Fi relé bekötés helyes?

Indította mda871, 2017. november 17., 16:14:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mda871

Bocs hogy most más rajzát használom fel de itt van egy 2 vezetékes és egy egy 3 vezetékes megoldás szerintem így ez jó rajz.

Üzenet összefûzve: 2017. november 19., 22:20:36 DÉLUTÁN


980POWER

Mondjuk mind a 2 rajzba bele tudok kötni, de annak viszont semmi köze az elosztóhoz. Nem veled  kötekszem!!

A felső rajzon a kék, nem n (N),  hanem PEN, ha pedig PEN akkor nem visszük át a mérő kapcsain. (ez nem a te területed)

Az alsó rajz jó, ha ez egy magánhálózaton van, vagy egy panelben, mert ott már a PEN bontás jóval a mérőhely előtt megtörténhet. A N és PE -nek van egy közös kiindulási pontja, akár a fő elosztószekrényben.

mda871


980POWER

Ennek már semmi köze a te élosztódhoz. Mit is írtam? A PEN-t nem visszük át a mérő kapcsain, a belinkelt képen szerinted hol megy?
Régen csináltak ilyet, jó lehet a kialakításkor szabványos volt, ma már nem, mert mindenhol azóta már legalább egyszer történt mérőcsere hitelesítés céljából.
Mint írtam: ez nem a te területed.

mda871

Akkor viszont ennek már jónak kell lenni de ezt meg azért nem értem mert a lakás elosztóba is pen jön be és akkor a mérőn is át kellett jönnie.

Üzenet összefûzve: 2017. November 20., 03:28:21 am

És mit értessz azon hogy nem az én területem?

Üzenet összefûzve: 2017. November 20., 03:32:37 am

és két vezetékes rendszernél nálam ez van pen jön be tehát a mérőórán is átjön

Üzenet összefûzve: 2017. november 20., 03:34:15 DÉLELŐTT

Vagyis nálam a második kép érvényes ahol a mérőóra után van szétválasztva

szabo0728

Sziasztok!

Ha jó szakembert keresnél, sokféle munkával kapcsolatban akkor mindenkinek csak ajánlani tudom a]Megbízható, minőségi szakemberek gyorsan és egyszerűen - rl] oldalt. Én kerestem már itt szakembert és találtam is megfelelőt!
Ha pedig szakember vagy és munkalehetőség kell akkor is megéri az oldalra regisztrálni mert, megküldik a munka ajánlatokat. És kedvedre válogathatsz közöttük.

Szép napot mindenkinek.

Fecó

Ha én is regisztrálok erre a weboldalra akkor jó szakember leszek? Vagy esetleg van egy 60 pontból álló szakmai tesztlap amit ki kell tölteni, és 3 helyszínen egyetemet végzett professzorok megvizsgálják a munkámat hogy minőségi szakember vagyok-e? Talán az is lehet, ha kiköhögök némi zsetont, akkor már egyből jó szakember leszek? Most elbizonytalanodtam...

980POWER

Az a baj hogy én is már egy-két mérőhelyen túl vagyok de valahogy soha egyet sem fényképeztem le persze nálam sokkal több tapasztalattal is rendelkező kollégák is jelen vannak az oldalon.
IdézÉs mit értessz azon hogy nem az én területem?
Azt hogy plombázott rész alatt van.
Idézés két vezetékes rendszernél nálam ez van pen jön be tehát a mérőórán is átjön
Miért írod hogy "tehát"? Ez úgy hangzik mintha mindenképp át kellene jönni a PEN-nek a mérőn és csak így lehet. Pedig nem! Át is jöhet, de az nem szabályos, régen ,nagyon régen így csinálták, nem mondom, hogy nálad nem a mérőn jön át, de inkább nem jön át rajt!!
A második kép olyan mint az enyém, sok lehetőség nincs 2 vezeték esetén.
A képen amit látsz, van kék és zöld színben is, mind a kettőből egyet betenni a lakáselosztóba és akkor megállja a helyet, hogy egy csavar alá max. egy vezeték van szorítva.

mda871

Annyi hogy 2 vezeték jön be.Panellakás 30 éves.Ha szabálytalan lenne gondolom nem így lenne.Az biztos hogy a mérőórától lakásban lévő elosztóig 2 vezeték jön be és itt nekem kell szétválasztani.

JUVILL


Akkor válaszd szét!
De egy keresztkérdés, ha már itt vagy.
Mi a szakmád?