• Ráznak a tárgyak 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Ráznak a tárgyak  (Megtekintve 535 alkalommal)

Nem elérhető mda871Topic starter

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 1
  • mda871 nincsen befolyása.
Ráznak a tárgyak
« Dátum: 2017. November 20., 23:22:42 pm »
Egyik ismerősnél mosógép hajszárító mikró rázott de megoldódott a szerelő megcsinálta.Mi lehett a probléma mert ő nem igazán értette ami mondott neki a szerelő.Esetleg földelés problémára gondoltam.

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • 980POWER nincsen befolyása.
Re:Ráznak a tárgyak
« Válasz #1 Dátum: 2017. November 20., 23:26:31 pm »
Ez megint csak találgatás lesz! A hajszárító ki lóg a sorból, az biztos hogy rázott és ha igen melyik alkatrésze?

Felhasználók, akik megköszönték:

• Rendszeres látogató
« Válasz #2 Dátum: 2017. November 21., 00:06:45 am »
igen az kettős szigetelésű viszont a markolata rázott lehet van rajta valami fémes nem tudom.

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • 980POWER nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2017. November 21., 00:40:54 am »
Lehet, hogy párás volt a hajszárító felülete, de elvileg nem tud annyira, hogy rázzon is. Ha a védő vezető valahol megszakad, de úgy értem, hogy a szakadás után még marad egynél több készülék, ami védővezetős és ezek közül csak egy is meghibásodik oly módon, hogy a fémszerkezete fázist kap a többi készülék szintén fázist kap, mert a szakadás miatt nem tudja a védővezeték betölteni az elsődleges feladatát, vagyis a hibaáram elvezetését. Nem fogja beindítani a zárlatvédelem működésit.

Durván mondva a védővezető feladata a hibaáram elvezetése a trafó csillagpontja felé. Persze ebben a körben más alkatrészek is részt vesznek.
Ez csak egy lehetőség amire én gondolok. Remélem érthető amit írtam!

• Rendszeres látogató
« Válasz #4 Dátum: 2017. November 21., 04:09:59 am »
Igen megpróbáltam értelmezni.

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 20
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
  • Nem: Férfi
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #5 Dátum: 2017. November 21., 09:18:02 am »

Ez megint egy összetett téma.
A hajszárítóra már kaptál választ. Ez kettős szigetelésű, II-es érintésvédelmi osztályú, védővezetőt nem igényel.
A többi berendezés I-es érintésvédelmi osztályú, védővezetős érintésvédelemmel kell ezeket ellátni.
Az, hogy valóban ráz-e, ezt egy hurokellenállás méréssel tudod ellenőrizni.
Ehhez viszont ismerni kell, hogy milyen az áramkör biztosítója (olvadó, vagy kismegszakító), és mennyi a karakterisztikájuk. Hozzáteszem, ezek végáramköri berendezések.
Neked ezek a fogalmak feltehetően újak, de a fórum témaköreiben találsz rá képletet, rajzot.
Például a tudásbázisban.

• Rendszeres látogató
« Válasz #6 Dátum: 2017. November 21., 13:20:55 pm »
Valóban ráz e?Szerinted ha nem lehet megfogni az ráz?

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #7 Dátum: 2017. November 21., 14:14:12 pm »
Vannak fémházas hajszárítók (Professzionális) és találkoztam külföldről behozott "háztartásival" amelyen eredetileg ÁVK-s angol szabvány szerinti dugó volt, azt lávágta róla a tulaj és tett rá egy "eurót", úgy került hozzám hogy az eredeti 200 V 60Hz (!) helyett az itthoni idönkénti 240 V-ot nem bírta. A levágott dugót elhozta ma is megvan, nem szerelhető! Azt mondta a szállodákban ilyen (volt...?)

Nem elérhető sivito

• Aktív tag
  • **
  • Hírnév erő: 0
  • sivito árnyékban rejtőzködik.
  • Nem: Férfi
« Válasz #8 Dátum: 2017. November 21., 20:24:22 pm »
Amennyiben a védővezetőn üzemszerűen folyik az áram (nullvezetőn kötési hiba vagy esetleg teljes szakadás -- panelprogramos lakások mára nagy eséllyesei a megnövekedett teljesítményigények és az alu  MM fal vezetékek okán) az átfolyó  áram a vezetékeken feszültségesést okoz, a rá kötött védőföldelésen keresztűl más eszközökön is  feszültségemelkedés lép fel a gázcsövek-, fűtés- és vízvezetékek-hez viszonyítva.és mivel ez nem zárlati vagy túlterhelésből  eredően nagy áram , csak "üzemszerű" eszközök működéséhez szükséges nagyságú a kismegszakító (alapvédelem ) nem oldhat le. ÁVK nincs vagy nincs jól bekötve nincs ami lekapcsoljon.

Tipikus esete amiért tiltják a védővezető és nullavezető összekötését (tiltott  nullázást)
Nulla vezető hibája esetén a készülék ne tudjon üzemszerűen müködni mint hogy a védővezetőn keresztűl  látszólag jól működjön.

Címkék: