Áramlopással kapcsolatos esetek

Indította nova, 2011. november 04., 12:45:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. január 18., 20:10:29 DÉLUTÁN
Ma voltam kint egy javításon, amikor megjelent az áramszolgáltató két embere. A fogyasztó korábban reklamált, hogy többet mér a fogyasztásmérő. Előzőleg kifizettek közel 10 eft-t a fogyasztásmérő vizsgálatért. Állítólag 3mFt értékű műszerrel vizsgálnak. A forgó tárcsa elé rögzítenek egy szerkezetet ami össze van kötve a műszerrel. Látott már valamelyikőtök ilyen műszert? Ha igen, akkor jó lenne erről többet tudnunk. Megállapították, hogy valóban többet mér. Kicserélték az órát, a régit pedig műanyag dobozba zárták és leplombálták. jegyzőkönyvezték és feltételezték, hogy mágnest használtak. Az óra külső műanyag részén karcolás  volt, ezt lefényképezték, mivel a feltételezésüket bizonyítja a szolgáltatónak. Ez a karcolás bármelyik műanyag óránál előfordulhat szerelés illetve takarítás után. Számomra ez nem igazán meggyőző. Jegyzőkönyvezték az egészet, tájékoztatták a fogyasztót, hogy igazságügyi szakértő fogja majd vizsgálni az órát. Gondolom ezek után borítékolható a végkifejlet. A fogyasztót ismerem és nem feltételezem, szinte biztos vagyok benne, hogy nem manipulálták az órát.

Én egy szóbeszéd  szerint hallottam,hogy sok helyre kimennek a szolgáltatók ellenőrzést tartani,és leszerelik a mérőket,miközben a fogyasztó aláírja a papírt,szándékosan megsértik a szerelők a plombákat.Nem tudom mennyi az igazság alapja,de elképzelhető hogy valahogy be akarja hajtani a rezsicsökkentéssel járó hiányt a szolgáltató.


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


nyaki

Nem lesz ennek sosem vége, amíg ilyen a gazdasági helyzet. :-\

Molnár Viktor

Szervusz Gyurma(fi relé)!

A földkábeles csatlakozót a fogyasztó által megbízott , regisztrált szerelő is létesítheti ha az ideiglenes vételezést szolgál. egyszerű: MSZ 13207 ismerete ,OKJ-s kisfeszültségű kábelszerelői vizsga, közmű egyeztetés ( ez már kevésbé egyszerű!) geodézia bemérés , és ennyi. A szolgáltatók( gáz, víz, csatorna , telecom ,áram)  kapásból ráírják a kábel doksira : a hálózatunkat érinti , áshatsz végig kézi erővel! Ha mégis géppel ásnál tuti elvágsz egy vastag fekete gyökeret , és ha mázlid van nem sziszeg mert akkor gáz van! Egyszóval meglehet csinálni . És ha mindent a véglegesnek megfelelően csináltad még a véglegesítést is el lehet intézni!

Marton

Egy fórum az energia "lopásos" esetekről és jogi tudnivalókról.  Démász, Dégáz esetek
http://www.veszokar.hu/index.php/forum/fo-forum

kori01

Idézetet írta: Molnár Viktor Dátum 2013. február 08., 23:13:17 DÉLUTÁN
Szervusz Gyurma(fi relé)!

A földkábeles csatlakozót a fogyasztó által megbízott , regisztrált szerelő is létesítheti ha az ideiglenes vételezést szolgál. egyszerű: MSZ 13207 ismerete ,OKJ-s kisfeszültségű kábelszerelői vizsga, közmű egyeztetés ( ez már kevésbé egyszerű!) geodézia bemérés , és ennyi. A szolgáltatók( gáz, víz, csatorna , telecom ,áram)  kapásból ráírják a kábel doksira : a hálózatunkat érinti , áshatsz végig kézi erővel! Ha mégis géppel ásnál tuti elvágsz egy vastag fekete gyökeret , és ha mázlid van nem sziszeg mert akkor gáz van! Egyszóval meglehet csinálni . És ha mindent a véglegesnek megfelelően csináltad még a véglegesítést is el lehet intézni!

Üzenet összefûzve: 2013. február 12., 22:55:01 DÉLUTÁN

Sziasztok!
Nem régen vettem egy lakást társas,októberben bejelentettem a cserét az eonál kijött a szerelő nem tudom fényképezett vagy nem nem mondott semmit.
Valamelyik nap jön két szerelő fel engedtem őket azt mondják ellenőrzik az órát,mert kevés a fogyasztás mondom persze mert felujitás van és nem lakunk még itt,erre meglátnak valami elosztót az óra mellett és rajöttünk hogy a volt tulaj lopta az áramot megcsapolta faszául én is csak néztem mert ugyanis nem suoktam bele nézni a villanyórába.Irtak papirt és elmentek most mire lehet számitani?
Papirral tudom igazolni hogy most vettük a lakást és amikor jöttek először hogy nem vették észre kiváncsi vagyok van e róla fénykép amikor elsőre kijött az ember.

nyaki

Hali!
Ajjja! A baj nem kevés, én mondom.
Véleményem szerint, mivel nálad fedezték fel a problémát, így téged fognak vele szivatni. Sajnos az ezzel járó büntetés behajtását neked kellesz behajtani polgári, vagy alvilági úton, a volt tulajtól, ...de amilyen (al)világban élünk, én még azt is elmerem képzelni, hogy a régi tulaj küldte rád őket, mert ilyen indokkal, hogy kevés a fogyasztás, nem ellen őriznek csak úgy, sebtiben.

Gyurmaúr(fi-relé)

A mindenit, ezt nagygyon be tetszett nézni! Ez ma a legalapvetőbb, hogy mielőtt kicsengetek egy ingatlant, átnéze(te)k tetőtől talpig mindent, beleértve a mérőket is, mert amennyiben az ex tulaj otthagy valami főben járót, akkor sajnos rád száll át minden, főként amennyiben az adás-vételiben az ügyvéd kiköti azt is, hogy az eladó a vételár átvételét és a kulcsok átadását követően semmiféle felelőséget nem vállal az ingatlanért, beleértve annak műszaki, illetve épületgépészeti hálózatát is. Ha ez esetleg nincs benne a papirosban, akkor -talán- van némi esélyed, de mindenképp keress egy jó ügyvédet, legalábbis, ha az eladó a jelzésedre nem reagál, vagy esetleg neki áll feljebb...