Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: Szelei Dátum 2011. december 31., 18:14:22 DÉLUTÁN
Én a feszültség kémlelõt nem javasolom! Inkább ha lehet mérõmûszerrel dolgozz, az ritkán veri át a fejed és sok káromkodástól kíméled meg magad.

Én is inkább a mûszeres ellenõrzés híve vagyok, sokan eléggé hanyagul ellenõrzik a feszültségmentes állapotot. :(

Hogy én is hozzátegyek a listához, fa létre (nem fém), a forrasztáshoz érdemes kisebb méretû zsugorcsövet tartani, mert szebben, de ami fontosabb biztonságosabban lehet vele szigetelni egy forrasztott kötést. A szigetelõ szalag egy idõ után már nem eléggé tartós.

Manapság már a gépesítettség is nagyon fontos, de itt az ipari porszívótól kezdve a vésõgépekig sok minden megfordul. A szerszámok listája egy idõ után úgy is kialakul, hiszen az se jó ha túl sok van, nehéz õket cipelni. :)

Ami még nagyon fontos, hogy jól szigetelt csavarhúzókat és fogókat szabad csak használni.

Én még ide venném egy villanyszerelõ bakancsot is, bár ez már nem szerszám hanem védekezési részhez tartozik, de hasznos lehet.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Köszönöm ezt a sok pozitív választ igyekszem,hogy kialakuljon. Elkezdtem csinálni a honlapom egyszer kész lesz talán. Igaz nagy durranásra ne számítson senki de igyekszem. ne legyen túl csicsás egyszerû gondoltam. Bakancs az akad. Egy jó munkaruhám is van. Most már csak munkát kell kreálnom és tanulni.

Üzenet összefûzve: 2012. január 01., 20:22:16 DÉLUTÁN

Akkor ezek szerint azok amik az utolsó hozászolásomban kérdezett szerszámok nem játszanak? Régen próba lámpáztam és állandóan sikerült zárlatot összehoznom konnektorban vajon miért? Érdekes ugyanezzel a lámpával más is dolgozott és nem volt kisülés. Vajon mit rontottam el? Panelben is télen a tetõn a síruha jó szolgálatot tesz bár mozogni nehéz benne. A szellõzõ motoroknál. Ugyebár. Csapagylehúzó? És még egy kérdés az elektromos szekrények nyitásához milyen kulcs kellene?

nova

Idézetet írta: privátkopó Dátum 2011. december 31., 19:26:55 DÉLUTÁN
snicer,sima kés azt használtok ti. Meg homlok csípõ, sodronyvágó, mûszerész fogok,telefonos fogó. Vagy ezeket inkább tegyem ki idehaza. de készítem össze a holmit. És a csiszoló papir? Mindenesetre köszönöm nektek a segítséget. Mágusok.

Üzenet összefûzve: 2011. december 31., 19:41:39 DÉLUTÁN

És a torz kulcskészlet? árazó,colostok vagy az már régi dolog? reszelõk? cimkézõ? lámpák? és még mindig hiányom van sörbontással én is egyetértek! :) Torz csavarhúzók? szigetelõszalag?

Egy jó kés mindenképpen kell, amit megbízhatóan tudsz kezelni, mert a gyenge vékony pengés tapétavágóval csak magunkat daraboljuk. Sodrony vágóra szerintem nem nagyon van szükség egy családi háznál. Fogóból is jó ha több fajta van. Ami még hasznos lehet az a teleszkópos mágnes. Ez pár száz forintos dolog, de ha egy csavar egy elérhetetlen helyre beesik akkor nagyon hasznos lehet.  ;)

A telefonos fogóval (krimpelõ fogó) is az a helyzet, hogy hasznos lehet, de a fali ajzatókba bekötéshez nem kell általában. A másik végén már inkább, de ehhez már egy kábel teszter sem árt, leellenõrizni a bekötést.

Torz kulcs is hasznos lehet, de érdemes beszerezni egy cserélhetû fejû csavarhúzót amihez tartozik egy készlet , sok fajta cserélhetõ véggel.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Köszönöm a sok segítséget mindnekinek. A cserélhetõ fejü csavarhuzoval rendelkezem. De szerintem beujitok akkor egy újat.

JUVILL


Még van egy javaslatom. Talán a kollégák is egyetértenek vele.
Nem tudom említette-e már esetleg valaki.
Sok esetben jól jön egy akkumulátoros csavarhúzó. Elõfordulnak olyan helyek, helyzetek, ahol nem, vagy nehezen lehet dugaszoló aljzatot találni, és a feszültségvételezés körülményes.

nova

Az akkumulátoros csavarozó gép mindenképpen hasznos lehet, csak arra kell figyelni, hogy gyors tokmány legyen rajta, ne gyári adapter mert abba nem igazán lehet befogatni egy fúrószárat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marton

IdézÉs még egy kérdés az elektromos szekrények nyitásához milyen kulcs kellene?

Ennek egyfunkciós változata a sörbontós fejü.

Ermi

Az akkumulátoros fúró csavarozó géppel kapcsolatban,
nem árt ha a II. fokozat fordulatszáma 1200 1/min.vagy több.

nova

Idézetet írta: Marton Dátum 2012. január 03., 22:43:00 DÉLUTÁN
IdézÉs még egy kérdés az elektromos szekrények nyitásához milyen kulcs kellene?

Ennek egyfunkciós változata a sörbontós fejü.

A tipikus rittal szekrény kulcs, mert annak tényleg olyan a kialakítása, hogy ki lehet vele nyitni a sörös üveget.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

köszönöm a sok segítséget mégegyszer. Jelentem folyamtosan szerzem be ami hiányzik kelékeket. Azért vagyok erre ritkán mert szenvedek a routermel és közben probálok munkát keresni. Ha valakinek van jó tippje megköszöném ha szólna. Mivel se autom se jogsim igy probálok ugy pakolni,hogy tudjak tömegközlekedésel járni.