Napelemes rendszerek felülvizsgálata

Indította recens, 2017. június 02., 11:09:46 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Sacc-placc

Szerintem is S/K téved  :(  a TvMI-vel kapcsolatban Fecó leírása pontos.

és akkor a megszólított jogán hagy válaszoljak... "De lássuk be, az új irány a papírgyártás, felülvizsgálat, akkreditáció, kalibráció és egyéb érdekesség." Igen nekem is vannak "összeesküvés elméleteim" az "új irányról"... (megveszel egy műszert ami ír olvas, de ugye nem rajzol, két év múlva meg kidobhatod...  :o )

és igen én is látom már a határidőt is hogy mettől nem fogok a témával foglalkozni  :D

Hatósági berkeken belül tervbe van a felülvizsgálók 5 évente történő RE-vizsgáztatása, erősáramú felsőfokhoz kötött felülvizsgálói képesítés bevezetése stb.

(csak egy pici közbevetés a végére: nem a napelem forgalmazók kalkulálják a megtérülést:(

Fecó

Amivel én szemezek, az a műszer már rajzol is :) Gyakorlatilag a jelleggörbét megcsinálja, és ha előtte felviszed a rendszer vázlatát (hány inverter, hány string), mérések közben elmented, akkor közvetlenül nyomtathatóak az eredmények, és betehetőek a jegyzőkönyvbe. Ki csinálja akkor a megtérülési számításokat? Amiről én tudok, az a forgalmazó által bekért villanyszámla alapján történő számítás, ami alapján eladja a megrendelőnek. Persze általában teljesen lebonyolítják a telepítést is, az áramszolgáltatói ügyintézéssel, sőt, bizonyos esetekben a teljes pályázati dologgal egyetemben. Nyilván ebbe a nem csekély árba (pályázati pénzek esetében talán még vastagabban is fog a ceruza) belefér gondolom a rendes üzembe helyezés előtti első felülvizsgálat is :)

S/K

Köszönöm Fecó! Világos. Csak az a szomorú hogy ezt egy villamos tervező (napelemes hálózatokat is tervez) küldte át. ( a belinkelt fényképet.) A legszomorúbb hogy nem néztem utána...

Fecó

BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Elvileg innen hozzáférhetőek a legfrissebb változások. A tervezők is csak emberek, vagy nekik nincs ilyen tervezői fórum ahol informálódnak :)

Sacc-placc

Ajaj a tervezőket ne is említsd  :D
Nekem komoly vitám volt már "Villámvédelmi Tervezővel", mert elkértem a részletezett kockázatelemzését, ami alapján a besorolást megtette... A válasz egy felülvizsgáló ne kockázatelemezgessen, nézelődjön, méricskéljen... Máskor meg a felelős elektromos műszaki vezető személyes sértésnek veszi, ha meg merem kérdezni, hogy, hogy sikerült a napelemrendszert (ami a nyeregtető oldalán van) fölfelé bekötni a gerincen futó levezető hálózatba... "Fölfelé nem folyik az áram?" (ekkor neveztek el Kekecnek a srácok  ;) )
Jön a kérdés: Mit vár el Tőlünk a Hatóság és mit a Megrendelő? (Megrendelő: Ugye mer' én fizetek oszt úgy csinájad hogy jó lögyön... Hatóság: A többszörösen módosított MSZ EN kilencmillióhatszáznemtomhány a csavarfejek kereszthornyú nútjának együttállásáról 9.6.7.3.7 alapján...  ???)

Üzenet összefûzve: 2017. október 08., 14:10:27 DÉLUTÁN

Bocs még egy gondolat a műszerekhez, - szerintem még a felülvizsgálathoz hozzá kéne csapni az infrás hőmérsékletmérés dokumentálását is... (az még egy félmilla  ;D )

Fecó

Támogatom, de legyen kötelező 3 évente bemutatni a részletes felülvizsgálatot az illetékes áramszolgáltatónak, különben nem veszi át a villamosenergiát...:)

Sacc-placc

... és ráadásul az infrás vizsgálatokat drónnal kellene elvégezni, meghatározott repülési útvonalon ami a string felett a valós töltésmozgás irányával ellentétesen kell hogy történjen...  ;)
Na innentől OFF vagyok sziasztok

Üzenet összefûzve: 2017. október 08., 15:12:44 DÉLUTÁN

;D ;D ;D ;D oszt az hittem feltaláltam a spanyolviasztot
Nézzétek a képet... drón repülési útvonal egy naperőmű felett

Fecó

Drónom az van, arra nem kell már költsek, maps alapján csak húzom a csíkot telefonon és és lerepüli a kért magasságon. Szóval vállalom... :)

Sacc-placc

...  ;D már csak a valós töltésmozgás irányával kell tisztába lenned... és semmilyen jövőbeli szabályváltozás nem hozhat zavarba  ;)

Fecó

Múlt héten voltam akkreditált intézetben kalibráltatni a töltésáramlásmérő műszert, úgyhogy ez nem akadály. De most már nagyon elkanyarodtunk a témától, meg leszünk moderálva...