Napelem rendszerek telepítése

Indította nova, 2011. december 15., 10:02:53 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Marcika

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. július 25., 16:27:15 DÉLUTÁN
Üdv!
Csak egy rövid kérdés:
Tiltja-e valamilyen jogszabály azt, hogyha valahol ki van építve egy közcélú hálózat, akkor valaki a saját, szigetüzemű FV rendszerét használja és csak időnként a hálózatot?

Üdv

Úgy tudom hogy az energiatörvény előírva  a szigetüzemi és a hálózatra tápláló erőművek létesítésének szabályai.
Az 50 KW- nál nem nagyobb névleges teljesítményű erőmérőknél a következő az előírás.
A szigetüzemet be kel jelenteni a szolgáltatónál, hogy van, de nem tilthatja meg.
Semmilyen körülmények között nem táplálhat a hálózatra!!!
A hálózatra termelő erőműveket pedig terveztetni , és engedélyeztetni kell.
A szolgáltató előihatja a tápláló inverter  1, 2 ,3 fázisú legyen.
A németeknél már a távvezérelt típust is előírják az üzemvitel miatt, jelenleg erről nincs információm hogy mikor fogják esetleg bevezetni.
A kérdésedre a válasz hogy eben az esetben engedélyeztetni kell a kis időre a hálózatra termelő rendszert.

Gyurmaúr(fi-relé)

Én a minap buktam ki és írtam egy kör emailt az összes honi szolgáltatónak, belinkelve ezt a cikket,íme:
Figyelem, így lehet neked is filléres a rezsid!

Tisztelt Áramszolgáltatói Managerek!

Én, mint 20 –on éves szakmai tudással rendelkező villanyász (és a bankszférában 7-8 év alatt sok sikert, elismerést  kivívó, KKV hitelezésben ,,penge" közgazdász, L. képek!) tisztelettel kérdezem, hogy ez most akkor hogy is van? Miért keménykednek Önök ezzel a dologgal is, amikor az Önök anyacégének országában ez is (mint pl a mérőhely kiépítési processzus is, ami nálunk szintúgy a pofátlanság non plus ultrája, főként mióta csak földkábellel lehet létesíteni lakossági mérőhely betáplálást is) sokkal egyszerűbben megoldható? És akkor csodálkoznak, hogy elemi erejű a társadalmi igény az áramszolgáltató cégek ismételt államosítására, az Önök messzire zavarására? Nekem nem azzal van gondom, hogy legyen szabályos és szabványos egy –főként az oda-vissza pörgős- mérőhely, hanem az, hogy Önök ahol csak lehet, keresztbetesznek mind a házi, mind az üzleti( tehát a kereskedelmi célú) fotovoltaikus, de ugyanúgy a biogáz alapú áramtermelő üzemeknek, pedig ezek mindegyikében sokkal olcsóbban állítható elő a villamos áram, mint a fosszilis erőművekben, ráadásul nem is kell –hiszen ezek minden esetben lokálisak, tehát max csak a település szélén húzódó 10 vagy 20KV-os középfesz vezetékre csatlakozik- az itt megtermelt áramot hosszú, ezért nagy veszteséggel működő, többszörös transzformálást igénylő nagyfesz hálózatokon továbbítani!
Szóval, szerintem érdemes lenne egy kicsit visszavenni az arcból és inkább segítőkész módon hozzáállni a megújulókhoz, mert az ilyen történések is csak mélyítik az Önök ellen már egyre masszívabban megnyilvánuló haragot!
Üdvözlettel:
Miklós György Zoltán
a ,,kis butuska" átlagmagyar, aki sok mindent nem ért...

Eddig az e.on volt képes amolyan válaszfélét kiizzadni magából, ezt pedig mellékletként küldöm...

nyaki

Jó kis levél, de a válasz egy semmitmondó. ...és mindebből mi derül ki?...ismét, hogy a hatalmi elit és az idegen tulajdonos nagyszerűen összefonódott és ehhez bármilyen törvényt megalkotnak, hogy a pénzszivattyú látszólag törvényesen és tökéletesen működjön. :(

nova

Úgy gondolom amíg nincsen politikai elkötelezettség is az alternatív rendszerek mögött, addig nehezen terjednek. A támogatás rendszerek sok helyen segítik az ilyen jellegű beruházásokat. Legyünk őszinték az áramszolgáltatóknak nem érdeke a decentralizált energia elosztó rendszer, legalábbis ilyen szinten.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

