Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

IdézIdézetet írta: Marton - Tegnap - 22:43:00
Idézet
És még egy kérdés az elektromos szekrények nyitásához milyen kulcs kellene? [nem követi]
Ennek egyfunkciós változata a sörbontós fejü.

A tipikus rittal szekrény kulcs, mert annak tényleg olyan a kialakítása, hogy ki lehet vele nyitni a sörös üveget. 

A poén kedvéért, no meg hátha ismeretlen valakinek, képet is készítettem róla:

krisz1986

Ez ismerös akkor mostmár emlékszem melyik kulcs ez. A kt ilyenel nyítotam a kukákat is.

Üzenet összefûzve: 2012. január 05., 09:46:29 DÉLELŐTT

Na kedves barátaim! Úgy döntöttem felkeresem egy régi ismerõsömet lehet lenne meló is. Csak szélesíteni kell a látókörömet. Úgyhogy nem csak lakásokkal kéne foglalkozni hanem minden ami villany és elektromosság. Feszültségtõl függetlenül. És mindegy merre halad. Ennek a szerszámaihoz és eszközeihez szeretnék segítséget kérni ha persze nem megyek már az agyatokra.

nova

Idézetet írta: privátkopóFeszültségtõl függetlenül.

Ez azért nem egy elhanyagolható kérdés. A feszültség alatti munkavégzésre nagyon szigorú szabályok vonatkoznak, hozzáteszem nem hiába.

Ez a kérdés megint kicsit tág határokat feszeget. Ha tudnál pontosítani, akkor lehetne közélebieket mondani. :)

Ami hasznos lehet még egy kis lakatfogó, ami segítségével meg lehet állapítani az egyes áramköri szakaszok terheltségét, sokszor hasznos lehet.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Igazándiból maradok a lakásban de nem csak villanyvezetékek vannak hanem telefon kaputelefon kábel tv net biztonság elektromos ajtók stb szivattyúk fûtések berendezései stb. Meg egyéb berendezések. Láttam több olyan készüléket is ahol egy hardveres kártya vezérel. Ilyenekre gondoltam és a szórakoztató elektronika.

nova

Hát ezekkel az a baj, hogy sok már külön szakma.

Lan kábeleket nem nehéz behúzni, helyesen bekötni viszont már nem olyan egyszerû. Kell hozzá egy kis tapasztalat. Mérõmûszer is az ellenõrzéshez, ami nem olcsó a megfelelõ. Egy kombinál RJ45 nyomófogóval meg lehet nyomni a kábeleket, de ezeknél nagyon nem mindegy milyet vesz valaki.
Gyengeáram - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Ebben a részben mintha lett volna szó róla, de ha nincsen lehet arról is nyitni témát, hogy melyik a jó lan kábel nyomó fogó. :) Van pár apróság amire figyelni kell egy ilyen fogó beszerzésénél.

A kábel tv kábel behúzás nem nagy történet, viszont itt is kell nyomó fogó az  f csatlakozó megnyomásához, nem nagyon használnak már menetes rögzítésût.

Kaputelefonok az egyszerûbbeket elég könnyû összerakni, leírás általában van hozzájuk, ami alapján könnyû megoldani.

Fûtések résznél elektromos fûtésre gondoltál (fûtõkábelek, fûtõfóliák, stb. )

Idézetet írta: privátkopóLáttam több olyan készüléket is ahol egy hardveres kártya vezérel.
Itt konkrétan mire gondolsz? Kicsit bõvebben kifejthetnéd. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Na azért a koax behúzása lehet gond. Gyakran a villanyszerelõk a koax és lan(UTP Cat...) kábel behúzások nem veszik komolyan a kábel becsavarodását, erõs törését. Ebbõl sokszor szokott gond lenni a végén.

krisz1986

Köszönöm a sok segítséget mindenkinek. Én ezt a fórumot és ezt a részt a kezdõ szerelõknek ajánlanám akik benéznek ide hozzánk. És ha van kedve valakinek  munkafolyamatonként a szerszámokat gépeket besorolni biztos lennének páran akik értékelnék.

Nova: A Siemens gyár kazán vezérlésében vesznek az ilyen kártyák. Ipari kazánok.
Igen arra amit írtál a fûtéssel arra gondoltam.

nova

Idézetet írta: privátkopóA Siemens gyár kazán vezérlésében vesznek az ilyen kártyák. Ipari kazánok.
Igen arra amit írtál a fûtéssel arra gondoltam.

A vezérléstechnika és az automatizálás, már egy teljesen más terület. Az ilyenekhez már sokszor komolyabb számítástechnikai tudás is szükséges manapság. Gyári támogatást se baj ha élvez sokszor a szakember. Az általad tervezett területen nem nagyon hiszem, hogy ilyennel találkoznál. Ez már olyan dolog mint a riasztó rendszerek. Nem elég megfelelõen bekötni õket, hanem be is kell tudni állítani. Ismerni a buszrendszer mûködését, az adott gyártó programjának mûködést, felügyeleti szoftvereket, stb.


A fûtõkábelekkel kapcsolatos munkavégzéseknek is vannak bizonyos szabályai, hogy a megfelelõ legyen ennek a kivitelezése. Ez külön téma is lehet akár, mert eléggé sok dologra oda kell figyelni, a telepítés és a fûtésvezérlésen keresztül.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Úgy tudom, hogy a riasztórendszerek (legális)szereléséhez külön vizsga szükséges.
Azt nem ismerem, hogy ez a vizsga gyakorlati idõhöz van-e kötve.

Azzal nagyon egyetértek, hogy a fûtõkábelek szerelése akár egy új téma is lehet.
Ez nem úgy mûködik, hogy lefektetünk egy Raychem vagy egy Bartec típust, és akkor ott nem lesz többet hó, jég, vagy a csõhálózat anyaga, a vagy a csatorna nem fog befagyni, illetve lefagyni, vagy padlófûtés esetén most már meleg lesz.
Itt a különbözõ típusokhoz, önszabályzó fûtõkábelekhez, a felületek nagyságától függõ különbözõ méretezésekre van szükség. Ezekhez a gyártók és a forgalmazók is tudnak segítséget adni.

krisz1986

Hát szerintem megérne a téma egy misét. Sõt javaslatom lenne még böven.