Vezérelt áram

Indította razoritos, 2016. március 14., 17:55:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tret

Hát azért annyira nem vészes,ennél sokkal horrorisztikusabb dolgokat is látni...???? Azt a dugaljat viszont a mellette levő kismegszakítóval és a bogánycsolást mindenképpen le kell pucolni.A kismegszakítókat is kicserélném,ne adj isten egy áramvédő kapcsoló beépítésén is elgondolkoznék..Szóval osztom az előttem szólók véleményét!

Fecó

Abban az esetben, ha nappali mérőre is 3 fázist akarsz, mérőhely szabványisítást fog kérni a szolgáltató. A 10-10-20 A jár nappalira is, de az a 2*10 A igen kevéske, gyakorlatilag egy komolyabb porszívót sem fogsz tudni elindítani azon a két fázison. Szerintem fel kell húzni majd 2*16-ra. Mi az a kismegszakító a nappali mérő mellett jobbra?

razoritos

Elviekben most rendbe lesz rakatva ,csak nehéz időpontot egyeztetni a munkám miatt a szakemberrel, hogy egyáltalán megnézze mit lehet vele kezdeni.
Mennyibe fog ez nekem fájni körülbelül ez a szabványosítás meg a nappali 3 fázis bővítéssel.
Az a kismegszakító  most nem szolgál semmire se,   pár éve a nappali mérőn lévő megszakító megadta magát (nyomógombos volt tehát nem ilyen felkapcsolós)egyszer csak lekapcsolt és utána, már nem lehetett visszakapcsolni és kénytelenek voltunk ideiglenesen bekötni, míg az Elmű kicserélte másikra.


Gyurmaúr(fi-relé)

Ha ügyes vagy és a mérőket, illetve a kismegszakítókat, Fi-reléket, betáp váltáshoz szükséges kontaktorokat, netán "C" lépcsős túlfeszvédelmet  magába foglaló PVT (esetleg hensel, de az kb 2x annyiba fáj csupán a név miatt) tokozottakat te veszed meg, akár használtan, akkor lesz olyan 150 rugetta a történet, melybe én már beleszámoltam a legább 3x20A-re (tehát de facto a jelenlegi 2x10A 10-10A-el történő feltornászása)  történő bővítés HFH-ját is.
Ha pedig földkábellel menne a móka,akkor az oszlop tetejétől számított első 20 méter van ingyér, a továbbiakért csengetni kell X Ft/m díjat, melynek aktuális pontos összegét nem tudom...

Padavan

Üdvözlet,
Úgy tudom az áramszolgáltató, teljesítmény növelésnél az ár tartalmazza, hogy a vezérelt oldalt is akkorára cseréli ami a 24h-s? Illetve családi ház betáplálásnak 20M hosszra milyen kersztmetszetű vezetéket javasoltok? 5 x 16-ot kicsit erősnek gondolok, igazából 1 max 2 bojlerről lesz szó. Köszi

helcs

A 16 mm2-es csatlakozó vezetéknél nincs kisebb. A vezéret lehet annyi mint a nappali, az ár tartalmazza. Célszerű volna egy regisztrált szerelővel felvenni a kapcsolatot és ő majd tud élőszóban részletes tájékoztatást adni.

NagyPS

Egy előfizetői helyen lehet:
- mindennapszaki (nappali)
- B tarifás (vezérelt)
- H vagy GEO tarifás
mérés, mindegyik külön számolódik a 32A nem fizető határig. A szolgáltató a 32A feletti A-ként kér el rendeletben rögzített hálózatfejlesztési díjjat. Ugyan csak rendelet szabályozza hogy a csatlakozó vezeték légvezeték esetén x m ig díjmentes a felett díj köteles, szintén a földkábelre. De ez is tartalmazza azt hogyha eredetileg légvezetéken kilehet elégíteni a csatlakozási igényt de a fogyasztó ragaszkodik a földkábelhez akkor a két létesítés közötti különbséget kiszámlázza.
A keresztmetszet meg a beadott igény alapján a szolgáltató határozza meg, mivel ő viszi a kábelt ez az ó reszortja. Viszont össz 32A teljesítmény felett ebbe már bele számolják a minden napszakit, B és H vagy GEO tarifát villamos mérnökkel kell terveztetni, aki regisztrációval rendelkezik a MMK-nál.

A tarifák között nincs A kapcsolat így lehet a nappali 16A míg a vezérelt 3x25A a GEO meg 40A.

Gyurmaúr(fi-relé)

Sztem Padavan barátunk a mért főkábelről elmélkedett, amennyiben az 5x16mm2-ről beszélt, márpedig annak min. annyinak kell lenni, hiszen NAYY esetén az a legkisebb és biza ha 20 méterre van a házikó a mérőhelytől, nos ott a kábelhossz még több lesz, tehát NAYY 5x16-os kell és kész!
Igen, a vezéreltet "2in1 akció" keretében kapod ugyanannyi fázissal és Amperes kismegszakival, mint a 24h-t, de ennek feltétele a megfelelő + metszetű földkábel kiépítése, pláne amennyiben az az oszlop teteji csatlakozási ponttól több, mint 25 méter, amit nem nehéz összehozni, főként amennyiben az oszlop az utca túloldalán van és esetleg nem a ház előtt. Azért beszélek földkábelről, mert belterületen de jure már csak azzal lehet új bekapcsolást eszközölni, hangsúlyozom; DE JURE!  ;)

Anticsek

A tegnapi hozzászólásom sajnos elveszett, vajon ez átmegy?

Üzenet összefûzve: 2017. március 07., 13:26:27 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Anticsek Dátum 2017. március 07., 13:11:44 DÉLUTÁN
A tegnapi hozzászólásom sajnos elveszett, vajon ez átmegy?

Bocsánat, nem tudom hová tűnt a tegnapi hozzászólásom... Szóval arra szeretnék választ kapni, hogy egy napelemes rendszerből megörökölt átkapcsoló elektronikát (inverter és hálózat között kapcsolt) be tudok-e szereltetni úgy, hogy egy mellékhelyiség fogyasztóit ellássa, ha van vezérelt áram. Ennek az átkapcsolónak a műszaki leírása a http://panelectron-shop.hu/Automata-atkapcsolo-inverter-es-halozat-kozott-US oldalon látható, megköszönném, ha valaki ránézne, hogy fel tudom-e használni erre a feladatra. A mellékhelyiségben a világítást és néhány kisebb fogyasztót üzemeltetnék (1500W max). Előre is köszönöm, ha valaki tud ebben segíteni nekem.

Sztrogoff

Hja kérem, a régi dakota mondás szerint hol több topic, ott jól kell emlékezni. :)
Ide írtál tegnap:
Éjszakai áram felhasználása - Villanyszerelő Szakmai Fórum