Túlfeszültség, leégett fünyíró

Indította csidab, 2015. június 13., 14:56:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

most lehet, hogy cinikus leszek, de ha nem lenne a legtöbb kertes családiház tulaj ily mértékben fillérb@szó, ez esetben sokkal több "B"-s, azaz a mérő(k) előtti méretlen, illetve "C"-s, tehát a mért főelosztó(k)ban található túlfesz levezető lehetne, nem is beszélve a "kényes" berendezések csatlakozó dobozaiban, vagy a profi hosszabbítókban található "D"-s egységekről! Most lehet picsogni, ajvékolni egész Solton, hogy de jajj-jajj, ettől sajnos már jó nem lesz, a történelem kerekét nem lehet visszaforgatni! Igen, ahogy kell biztosítás a számos esetben 1 élet kemény melójával összekotort családi kecóra, a dettó sokaknak erőn felüli kiadással megvásárolt kocsi /AUTÓ esetleges saját hibás törésénél, lopásánál keletkező károk minimalizálására hívatott casco, úgy el kell fogadni, hogy a 0.4kV-os hálózat,annak stabilitása, üzembiztonsága sem konstans, pláne ha van 1-2 nagyfogyasztó, mely néhanapján belerondít a hálózatba, vagy épp egy izmos nyári ziviben érkezik egy szimpi 20-30kV-os, 15-20kA-es villámcsapás, mely telibe veri az utcai oszlopok valamelyikét és/vagy a minden esetben csupasz PEN hálózatot, netán a szomszéd TV antennájának árbócát,stb. 

980POWER

Én mondjuk nem mertem feltenni azt a bölcs kérdést hogy:
"És mit tettek meg a tisztelt károsultak a kár bekövetkezésének megakadályozása érdekében"
Tudom, hogy nálam sincs ilyesmi, de jogos a kérdés.

Gyurmaúr(fi-relé)

igen, ez sajnos még mindig nem divat szeretett Hazánkban, azaz a zemberek orrocskája alá dörgölni, hogy biza számos esetben személyes felelősségük áll fenn 1-2 dolog be (nem) következtének lukratív segítése/elhárítása érdekében és nemcsak mindig sipákolni, ajvékolni és picsogni kell, hanem megnézni, hogy személy szerint ők mit (nem) tettek meg ennek elhárítása érdekében. Számomra egész egyszerűen felfoghatatlan, hogy felépít vki egy 30-40-50 millás családi kecót, benne számos esetben a legdrágább csiri-biri szaniterekkel, burkoló anyagokkal, miegymással, de a talán legfontosabbra, a mindent működtető vill hálózatra pedig nagy ívben szarik, azaz kiadva az ukáz a kivitelezőnek, hogy "uram, királyom, főnököm; a vill cuccok árából vonjunk köbgyököt és azt is osszuk el 3-al, mert kell a legdrágább Hans Grohe csaptelep még a klotyó kis kézmosójába is, ectetera...

balzsi

 Én a téma felvető hozzászólásomnál azért linkeltem be egy feszültség figyelő relét, mert szerény véleményem szerint (javítsatok ki ha tévedek) a  Gyurmaúr által említett "B" "C" "D" túlfesz levezetők nem alkalmasak az e féle védelemre, csak nagyobb feszültség esetén lépnek akcióba.
Egy másik riportban is nyilatkozott az egyik károsult, ahol említette, hogy mikor észrevette a lámpafényben a változás. akkor megmérte mindhárom fázis és nulla közötti feszültséget, mely 290-300 volt között változott a 230V helyett, háromnegyed órán keresztül. Ezen feszültség kioldaná a túlfeszültség levezetőt?

nyaki


JUVILL



A témához csak annyit tennék hozzá, hogy megoldást jelenthetne egy B+C kombinált túlfeszvédelem beépítése.

Sztrogoff

Hkhmmmmm... Szerintetek egy ilyen esetben mit fog csinálni a túlfeszültséglevezető? Gondoljátok, hogy egy fél órán át átvezet 50-100 A-t, hogy letörje a transzformátor induló 300 V feszültségét a fogyasztónál 250 V-ra?

tothgyula

Üdvözletem!
Most bakot lőttél.Balzsi javaslata a helyes.

Sztrogoff

Immár csak az a kérdés, hogy ki lőtt bakot? :) Mivel utalás nincs, ennek hiányában meg az utolsó, az meg én vagyok, én meg ugye pont ugyanazt mondom, mint Balzsi... :D

tothgyula

Bocsáss meg Sztrogoff! A JUVILL Kolléga lőtt bakot.
Legközelebb pontosabb leszek.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.