• Éjszakai áram automata átkapcsolás 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Éjszakai áram automata átkapcsolás  (Megtekintve 2419 alkalommal)

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
Re:Éjszakai áram automata átkapcsolás
« Válasz #10 Dátum: 2017. Október 21., 23:57:34 pm »
A köznép felfogásában (tévesen) szolgáltatónak hiszi a hálozati engedélyest és ekként is tekinti kifosztójának, pedig az igazi szolgáltató aki a villamos energiát előállítja ég még nem is az MVM akinek még egy agregátora sincs csak szorzótényezője és közvetlen importjoga ellentétbe az EON-nal akinek fűtőerőművei vannak. Az igazi völgyidős sz@rakodás lényege, hogy nem a kéttarifás mérők irányába megyünk amihez nem kell semmilyen joggal megtámogatott műszaki háttér megy róla aminek mennie kell és netán tudod is mikor olcsobb az áram és nem tilos meg nem is szükséges  a villásdugó a dugaljzat vagy az átkapcsoló. Sajnos a jelen irányzat, bebetonozni az indokolatlan szeparált kettős rendszeren történő szolgáltatást, bár némelyeknek ez is kenyér és munka.

Üzenet összefûzve: [time]2017. Október 22., 12:26:25 pm[/time]
Bocs az EON-nak agregátora .....Paks

Üzenet összefûzve: 2017. Október 22., 12:28:26 pm
Mégegy bocs az MVM-nek

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető S/K

• Ami működik, az nem biztos, hogy elfogadható.
  • Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • S/K nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
« Válasz #11 Dátum: 2017. Október 22., 19:12:34 pm »
Ez a "völgyidőszak"  meddig megy még itt nálunk? Van ilyen? A napelem telepek meg a házi kis erőművek amit visszatáplálnak/visszatermelnek a hálózatba az hova megy? Eddig nem volt visszatermelés akkor még el is hittük.
Mi lesz amikor minden második háztartás ilyennel fog rendelkezni? Jaaa, hogy ezért nem támogatják már...
...vagy az áramszolgáltató fog fizetni hogy vegyük meg tőle az energiát?

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #12 Dátum: 2017. Október 22., 20:28:33 pm »
Szerintem gyökeresen átalakul minden. Ha nem vételezel tőle, de ott van, akkor is jelentős összeget fogsz fizetni, elvégre ugyanannyi berendezése rozsdásodik, mintha kiterhelve zúgnának, sőt a generátorokat is pörgetni kell. Már persze, ha üzleti alapra helyeződik, mint Amerikában. Európában a nagypolitika nem meri bevallani, hogy mi mennyi, itthon a községi elöljáró habzó szájjal követelheti, hogy legyen kábelben minden, az a szép, az amerikai külvárosban meg a látképet a szolgáltatók madzagjai határozzák meg, mert ez a realitás. Odaát olvasni lehet a szolgáltató honlapján, hogy tartsál otthon palackos vizet, pokrócot, konzervet és zseblámpaelemet, mert ezért a pénzért ennyire futja.
Mondjuk ezt nem értem, hogy átverést tételezel fel, szerintem rossz lóra ültél fordítva. :) Elvégre, ha nincsen már völgyidőszak, akkor nem kéne, hogy olcsóbban adja. Erre vágysz? :) Egyébként szerintem a precíz, sokadik tizedes pontosságú energiakereskedelem korában nincs is létjogosultsága, szerintem az éjszakai áram nyugodtan tekinthető egy szocializmusbeli népjóléti intézkedésnek, amit nem mernek eltörölni a vélelmezhető felháborodás miatt.

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • 980POWER nincsen befolyása.
« Válasz #13 Dátum: 2017. Október 23., 00:54:35 am »
Nem számoltam, de úgy emlékszem 17 különböző vezérelt kapcsolás van a csúcs/völgy időszak kiegyenlítésére. A hangfrekvenciás kapcsolókat is cserélgetik szükség szerint rádiófrekvenciásra, mert a hangfrekvenciásat meg lehetett téveszteni és így függetlenné vállt a kapcsolás ideje a vezérléstől, erre nem másért van szükség, mint azért mert van csúcs/völgy még mindig. (Régen elég volt a kapcsoló óra is, ma már nem ennyire kiszámítható.)

Nem elérhető bambi

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • bambi nincsen befolyása.
« Válasz #14 Dátum: 2017. November 17., 20:03:19 pm »
Üdvözlet urak!. Segitséget szeretnék kérni, adott nappali 2fázis 25amper és ugyanez éjszakai vezéreltböl. Kettö darab 3 fazisu 40 amperes kontaktorral szeretném megoldani az átkapcsolást elektromos fütésre . Segitséget szeretnék kérni hogy pontosan hogyan kivitelezzem. Nem értem továbra hogy éjszakai vagy nappali kapcsoláskor melyik részröl kapja a nullát. Köszönöm a segitséget. :)
Nem tudsz hőszivattyús fűtést csinálni? Akkor mehetne a "H" tarifa és a két tarifás mérés. Ez korrekt megoldás.

Nem elérhető xyz

• Aktív tag
  • **
  • xyz nincsen befolyása.
« Válasz #15 Dátum: 2017. December 01., 20:13:46 pm »

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #16 Dátum: 2017. December 02., 01:03:26 am »
...és akkor most mi van?
Jelentsem fel a szomszédomat vagy az ismerősömet?  ??? ...meg mit nem.

Nem elérhető sivito

• Aktív tag
  • **
  • Hírnév erő: 0
  • sivito árnyékban rejtőzködik.
« Válasz #17 Dátum: 2017. December 02., 21:09:17 pm »
Tiszta magyar mentalitás

ha spórólni szeretnék , akkor nekem is célszerű és gazdaságos lenne kedvezményes tarifáról fogyasztani többet a fűtés, vagy melegvíz előállításhoz.

ugyebár ha egy nap 24 óra és ebből 8 óra kedvezményes vezérelten fütők vagy vizet melegítek  a maradék 16 óra nem kedvezményes drága nappali

ezen tovább ront, hogyha a vezérelt kedvezményes időszakot megelőzően  felfűtött  lakás, víz amivel nekiindulok (nem baj hogy az drága villannyal történt)  én vagyok az ügyes. (ja hogy a kedvezményesről akkor már nem is kell annyit vételezni "a veszteség nem érdekes ")

Ha néha kevés a melegvíz (senkiben nem merül fel nagyobb kapacitású melegvíztározó) vagy egy nappalis vész melegvíztározó

fűtés esetén, hogy nagyobb hőtárolós kályha kellene. vagy egy kisegítő plusz kályha netalántán két szobatermosztát is hozzá.

(na és hogy a kettő egymáshoz képest különbözően beállítva, hogy az igényeimhez képest a legolcsóbban ússzam meg és mégis elfogadható hőmérséklet legyen)

Lehet hogy sokaknak ez nehéz felfogni, de talán ha sokan felfognák akkor a vezérelt áram talán még olcsóbb is lehetne...

(JA hogy a hálózatengedélyesnek valami jó az nekem csak rossz lehet ... tipikus ellenségkeresés,  még se tudunk kibujni magyarok vagyunk )

Nem elérhető xyz

• Aktív tag
  • **
  • xyz nincsen befolyása.
« Válasz #18 Dátum: 2017. December 03., 18:34:09 pm »
csak írtam h ezt küldték

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
10 Válaszok
4553 Megtekintések