Napelem rendszerek telepítése

Indította nova, 2011. december 15., 10:02:53 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NagyPS

Persze ha a delinkvens előbb utána járna és azután keresne kivitelezőt akkor eleve kiesne az x cégből 80% és a maradék minő csoda nem adna filléres ajánlatot.

NagyPS

Szóval a forgalmazók is menjenek az any........ izéjébe, Inverter hálózati engedélyes által elfogadott típus, kéne a CE papír vagy forgalmazói nyilatkozat és az inverter beállítási adatai. Kiadják, nem! Pedig enélkül nem is hozhatnák forgalomba. Most szív mindenki (megrendelő, kivitelező, én).

Múlt héten vittem el egy klímát a szerelő céggel pont e miatt ott a H-tarifa papírokat nem voltak hajlandók kitölteni, még szerencse hogy a megrendelő is talpra esett és nem hagyta magát, most jön egy másik aki előre oda adta a papírokat kitöltve aláírva :) igaz egy két ezressel többe fog fájni.

Uff morogtam..

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: NagyPS Dátum 2013. július 24., 15:41:02 DÉLUTÁN
Szóval a forgalmazók is menjenek az any........ izéjébe, Inverter hálózati engedélyes által elfogadott típus, kéne a CE papír vagy forgalmazói nyilatkozat és az inverter beállítási adatai.

Annak mi lehet az oka, hogy a hálózat terhelését produkáló (nem visszatápláló) inverterekkel egyáltalán nem foglalkoznak. Nem hogy a beállítási adataikkal, de a létezésükkel se?

NagyPS

Mert azt még kevésbé lehet elmagyarázni a lehetséges megrendelőknek miként működik úgy hogy egy kicsivel drágábbak. Plusz a termelt energiát aksikban kéne tárolni amik szintén nem olcsók.

nyaki

Üdv!
Csak egy rövid kérdés:
Tiltja-e valamilyen jogszabály azt, hogyha valahol ki van építve egy közcélú hálózat, akkor valaki a saját, szigetüzemű FV rendszerét használja és csak időnként a hálózatot?

Szirty

Üdv!

Nem nem!
A kérdés nem energiát termelő megújuló energiából 230/400V-os 50Hz-es AC-t előállító inverterre vonatkozott, hanem ezt az energiát felhasználó (fogyasztó) inverterre!.
Frekvenciaváltók, szervóhajtások, nagy áramú ipari inverteres tápegységek, stb!

nova

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. július 25., 16:27:15 DÉLUTÁN
Üdv!
Csak egy rövid kérdés:
Tiltja-e valamilyen jogszabály azt, hogyha valahol ki van építve egy közcélú hálózat, akkor valaki a saját, szigetüzemű FV rendszerét használja és csak időnként a hálózatot?

Nem hiszem, hogy tiltanák, csak általában drágább az így előállított villamos energia.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Ezt azért pontosabban kellene tudnom, mert az egyik ügyfelemtől megtagadták a szigetüzemű kialakítást, hivatkozva valamiféle jogszabályra, de én még nem is hallottam ilyenről, bár attól még lehet.
Köszi

nova

Erre azért kíváncsi lennék, hogy milyen jogszabályra hivatkoznak?
Ha belegondolsz hány helyen van diesel aggregátor és ups rendszer telepítve, melyek szigetüzemben akár napokig is külön járnak a kiépített hálózattól függetlenül.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

NagyPS

Nincs a VET foglalkozik a kérdéssel a visszatáplálós rendszerekkel. A szigetüzem esetén az a szabály, hogy az alkalmazott berendezés semmilyen körülmények között nem táplálhat rá a hálózatra.