Fi relé néha leold

Indította gszabo1, 2018. január 08., 09:09:18 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

gszabo1

Ősszel költöztünk be egy 2 éves házba, azóta 3x oldott le a Fi relé. Persze sok villanyszerelés volt az eltelt idő alatt, rengeteg belső ás külső lámpa felszerelés, + fali kapcsoló...stb

Mi okozhatja a leoldást ill ki lehet-e méretni műszeresen a hibát egyértelműen?

Egyfázisú 30ma Fi relé van fenn.

Gondolom a beköltözés után történt beavatkozás, szerelés okozhatta a hibát, előtte nem volt ilyen probléma az előző tulaj szerint.

S/K

Először az áram-védőkapcsolót (FI relé) műszeres vizsgálata, utána az épület villamos hálózata majd az elektromos berendezések vizsgálata.
Leírva egyszerű, de a valóságban körülményesebb, de megoldható.

gszabo1

Hogyan tudom én  kimérni a Fi relét, vagy kell mindenképp mester hozzá?
Nincs valami leírás erről?

válaszát köszönöm

nyaki

Üdv!
ÉV műszer szükséges hozzá. ...és tényleg körülményes a hibafeltárás.

gszabo1

Na meguntam a dolgot, összevissza leold a relé, pl hajnalban vagy este, persze nem megy semmi fogyasztó. Holnap veszek egy relét, kb 5eFt az ára.

tothgyula

Üdvözletem!
S/K és Nyaki is leírta, hogy műszeres felülvizsgálat a célravezető!!!
5 ezer Ft-os áram-védőkapcsolót meg ne vegyél, ha nem akarsz továbbra is bosszankodni.
Egyszer kell rendbe tenni a hálózatot és azután nyugodtan alszol.
Jó munkát:TothGyula felülvizsgáló.

faxelektro

Jó estét
             Ajánljatok egy jó mérőműszer márkát mivel ilyen esetekben lehet érvényesülni.

S/K

Üdv!
https://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=1840.0
Itt volt már téma, nézd meg.

(...ha van 10 méter legkiválóbb anyagod és egy varrógéped, akkor nem biztos hogy egy öltönyt meg tudsz varrni...)

Sztrogoff

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2018. július 15., 20:53:06 DÉLUTÁN
Jó estét
             Ajánljatok egy jó mérőműszer márkát mivel ilyen esetekben lehet érvényesülni.
Na jó, de hányszor? Mivel itt a lekapcsolás idő nem volt kérdéses, ide kellett volna egy egyszeri vizsgáló felszerelésként némi drót, egy huzalpotméter és egy milliampermérő. Ha ismétlődik a feladat, akkor az ember elkezdi a saját favágó feladatait elkerülni, berakja ezeket egy szappandobozba, hogy ne rázzon és csak csatlakoztatni kelljen, satöbbi, és ennek az evolúciós útnak a végén ott van az érintésvédelmi műszer. Mondhatnánk, hogy:
évtizedenként egy találkozás > építőkockák
évente 5 - 10 találkozás > uzsonnásdoboz
hetente-kéthetente egy találkozás  > univerzális műszer, ilyen funkcióval is
hetente két találkozás > speciális műszer, ha van olyan, és ha többet tud, mint az univerzális e célú funkciói

nyaki

Célműszer hiányában én azt javasolnám, hogy éjszakára húzz ki minden olyan dolgot a konnektorokból, amik védőérintkezővel vannak ellátva és vízvezetékrendszerrel össze vannak kötve vagy vízzel működnek és éppen nem használatosak, különös tekintettel a mosó- és mosogatógépre, hűtő- és fagyasztógépre, kávéfőzőre, vízszivattyúra, esetleg kazánra. Ha a gyakori leoldás többnyire a növekvő lég/talajnedvesség hatására válik gyakorivá, akkor a kerti/kültéri berendezésekben is kereshető a hiba forrása.
Ha nincs kert/kültér, úgy szerintem valamelyik háztartási géped haldoklik, de természetesen lehet akár egy falba vert szög vagy csavar is a ludas.
Egy való szakember a védővezető irányában meg tudja állapítani, hogy melyik körben folyik nagyobb hibaáram, így behatárolható lenne a hibás szakasz és ezáltal a hozzá csatlakoztatott berendezések is. Ez kétségtelenül lehet néhány perces, de lehet akár több órás mutatvány is.