Beépíthető sütő MT kábel

Indította horgaben, 2016. július 11., 07:03:25 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

horgaben

Kedves villanyszerelő szakértők!
Beépíthető sütőt (főzőlap vezérlőset) szeretnék bekötni .Az lenne a kérdésem ,hogy a sima 5x2.5es  Mt kábel "HŐ" szempontjábol jó e hozzá.Ez alatt azt értem ,hogy mivel beépített sütőről van szó elég "meleg" lesz a konyhaszekrényben ha megy a sütő ,és ezt a hőt birja e a sima mezei MT kábel ? vagy valami hőálló spéci kábel kell e hozzá??? köszünettel Gab.

Tret

Hát "hő" szempontjából jó lessz.Nem kell spéci kábel.Mondjuk a ha a kiállás egy dobozba érkezik,akkor  a bekötőkábelt csinálhatod szilikonkábellel is,csak sokkal sérülékenyebb,és szerintem nem is indokolt.

Gyurmaúr(fi-relé)

csináld NHXH, azaz népi nevén E30-E90-es tűzálló kábellel, mert annak meg se fog kottyanni az a hő, ami a tűzhelynél  esetlegesen jelentkezik. Egyébként egy valamire való, tehát nem noname gagyi tűzhely külső,azaz a konyhabútorral, illetve a fallal érintkező része nem lehet meleg, forró meg pláne nem, ugyanis kellő hőszigeteléssel KELL ellátni és ezt igen szigorúan veszik a forgalmazást engedélyező hatóságok!!

tothgyula

Üdvözletem!
Azt hiszem túl lőttél a célon.Semmiképp sem indokolt az általad említett tűzálló kábel. Én szilikonnal szoktam bekötni, ami 280C fokot tud.
Az új TVMI részletesen foglalkozik a témával,70 oldal, érdemes alaposan áttanulmányozni, hogy ne essünk át a LÓ TÚLSÓ OLDALÁRA!
TothGyula felülvizsgáló.