Ezeket a mellékelt rajz szerint behelyeztem, de nem működik.Talán iker (soros) kapcsolásban nem?Át kell huzaloznom?
Egyáltalán szükség van -e a fojtóra az induktív lökés miatt? Nem ismerem az elektronikáját. Az utasítás azt írja, hogy elektronikus előtéttel nem üzemel.Ebben kérem a segítségeteket.

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. január 11., 13:47:59 DÉLUTÁN
Szakmai kérdésem a következő.
Van egy 2x18W-os hagyományos (fojtós) fénycsőarmatúrám.Előtéten: 0,27A. Vettem 2db. 10W-os LED fénycsövet a mellékelt gyujtó rövidzárral. Ezeket a mellékelt rajz szerint behelyeztem, de nem működik.Talán iker (soros) kapcsolásban nem?Át kell huzaloznom?
Egyáltalán szükség van -e a fojtóra az induktív lökés miatt? Nem ismerem az elektronikáját. Az utasítás azt írja, hogy elektronikus előtéttel nem üzemel.Ebben kérem a segítségeteket.

Szia!
Az általam vett T16, 8W , "csövek" 230V-t igényeltek --semmi előtét--- igy párhuzamosra kellett huzalozni.
Tehát a feliratait böngészd át ,hátha 230V-s !

Simon Endre

Szia !
A 18 W-os fénycső sem 230V-os hanem csak kb. 85V-os ezt a munkapontot a fojtó állítja be. A soros kapcsoláshoz pedig olyan gyújtó van aminek nagyon pontos a gyújtó és oltófeszültsége, A LED "fénycső" minden bizonnyal soros kapcsolású és kapacitív előtétes esetleg korlátozott kimenőfeszültségű áramgenerátoros átalakítóval üzemel, lényeg hogy nem kell hozzá munkapont beállító előtét és gyújtókör sem. Ha ezt sorosítod egy azonossal nem lesz elég a LED-ek beindulásához még a minimális feszültség sem, ezért át kell szerelned párhuzamosra. Ezt az átalakítást valahogy jelezned kell az armatúrán mer így már nem szabad (lehet?) fénycsövesre visszaállítani. Mivel bizonytalan a "fénycső" belső kapcsolása a kivezetések sorosítása nem mellőzhető.

S/K

Üdv tothgyula!

A LED csövek csak egyik végükön kapnak betáplálást, 230 V-ot. (általában azon az oldalon ahol az adatai olvashatók) Át kell kötözgetni, az előtét és a rövidzár nem is kell ekkor.
...és el kell készíteni az egyedi termékekre vonatkozó vizsgálatokat. >:(


Simon Endre

Gondom akkor amikor ezeket nagy tételben gyártani és árusítani kezdi.

tothgyula

Kedves Endre!
A magasszintű és sok tapasztalatodat bizonyító hozzászólásaid mellett, a humorérzéked is kiváló!
Nyilván nem fogom gyártani, ehhez nekem már késő!

Simon Endre

Azért a jóhiszemű fénycsőforgatás járna egy kis csiti-csati-val mert fordítva betéve a bemenet helyén lévő  belső rövidzár bizonyosan "beszólna".