antik csillar ujra huzalozasa

Indította seamari, 2011. szeptember 23., 22:18:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Hát sajnos azt kell mondanom, hogy én sem javasolnám a hangszóró kábelt. :(
Az biztos, hogy hajlékony a hangszóró kábel létezik abból is olyan ami kettõs szigeteléssel van ellátva. De tény hogy nem erõsáramú vezetéknek készült ezért szigetelése sem erre lett kitalálva. Igazából a biztonságra kell törekedni a kérdést feltevõnek a csillár vezetékeinek kicserélésénél. A hangszóró kábelek szigetelése jóval puhább és ezáltal sérülékenyebbek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Bizonyára találni az általad említett kábelekrõl bõséges leírást, de a legtöbb esetben inkább a frekvencia, csillapítás, bevonat és egyéb, fogalmakat tárgyalják részletesebben. Szemmel valóban elég vastagnak tûnik az érszigetelés rajta, nem lehetetlen hogy simán elbírja azt a feszültséget, amirõl szó van. Nos, magam is villanyszerelõ volnék, és talán emiatt is gondolkodtam el rajta (elakadtam) hogy valóban megfelelõ-e az általad javasolt mûszaki megoldás. Kiballagtam a garázsba, levettem a polcról 1 tekercs hangszórókábelt, és 1 tekercs MT kábelt. Mivel a hangszórókábelen semmilyen adatot nem találtam a szigetelésre vonatkozóan, de az MT kábelen részletesen fel volt tüntetve a feszültségszintje, ebbõl arra a következtetésre jutottam, hacsak nem tud a gyártó nyilatkozni a vezeték szigetelõképességérõl, egyéb adat hiányában az MT kábel szimpatikusabb. A színjelölésekre nem térnék most ki, érthetõ hogy fenntartásokkal kezelem. Mivel a felelõsségérzet is megvan bennem, emiatt bátorkodtam hozzászólni a témához, hogy csak szabványos, erõsáramú szigetelésû kábellel javasolnám az újravezetékezést. A gyakorlatban tudom sok alternatív megoldás létezik, jómagam is láttam már koaxkábelen, illetve a régi lapos antennakábelen is hálózati feszültséget, és dugaszoló aljzatot, de csak azért mert mûködik valami, még nem biztos hogy üzembiztos és biztonságos. Ez az Én személyes véleményem. Illetve már látom közben más is hasonlóan látja :)

Tret

Szerintem kár témázni a hangszóró vezetéken,amikor más egyéb alternatíva is adja magát.Komolyabb villamos szaküzletbe betérve a képzett eladó több alternatívát is tud kínálni.Egyébként én személy szerint az ilyen csillár áthúzásoknál a 2x0.75 MTL vezetéket javasolnám,ez nekem még mindenhova befért.Fõleg mivel hogy az USA-ban az alacsonyabb feszültség miatt vastagabb vezetéket használnak szerintem nem lesz gond.