Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Szerbusztok! Egy kérdésem lenne mivel úgy nézz ki a magam ura vagyok mostantól úgyhogy egy kis segítséget kérnék tõletek. Találtam ezt a segédletet a neten.
kézi szerszámok villamos készülékekhez kérdésem ezekkel a szerszámokkal bármilyen helyzetet meg tudok oldani vagy javasoltok mást is. Tudom hülye kérdés egy volt segédmunkástól de hát én régi dolgokat használok még. Mi hiányzik vagy mi nem? Részleteket legyetek szívesek írjatok nékem köszönöm.

nova

Ez jó kérdés, hiszen mindenkinek más és más szerszám szükséges annak fényében, hogy a villanyszerelõ tevékenységet mely területen végzi. Hiszen egy ipari területen történõ villanyszereléshez teljesen más eszközökre van szüksége mint egy családi ház vagy lakások villanyszerelésénél. Gondoljunk csak a hidraulikus prés szerszámokra.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Feltételezhetõen sokan tudnak ebben segíteni, de meg kellene határoznod, hogy milyen területen akarsz tevékenykedni.
Más szerszámok szükséges egy kapcsolószekrény kivitelezéshez, más épület villamos szereléshez, és ne is beszéljünk még olyan berendezésekrõl eszközökrõl, amelyek esetében még a sztatikus feltöltõdések is veszéllyel járnak.
Mindentõl függetlenül ahány szerszermárka, ahány minõség, annyiféle ár.

krisz1986

Hát igazándiból én az épületek családi házak villamos berendezéseire területén. Minden ami ehhez tartozik. Lakossági szinten. Meg hogy ne essek kétségbe ha egy kazán elektromos oldalát kell felszerelnem. Mennyiség nem számít van 4-5 jókora ládám abban elfér tuti. Ami csak eszetekbe jut köszönöm.

Szelei

2 garnitúra 6-32 ig villáskulcs, legalább 6 darabos csavarhúzó készlet, 20 A-es méréshatárú univerzális mérõ mûszer, zégergyûrû fogó kicsi és nagy garnitúra, lépcsõs fúró, behúzó szalag 30 fm (lehetõleg üvegszálas cserélhetõ véggel), 600-800 W-os fúrógép állítható fordulatszámmal, ütve fúrógép (ebbõl olcsót is vehet az ember sajátnévre, ha tönkremegy garanciában cserélik 1éven belül), vízpumpa fogó, állítható kulcs (lehetõleg forgatható fejjel csõre is alkalmas), 125-ös 1000 W-os vagy nagyobb flex, 1-2-5 mm-es korongok, gyémánt vágókorong szárat nedves, 5 méteres mérõszalag, rövid 20 cm-es vízi mérték és 100 cm-es (jó ha lézeres), talpas és natúr derékszög kicsi és nagy, rajztû, kombinált fogó kicsi nagy, oldalvágó kicsi nagy, pontozó, Kalapács 25, 50, 100, 150 dkg, vésõ lapos és spicc, hegyes-csõrû fogó, gömbölyû fogó, keretes fémfûrész, spakli többfajta, fángli, nagy imbuszkulcs garnitúra, nagy krova készlet, 8mm-es turbómaró, mûanyag veder 3 db. víznek gipsznek homoknak, csõtágító, csõhajlító betét, hosszú vídia fúrók 10-16 os (fal átfúrások segítségéhez).

Egyelõre ennyi jutott eszembe, de mások is bõvíteni fogják. Jó munkát és sok sikert kívánok baleset mentesen. ;)

krisz1986

Nagyon szépen köszönöm amiket eddig is irtál! és a többiek segítségét is várom még az ötleteket köszönöm.

JUVILL


Ha ismétlésbe bocsátkoznék, elnézést kérek.
Próbalámpa, csipesz, blankolófogó, blankolókés, forrasztópáka, popszegecselõ,
krimpelõfogó, satu, csigafúrókészlet, menetfúrókészlet, feszültségkémlelõ...
(A teljesség igénye nélkül.)

Szelei

Látszik, hogy villanyszerelõ vagyok. Pont a blankolót, pákát hagyom ki! ??? De ha már itt járunk a saru és hüvely fogókat sem felejtsük el.  :)
Én a feszültség kémlelõt nem javasolom! Inkább ha lehet mérõmûszerrel dolgozz, az ritkán veri át a fejed és sok káromkodástól kíméled meg magad. Próbalápát mióta szekrényeket gyártottam nem használok, mert egy le ejtés véletlen ütõdés után akár a javítani kívánt berendezést is képes zárlatával tönkre tenni!!!! :'(
Szilveszterre tekintettel sörbontó! ;D

JUVILL


Nincs ezzel semmi probléma!
Szerintem még nagyon sok van, ami nem jutott most eszünkbe. :)

krisz1986

Írom ki a kis spirál füzetembe amiket irtatok nékem ezt nagyon köszönöm. Hát szerintem biztos van még sok minden. Tisztító eszközök, snicer,sima kés azt használtok ti. Meg homlok csípõ, sodronyvágó, mûszerész fogok,telefonos fogó. Vagy ezeket inkább tegyem ki idehaza. de készítem össze a holmit. És a csiszoló papir? Mindenesetre köszönöm nektek a segítséget. Mágusok.

Üzenet összefûzve: 2011. december 31., 19:41:39 DÉLUTÁN

És a torz kulcskészlet? árazó,colostok vagy az már régi dolog? reszelõk? cinkézõ? lámpák? és még mindig hiányom van sörbontással én is egyetértek! :) Torz csavarhúzók? szigetelõszalag?