Pen vezető

Indította mda871, 2017. november 18., 19:59:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mda871

Két vezeték jön be a lakásba egy fekete egy kék(nulla).A nulla sín és a pe sín össze van kötve.A kék fekete a fí relébe be van kötve az elmenő oldalon a nulla a nulla sínre van kötve ami össze van kötve a pe sínnel a fázis a kismegszakítóba van kötve.Na most én ugy tudtam hogy a kéket először a pe sínre kell és onnan a fí relébe és az elmenő nullát nulla sínre.Melyik a helyes?
2.kérdés össze kell e kötni a nulla sínt és a pe sínt ha 3 vezeték jön be.egy fázis egy nulla és egy föld.vagy mindegyiket rákötöm a saját sínjére és ennyi.

Sztrogoff

Így a FI-relé jól mutat, de nem működik. Azt mindig leírták a szabványok, hogy a FI-relé előtt kell a nullát és a védőt szétágaztatni. 86 óta meg valóban a PEN-t a PE sínre kell csatlakoztatni, stb.
Ha már külön jön be az N és a PE, akkor nem is szabad összekötni ezeket.

Marton

Egy lehetséges kialakítás.
(Rajzolva mindig egyértelműbb a dolog mint körbe írva.)

mda871

Így hogy egyből a fi relébe van kötve a bejövő kék és az elmenő nulla az összekötött  pe+n sínre megy működik a fí relé a test gombal is és a műterhelésre is leold és zárlatos készülékre is.egyszerűen nem értem mi van itt most.Talán a képre nagyítva látszik mindez.

Marton

Idézném önmagam:
Idézetet írta: Marton Dátum 2017. november 18., 20:38:26 DÉLUTÁN
(Rajzolva mindig egyértelműbb a dolog mint körbe írva.)

JUVILL



A becsatolt képen egy "kábeldzsungel" van.
Itt, ha jól láttam, a PEN vezető kék színű. Ez esetben ezt - megkülönböztetés céljából - ellentétes színnel a végét
(itt jelenleg) zöld/sárga színnel kell jelölni.
Szerintem egyértelműbb lenne az eligazodás.

Üzenet összefûzve: 2017. november 18., 22:39:36 DÉLUTÁN



mda871!

Elnézést, hogy ismét visszatérek a becsatolt fotóra.
Ugye ezt nem te szerelted, hanem ez az elosztó adott volt számodra.
Van egykét megtévesztő benne.
A barna vezeték a fázisvezető színe. A képen ez viszont a nullasínre van kötve.


mda871

Nem én szereltem.Ezt egy villanyszerelő és mikor végzett lefényképeztem.De a bekötést már leírtam hogy a nulla fázist felcserélte bemenetnél kimenetnél.Sőt a kimenetnél a nulla vezeték fekete ami az összekötött N+PE sínre megy.

Üzenet összefûzve: 2017. November 18., 23:34:17 pm

És azért érdekel hogy hogy van ez bekötve mert szerintem ha a kék pen vezető akkor rossz a bekötés mert a PE sínről kellene leágazni a fi relébe.Viszont ha három vezeték jön be  akkor nem tudom hogy helyes e ez a bekötés mert nem tudom jön e be földelő vezeték mert elvileg az egyezik a bejövő fázisvezető keresztmetszetével amit itt nem látok

Üzenet összefûzve: 2017. november 19., 10:58:37 DÉLELŐTT

2 probléma van az egyik ha 2 vezetékem jön be  fázis pen és a nulla föld sín össze van kötve akkor a pen miért egyből a fi relébe megy a fi reléből a nulla föld összekötött sínre.

A másik ha 3 vezeték jön be esetleg és azért megy egyből a fi relébe az általam említett kék pen vezeték ami akkor nulla de akkor miért van összekötve a nulla föld sín.És ráadásul ha nulla fázis megy a fi relébe a fi reléből a nulla az összekötött N+PE sinre megy.

Tehát lerövidítve ha 2 vezeték jön be akkor a pen a PE sínre megy először ami össze van kötve a nulla sínnel nem a fi relébe.Ha 3 vezeték jön be akkor  a N és a PE sín nem lehetne összekötve a biztosítéktáblába.jól gondolom?

nyaki

Üdv!
Nem akarok tiszteletlennek tűnni, de marhaságokat írsz és újonnan nyitott topikokon keresztül kutyulod össze az egyértelmű dolgokat.
Marton kolléga egy igen jó rajzzal szolgált számodra és ha értelmeznéd a rajzot, akkor akár Te is megcsinálhatnád. ...de csak csinálhatnád, mert ha egy ilyen egyszerű rajzot és az elmondottakat sem tudod értelmezni, akkor legjobb, ha egy hozzáértőt hívsz. (Nem arra gondolok, aki ezt az életveszélyes kialakítást elkövette.)

mda871

Nem tűnsz tiszteletlennek én értelmeztem a rajzot ha meg úgy gondolod marhaságokat írok nem kell elolvasnod.Én nem fogok egy villanyszerelő után dolgozni aki mégegyszer elmondom hogy a pen vezetéket egyből a fí relébe kötötte és nem a pe sínről ágaztatta le és ráadásul az elmenő ágat visszakötötte a nulla sínre ami össze van kötve a pe sínnel egy rézdróttal.Hidd el amiket leirtam nem marhaság azokat így kötötte be

JUVILL


Azt hiszem egy páran már hozzászóltunk ehhez a témához, amit egy másik témába is belekevertél.
Ha nem hiszel nekünk, és a feltett rajznak, akkor tulajdonképpen mi is a célod azzal az elosztóval, ha már más után nem akarsz javítani?