A többiektől még várom a konkrét és korrekt válaszokat. Amint megjött mindegyik, feltétlen közkinccsé teszem, aztán mindenki olyan tanulságot von le belőlük, amit csak gondol...

nyaki

Nova!
Akkor most mondok neked valamit.
A nagy Németország olyan szintre fejlesztette az alternatív energiahálózatát, az atomstop miatt, hogy olyan mértéket ölt völgyidőszakban a túltermelés, de még csúcsidőben is, hogy politikai felsőbbrendűségük miatt, a keleti régiók kénytelenek átvenni az ott termelt bőséget. Ez nyilvánvalóvá teszi azt, hogy amíg az júnyió része vagyunk és a németek diktálnak, itt nem lesz előrelépés az alternatív energiák fejlesztésében.
Hidd el ezt nem a légből kapom, valamely német oldalon láttam, mármint az energiaelosztási vázlatukat. Erre egy kinti villamos nagyágyú hívta fel a figyelmemet, mert biz Ő rebegte el, hogy szabatosan fogalmazva "ugyan má', nálunk M.o.-on nem lesz fejlesztés, amíg náluk sok a delej. Már pedig abból van szarásig." És ezt somolyogva, csupán megnyugtatólag közölte. :-\

nova

Én úgy tudom, hogy nem csak a többlettermelés miatt veszik igénybe a környező országok villamos elosztó hálózatát, hanem amiatt is, hogy náluk nem megfelelő az infrastruktúra az ilyen jellegű energia termeléshez és elosztáshoz. Ezért komoly hálózat fejlesztéseket is fognak végezni.
A másik tényező még ami nem segít az ilyen jellegű energiatermelésben, hogy drágább az előállított villamos energia ára. Emiatt a német ipari is "szenved" hiszen drágább lett a gyártási költség. Persze a piaci erőfölényük nem elhanyagolható tényező.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Azt mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy az NSZK-ban, hiszen arrafelé vannak többnyire a biogáz erőművek, szóval ottanság a biogáz forradalmat az akkor még k olcsó silókukoricára alapozták, ez volt ugye az 1. generációs biogáz termelés. Akkoriban a silókukorica olyan 1500-2000.- Ft-nek megfelelő EUR volt/ tonna. Most, hogy ennek ára olyan 10000-12000.- Ft körül jár, no most már csődbe is jutott a legtöbb 1. generációs biogáz fermentor és erőmű, így szakmányban dobálják az ember után 1, azaz egy EUR-ért + az adósság átvállalása. Nálunk viszont -hál Istennek- nem zajlott le eddig a biogáz forradalom, tehát itt már az ú.n. 2. generációs erőművek elterjedése várható,amennyiben meglesz végre a konszenzus egyrészt a kormányzat, másrészt a fosszilis alapú áramtermelők részéről, hiszen amennyiben mondjuk minden megyében épül pár tucat, egyenként 5-10MW teljesítményű biogáz és/vagy fotovoltaikus erőmű, nos akkor sajnos 1-2 fosszilis alapú erőműnek game over lesz, hiszen egyenlőre az áramfelhasználás nem nő, sőt jó indulattal stagnál. Mivel azonban Hazánknak van egy vállalása, mely szerint 2020-ra, azaz 6 év múlva a megújulók aránya 15%-ot kell, hogy kitegyen az akkori (ez a mai fogyasztás kb 120-130%-a!) fogyasztásból, ezért könnyen kijelenthető, hogy a jelenlegi 6%-al sehol nem vagyunk és nagy valószínűséggel 6 év múlva sem leszünk a fentebbi értéken, hiszen ehhez alsó hangon ugye csak biogáz erőműre 3000 mrd HUF-ot kéne elkölteni, ugyanis egy 8-10MW-os biogáz cucc olyan 13-15 mrd-be fáj!

nova

Hát igen az EU felé történő vállalás egy másik kérdés. Ha tartani akarják akkor valamilyen irányba előbb utóbb el kell indulni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Mivel igértem a többi áramszolga cég válaszait, íme itt egy kis best of...
ELMŰ-ÉMÁSZ:
Tisztelt Ügyfelünk!


Társaságunkhoz érkezett bejelentésével kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adjuk.


