Villanyszerelői vállalkozás

Indította K3NV3L0, 2017. április 30., 11:31:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Fecó

Szerintem igen. Az elosztószerelés nem külön okj-s szakma.

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


K3NV3L0

Idézetet írta: Fecó Dátum 2017. május 06., 21:57:56 DÉLUTÁN
Szerintem igen. Az elosztószerelés nem külön okj-s szakma.

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről

Na az zsír lenne :) Esetleg még valaki megerősítené aki jártas benne ?

horga

Idézetet írta: K3NV3L0 Dátum 2017. május 06., 20:37:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fecó Dátum 2017. május 01., 21:04:51 DÉLUTÁN
Te leszel a szekrény gyártója? Ki felel érte ha nem jól csináltad meg? Ki ellenőrzi? Mi alapján ellenőrzi? Attól hogy valaki nem kér valamit, még nem biztos hogy baj esetén megállja a helyét. Ha a megrendelő nem kér földelést a dugaszoló aljzatba, akkor minek fáradjak vele? Ha nem kell nekik semmi, csak összerakod, minek ehez vállalkozás?

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről

Az a cég akinek meggyártom a szekrényt ő ellenőrzi le mert működő gépet kell neki csinálni! Fecó a Cég akinek bedolgoznék vannak villamos tervezők akik a szabványokat szabályokat követik és az alapján rajzolja meg ők azt ki adják nekem az által meg kell csinálnom! Ők ezt egy célgépbe bele építik és ott ellenőrzik!


Térjünk el egy kicsit! Egy másik kérdés egy villanyszerelő vizsgával! Indítok egy villanyszerelő vállalkozást! Számlázhatok elosztó szerelést?

Szia!
Nem mostani a hozzászólás, de most olvastam, így most reagálnék.
Az hogy kapsz tervet az elosztó szekrényről az nagyon jó dolog, viszont nem biztos, hogy hiba mentes (nem arra gondolok, hogy nem fog működni a gép, mivel attól, hogy mondjuk egy fém elosztó ajtót nem kötsz össze a szekrényel még funkcióiban működik az eszközöd, viszont érintés védelmi szempontból már egy hibát vétettél). Hiszen attól kezdve, hogy bármi módon változtattál az üres szekrényen (elhelyezel egy kapcsolót, csatlakozót, tomszelencét, stb...) onnantól kezdve, neked kell garantálni azt amit előtte a gyártó garantált (ugyebár innentől részben te vagy a gyártó), azaz, hogy az általad elvégzett módosítások után a szekrényed minden előírt követelménynek megfelel-e. Többek között azt is te garantálod, hogy a beépítésre került dolgok rendelkeznek mind CE jelöléssel. (van olyan sorkapocs ami nem, és igen itt jogos a felvetés, hogy akkor nem is árulhatnák, de mégis megteszik és hidd el elég kellemetlen mikor már egymásra kell mutogatni egy ne adj Isten baleset bekövetkezése után) Amikor számlát állítasz ki, tehát te vagy a kivitelező, minden esetben felelős is vagy mindegy, hogy ki milyen tervet adott neked előtte, hiszen neked is ugyan úgy tisztában kell lenned az összes szabállyal szabvánnyal amivel a tervezőnek is, itt jön be a közös felelősség vállalás tipikus esete. Amennyiben persze te nem vagy kivitelező hanem az adott cég alkalmazottja vagy, ahol a tervező megtervezni a vezető szerelő leellenőrzi te pedig mindenféle szükséges elokepzettség nélkül összeszerelsz mint betanított munkás, majd a munkádat elvégezve ismét helyetted leellenorzik, és persze ez így szerepel a munkaköri leirasodban is, abban az esetben nem vagy felelős semmiért. De más esetben lehetetlen kibújni a felelősség alól.
Amúgy mint villanyszerelő szerelhetsz elosztó szekrényt, de a fentieket mindenképpen tartsd szem előtt. Az ha terv szerint szerelsz és mondjuk nem működik a vezérlés, mert a plc vagy egyéb vezérlő hibás programot tartalmaz természetesen nem a te hibád, mivel abba nem láthatsz bele, hiszen szinte minden esetben a tartalom védett, de minden más szerelés és érintés védelmi hibáért te is felelős leszel. Hiszen ha hibás a terv jelezned kell a tervező felé.

Remélem tudtam valamicskét segíteni.

Üdv.: Gábor