Párhuzamosított kábelek túlterhelés elleni védelme

Indította S/K, 2020. augusztus 25., 11:18:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

S/K


S/K

Probléma megoldva.

1. Időközben a meglévő 6 db kábelen mértem szig.ellenállást és 4 nem megfelelő.
2. Ez a kábel (NAYY-J 3x150/70) beszerezhetetlen. Rézből lehet vásárolni.

Betáplálás ki lesz váltva 3 db 4x240 rézre.

Köszönöm a válaszokat, közben én is keresgéltem és a villanyszerelők lapja is foglakozott a témával. (2021. június)

"Párhuzamos vezetők
Ha ugyanabban a rendszerben két vagy több aktív vezető, vagy PEN-vezető párhuzamosan van kötve, akkor vagy

Intézkedésekkel el kell érni, hogy a terhelőáram közöttük egyenlően legyen megosztva. Ez a követelmény teljesül, ha a vezetők anyaga, keresztmetszete és a hozzávetőleges hossza azonos és a hosszuk mentén nincsen leágazó áramkör, továbbá:

a párhuzamos vezetők többerű vagy összesodrott egyerű kábelek és köpenyes vezetékek vezetői
vagy ha párhuzamos vezetők háromszög vagy sík elrendezésű, nem összesodrott egyerű kábelek és köpenyes vezetékek vezetői és a keresztmetszetük réz esetében legfeljebb 50 mm2, alumínium esetében pedig legfeljebb 70 mm2,
vagy ha a párhuzamos vezetők háromszög vagy sík elrendezésűek, nem összesodrott egyerű kábelek és köpenyes vezetékek vezetői és a keresztmetszetük réz esetében 50 mm2-nél, alumínium esetében pedig 70 mm2-nél nagyobb.
Ebben az esetben az ilyen elrendezésekhez előírt különleges formátumokat kell alkalmazni. Ezek a formátumok a különböző fázisok vagy pólusok megfelelő csoportosítását és távolságtartását biztosítják. (Lásd a Példa a párhuzamos kábelek konfigurálására részt).
Különleges figyelmet kell fordítani a terhelt áram elosztásának, hogy megfeleljen a szabvány Megengedett áram szakasz követelményeinek.
Ez az alpont nem zárja ki a végponti áramkörök használatát leágazásokkal vagy azok nélkül.

Ahol nem lehet megvalósítani a megfelelő áramelosztást, vagy négy vagy több vezető párhuzamosan van kötve, meg kell fontolni a burkolt síncsatorna használatát."