Az alternatív villamosenergia termeléssel kapcsolatos információkat ELMŰ Hálózati Kft. internetes oldalon találhat

Adatvédelmi nyilvántartási szám: Elmű: NAIH-53847/2012,

Amennyiben levelünkkel kapcsolatban bárminemű további kérdése, észrevétele, javaslata lenne, kérjük – a felhasználási hely azonosító számra hivatkozva -, hívja bizalommal a 06-40-38-38-38-as kék számunkat, ahol munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére.


Budapest, 2013. augusztus 28.

Tisztelettel az ELMŰ Hálózati Kft. megbízásából:
ELMŰ-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Kft.

EdF-Démász: (figyelem, a téma egyeseket érzékenyen érinthet! Kéretik ebben a szellemben olvasgatni...)
Küldve:Szo 2013.08.24. 3:46
Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük megkeresését.
Kérjük, a beazonosítás érdekében legyen kedves elküldeni a fogyasztási hely azonosító számot és a fogyasztási hely pontos címét.

Tisztelettel és köszönettel:

Tóth Sára
Ügyfélkapcsolati operátor
Válaszom, küldve: Szo 2013.08.24. 8:57
Tisztelt Tóth Sára Úrhölgy!

Én nem egy konkrét címmel, sem pedig egy konkrét fogyasztói számon lévő csatlakozással összefüggésben, hanem általános érvényűen kérdeztem Önöket és az országban működő többi áramszolgáltatót az általam belinkelt cikk kapcsán, mint villanyszerelő és közgazdász! Épp ezért továbbra is a levelemben belinkelt cikkre szeretnék egyértelmű választ kapni, hogy igazak-e az ott leírt dolgok és amennyiben igen, akkor miért?! Komolyan nem értem, miért szeretne engem mindenki  folyamatosan beazonosítani, miért az a cél, hogy ha valaki feltesz egy cikk kapcsán egy konkrét kérdést, akkor egyből rá kell ,,cuppanni", hogy vajon hol él, merre lakik, aztán ha sikerült ezt megtudni, akkor legott lecheckolni? Ebbe a csapdába egyébként az e.on is belefutott, de ők nemes egyszerűséggel összehoztak egy olyan fogyasztási hellyel, ahol életemben nem voltam, úgyhogy őket is kénytelen voltam kicsit helyretenni és arra kérni, hogy a cikk kapcsán írjanak valamiféle értelmesnek kinéző választ 

Üdvözlettel:
Miklós György Zoltán
aki egyre elkeseredettebb attól, amit naponta átél ebben az országban...
Válasz erre, küldve:H 2013.08.26. 14:54
Tisztelt Ügyfelünk!


Köszönjük megkeresését.

Kérjük, szíveskedjen megadni a beazonosításhoz szükséges adatokat, a fogyasztási hely azonosító számot, illetve fogyasztási hely címét.

Továbbá kérjük pontosítsa kérését.

Megértését köszönjük.

Tisztelettel:

Bella – Vajda Andrea Hajnalka
ügyfélkapcsolati operátor

És ekkor -szánom&bánom- feladtam a küzdelmet velük...
Küldve:H 2013.08.26. 17:10
Kedves Andrea & Hajnalka!

Bevallom őszintén, én most adtam fel az EdF-Démásszal történő további kommunikációt! Egész egyszerűen nincs értelme ennek a süketek párbeszédének, mert úgy érzem, hiába írtam le eddig már kétszer, hogy én alapvetően nem egy ügyfelük vagyok, hanem egy villanyszerelő és közgazdász (tudom, furcsa lehet első hallásra a párosítás, ez van, én ilyen furcsa ember vagyok, furcsa kérdésfelvetésekkel, amolyan ,,butuska"...),aki a belinkelt cikk kapcsán arra volt kíváncsi, mi igaz és mi nem az abban foglaltakban, s amennyiben mégis igaz valami, akkor miért van úgy, ahogy ott le van írva? Én tudom, hogy vannak különféle ,,policyk", melyeket nem Szegeden, hanem akár Franciaországban találtak ki, melyek speckó csak az itteni leánycégre, annak ,,egzotikus" piacon történő tevékenysége okán íródtak, de engem ez kerek perec nem érdekel! Úgyhogy, köszönettel véve szíves válaszát, ezúttal eltekintek a további kommunikációtól,amit őszintén sajnálok!
Tisztelettel:
Miklós György Zoltán
egy ,,butuska" nem átlagos villanyász-közgazdász polgár

Sajnálom, ha bárkinek csalódást okoztam volna, de 42 évesen annyira már rutinos vagyok, hogy megérezzem, ha valakivel totál más malomban örlünk...