Új ház kábelezése

Indította klemo, 2017. augusztus 28., 22:05:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

klemo

Úgy gondoltam ,hogy külön  helységekbe megy egy-egy fővezeték és ott kötök a szerelvénydobozba körbe felfűzve pl. a szobákba.
A nagyobb fogyasztókhoz mint sütő ,mosógép, stb. közvetlen menne az elosztóból.

xyz


klemo

erősáramú technikus vagyok, csak nem dolgozok a szakmában,, miért?

xyz

talán akkor szólj annak aki dolgozik benne hosszútávon jobban jár mindenki, igaz engem elszomorít h erősáramú technikus vagy... a képzéssel felvett egy kt kérdést számomra...

980POWER

Gyanítottam, hogy valamiféle végzettséged van, csak gyakorlatod nincs, nemrég nekem se volt, sőt most se nagy van. "A"- bol "B" be többféle módon is el juthat a vezeték, számodra legcélszerűbbet kell kiválasztani.
Kaiser és Schneider szerelvény doboz van mély változatban.

fifticenti01

Sziasztok!
Bocsi ha nem ide való ,  de most építem be a pince szintet és most lesz kialakítva a villamos hálózat és örülnék egy kis segítségnek. :) Csatoltam egy képet nagyjából hogy mégis hogyan lenne a kábel el húzva viszont a kábel keresztmetszetben nem vagyok biztos.

A villanyórától a biztosíték dobozig 3x10mm  kábel.
Biztosíték doboz tol a konyháig 3x2.5mm kábel "gerinc kábelnek".
Biztosíték doboz tol a szobákig 3x2.5mm kábel "gerinc kábelnek".
Biztosíték doboz tol a villanytüzhelyig 3x4mm kábel.
A biztosítékot úgy gondoltam 1 db 16A a 2 szobára mivel ott csak a lámpa, tv és telefon töltés lesz. 3x2.5mm gerinc, leosztasok a konnektorba illetve a kapcsolókhoz 1.5mm. 
1db 22A a fürdő és a konyhai eszközökre. Gerincnek 3x2.5mm leosztasok itt is 1.5mm.
1db 22A a villanytüzhelyig 3x4mm kábellel.

Ez így jó vagy valamit kellene változtatni rajta? fürdő és konyhába az alap felszerelés lenne (mikro, mosogatógép, mosógép, vasaló, hajszárító stb. .)

Illetve annyi hogy most jelenleg a villanyórától 1.5mm alu kábel jön ki amire lehet nem kellene az egészet rá kötni... :) viszont ha meg kell bontani a villanyórát akkor ennek mi a menete illetve mennyibe kerül? Az EON -os ember köti be vagy azt nekem kellene..?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel
Takács Dávid

nyaki

Üdv!
- 2,5mm2 16A-re biztosítható
- 4mm2 20A-re (25A) biztosítható
Ha bármely szakaszon, a kiinduló keresztmetszet csökkenése következik be, akkor már csak a csökkent keresztmetszetre engedélyezett biztosítóval lehet biztosítani a kiinduló vezetéket.  ezért ha 2,5mm2 vezetékre bárhol rákötsz egy 1,5mm2-es vezetéket, akkor már csak 13A lehetne a maximális biztosító érték. Ezt figyelembe véve, a világításnak bőven elegendő az elosztótáblától különvezetett 1,5mm2-es vezeték.
A mérőóra (plombázott berendezések) alatti munkákat, csak regisztrált szerelő végezheti el.

Gyurmaúr(fi-relé)

urak, én nem értem, mi ez a hiszti a revíziós ajtókkal kapcsolatban, amikor ezt pl. itt az NSZK-ban minden gond nélkül alkalmazzák lakóházak esetében is, mivel az általatok eddig felvázolt megoldások közül mégiscsak a legkézenfekvőbb, legegyszerűbb a monolit vasbeton födémre, vagy az EP gerendára,terpesztős dübellel felfogatott, netán az oldalfalakra a födém és a gipszkarton álmenyó közti területen a megfelelő tartókkal felerősített 100-as, 200-as, netán 300-as, lehetőleg gyenge és erős áramú kábelek elválasztására szolgáló határolóval ellátott tálca. Ez kábé ugyanaz a műbalhé, mint amikor aszondjuk, hogy "jajj, de lakása olyan csúnya a neon" , ami ugye 2017-ben már vagy T5-ös ultraslim fénycsövet, vagy LED-el szerelt armatúrát jelent. Mégis mit szeretnénk, jól látni, megőrizni a szemünk épségét, vagy szépen gyorsan megvakulni a sok "vidám&barácscságos", ámde 1 kalap szart nem érő "hangulat"lámpácskával?? Igen, pl. a hálószobába nyilván nem kell T5-ös armatúra, mert ott vagy alszunk, vagy sexelünk, mely tevékenységek egyikéhez sem kell quasi nappali fényt reprodukáló megvilágítás (legábbis a többségnek nem)... 

faxelektro

Új ház szerelésénél használtok-e a kapcsolók dug aljak helyének beállításához lézer szintezőt és milyent ajánlnátok? 

S/K

Ez rajtad múlik és a mennyiségen.
Régen, 90-es években a kőműves "kiszintezte" az épületet, körbe volt rajzolva mindenhol az 1 méter és ahhoz igazodtunk.
Ha most kiviteleznék akkor használnám a körkörös önszintező 360 fokos lézert. (30-35eFt)