Villogó kompakt csõ (energiatakarékos izzó)

Indította nova, 2011. október 02., 18:43:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Na de ezt nem tudom betekerni az ufo lámpába a nappaliban  ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Látom, sziporkázol ma... Hát az ufóba, na abba nem,de az ufó az lámpa egyáltalán, vagy csak lámpának látszó szemgyilkolóeszköz???  ;D

exchange

kérdés kicsit más jellegû de a témába vág! Kompakt fénycsõ teljesen zárt búrával ellátott armatúrán alkalmazható-e? (3 csöves) Mert egyik helyt azt hallom hogy nem tesz jót neki. ellenben villanyszerelõ boltban mennyezeti UFO armatúra vásárláskor kompakt csövet adtak hozzá.

Másik most már nem nagyon kapható 60W-os hagyományos izzó. kompakt csõben illetve LED izzóban hány Wattosat érdemes vásárolni hogy a hagyományos 60W-osnak (esetleg 75W-osnak) megfelelõ fényt adjon?

Novill

A 75W-os Tungsram soft égõket használtam ha jól emlékszem korábban a lakásban. Ez ami régen nekem szimpi volt és kellõ megvilágítást értem el  vele. Mióta megjelentek kompakt csövek én azóta 23-26 wattosnál kisebbet nem használok. A ledeket még drágának tartom ma még.

exchange

Köszi :)
Hát igen azokkal a 14 wattos vagy kisebb takarékossal mindent lehet, csak látni nem :) Úgyhogy szerintem is akkor 23w-osat kellene minimum.

LED-del kapcsolatban is igazad van.

nova

Idézetet írta: exchange Dátum 2012. január 16., 11:03:47 DÉLELŐTT
ellenben villanyszerelõ boltban mennyezeti UFO armatúra vásárláskor kompakt csövet adtak hozzá.

Nálam is ilyen jellegû ufo lámpába vannak betekerve azt energiatakarékos izzók, mondjuk nem teljesen zárt mivel mennyezeti rögzítésû és rugós szerkezettel van az üvegfelület felrögzítve, tehát van egy kis rés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

faxelektro

Jó estét
Irta valaki a multkor, hogy mit kell beépiteni a foglalatba az égövel párhuzamosan,hogy ne villogjon a kompakt csö

Kössz ha valaki ki tud segiteni.

nova

Kondenzátoros szűrés volt talán ha jól rémlik.  ::)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Hmmm. ::)
Kondenzátort? Hogyan és hová teszi,hogy biztonságos legyen?
Én inkább ellenállásra tippelnék párhuzamosan a foglalattal, ami egy feszültségosztót fog képezni a glimm+ellenállat párossal, aminek hatására lecsökkenhet annyira a kompakt kapocsfesze, hogy a gyújtási határt már nem tudja elérni, de hogy ez is biztonságos lesz-e(?), az már más tészta, mert itt gondolni kell az avatatlan "szakikra" is.

Simon Endre

Ez a téma már volt!
Kapcsoló, kapcsolási idõ, érintkezõk mérete stb...
2014. Március 01.
Az említett gyártónak van olyan kapcsolója aminek nyugvóérintkezője is van a "különbejáratú" nulla mellett, hogy a jelzőlámpa csak kikapcsolt állapotban világítson. Kis ügyeskedéssel magunk is csinálhatunk váltókapcsolóból ilyet, ha van a szerelvényben szabad csatlakozóhely a nullának