Egyszerűsített bejelentés villamos terv

Indította TLaszlo, 2017. január 11., 09:42:32 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

papo

Fecó. Látom sok időt töltöttél el, hogy utánanéztél, és lehet igazad is van. Ezt utálom a jogszabályokban, hogy nincs egyértelműen leírva, és aki alkotja se ért hozzá.
A gyakorlat az, hogy minden mai családi ház, vagy társasházi lakás meghaladja a 7kW-ot.
Apropó ezt a 7kW 191/2009ből törölve lett. Vagy valahol máshol is megtaláltad?

Fecó

Idézetet írta: papo Dátum 2017. február 06., 14:28:32 DÉLUTÁN
Fecó. Látom sok időt töltöttél el, hogy utánanéztél, és lehet igazad is van. Ezt utálom a jogszabályokban, hogy nincs egyértelműen leírva, és aki alkotja se ért hozzá.
A gyakorlat az, hogy minden mai családi ház, vagy társasházi lakás meghaladja a 7kW-ot.
Apropó ezt a 7kW 191/2009ből törölve lett. Vagy valahol máshol is megtaláltad?
Az építő élet újság kamarai nyilatkozatának hivatkozása alapján gondoltam hogy ez még érvényes, nem kerestem rá a rendeletre konkrétan. Hátha valaki önszorgalomból megteszi :)

Fecó

Én nem találtam sehol már a 7 kW feletti teljesítményigénynél a tervezési kötelezettséget. Természetesen elektromos terv tekintetében nem. A 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletet 22. § alapján már csak építészeti kritériumok vannak. Tud valaki ennek ellenkezőjéről?

zsizsi

Szervusztok!

Akinek egyszerű bejelentéssel kapcsolatos terv kell az
kérem keressen meg privátban és megbeszéljük.

Üdv.:
Zsizsi

Simon Endre

Okosba?

zsizsi van erre rovatunk /kapacitás felajánlás/ meg még elegánsabb a /privát üzenetek/

zsizsi

Kedves Endre!

Én nem kapacitást ajánlottam fel:)....Szerencsére van elég felkérésem, megbízásom tervezéssel
kapcsolatban is.
Csak a csoport tagjainak akartam segíteni adott esetben.