Kredit rendszer, kredit pontok

Indította nova, 2011. szeptember 19., 21:24:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: rabszolga Dátum 2011. szeptember 19., 20:14:53 DÉLUTÁN
Az EMOSZ szinte semmit nem tesz, a közeljövõben tartandó kétnapos (egész napos) konferenciájuk is mindössze 3 kreditet ér. Az is 5000 Ft. Akkor pontonként ki lehet számolni, míg összejön a 15 vagy 18 (már nem is tudom pontosan...) mennyiben fog kerülni. Nem is beszélve a kötelezõ "vizsgákról" amik aztán lényegesen húzósabbak.

A tájékoztatás meg egyszerûen mondva is siralmas. Egy kolléga végzett nemégiben EBF tanfolyamon, be sem számolták neki, pedig mi a továbbképzés ha az nem? Az áráról nem is beszélve...
Csupán azért, mert a suli nem tejelt a kamarának. Ezért látom értelmetlennek az egészet, mert a rendszer a lehúzásra épül, nem a szakmai fejlõdésre. Azért ne találja ki senki, ha valaki elvégez egy villámvédelmi vagy EBF felülvizsgálói tanfolyamot súlyos pénzekért, nem ér fel egy továbbképzéssel, amit apránként, termékbemutatókon szerez... Röhej és siralmas egyben.

Hát igazából ha jól tudom a kreditpont rendszernek is az lenne a célja, hogy ösztönözze a vállalkozókat a folyamatos továbbképzésre. Ezt egy ilyen pont rendszerben oldották meg, melynek alapjai szintén gazdasági alapon mûködik, tehát pénzt kell, hogy termeljen. Az általad leírt eset is egy példa arra, hogy nem a tényleges tudás fejlesztés, továbbképzés a célja a rendszernek vagy nem csak ez. Sajnos a világon ez máshol sincsen másképpen. Szerintem nem árulók el titkot, hogy az oktatás is egy nagyon jó üzlet.

A kredit pont rendszer akár egy új témát is megérne :), hiszen rengeteg tapasztalata van vele mindenkinek a megszerezni kivánt pontok miatt. (meg is csináltam  ;) )

A tájékoztatás sajnos nem igazán jellemzõ a villamos szakmában, pedig például az internet is nagy lehetõségekkel szolgál erre a célra.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

rabszolga

Nem kenyerem hogy az alábbi cégeket reklámozzam, nem is tenném. Keresve a kreditpontos képzéseket, ezeket találtam hirtelen. Hátha mást is érdekel. Van közöttük egészen jó is... No, persze az ellenkezõje is...

A mai viszonyok között nagyon barátinak mondható áron, sajnos...
1,5 nap, Budapesten.
8 !! kreditpont, 16000Ft+Áfa
Tanfolyamok | DEHN - Magyarország

Fizetõs és pár ingyen kreditpontos:
2011_II_naptari_attekinto

Fizetõs és visszautalják, ha sikerül???
2 kreditpont, 8000Ft+Áfa
e-villamos.hu

Ingyenes, 1 napos képzések, bemutatók...
1 vagy 1,5 kreditpont
Szakszem 2011_2

Többféle oktatás, kinek-kinek kedvére. Tessék választani. FIZETÕS!!!
Terc oktatás

Villámvédelem, mazochistáknak, minden variációban. Gazdag vállalkozók elõnyben jeligére...
Akár 10 kreditpont!!!
MSZ EN 62305 új villámvédelmi szabvány oktatás, képzés


Safety

Bár nem tartom magamat gazdag vállalkozónak, mazochistának meg pláne nem, viszont kötelességtudó szakértõként rááldoztam a nem kis összeget az MSZ EN 62305 szabvány szerinti villámvédelmi tanfolyamra és október közepén részt vettem a háromnapos képzésen, melynek a vizsgája tegnap volt egy harminc kérdéses feladatlap formájában. (Tájékoztatásul közlöm, nem csak ikszelgetni kellett!) A vizsga eredményérõl feltehetõleg a jövõ héten kapunk információt, de némi szerénytelenség és a lelkiismeretes felkészülés ;) azt mondatja velem, hogy sikeres volt. A tréfát félretéve csak biztatni tudok mindenkit, mivel az oktatás színvonala és a neves oktatók (Dr. Fodor István, Dr Szedenik Norbert, Kruppa Attila, Varga Tamás aki villámvédelemmel foglalkozik kizárt, hogy ne hallotta volna e neveket) minden igényt kielégítettek, nem érezte senki becsapva magát. Az új OTSZ kötelezõen elõírja a tanfolyam és vizsga megszerzését az új létesítésû villámvédelmek tervezéséhez, felülvizsgálatához, sõt még a felelõs mûszaki vezetõnek is meg kell lennie. A tanfolyamon valóban megkaptam a 10 kreditpontot, ahogy rabszolga barátunk írta. A vizsga akkreditációjával van még némi bizonytalanság a Mérnöki Kamara részérõl, de reméljük ez is hamarosan megoldódik.

Novill

Igen az akkreditáció az még egy nagy kérdés! Információm szerint indítanak villámvédelmi felülvizsgálói tanfolyamokat, az úgynevezett második modult ami alapján az MSZ EN 62305 szabványból kell vizsgázni. Ez már meg fog felelni az új OTSZ-nek is és remélhetõleg jóval kevesebbe fog kerülni, mint az általad elvégzett tanfolyam 92.-eFt+áfa. Az oktatás változatlanul úgy tartom, hogy nagy biznisz. Direkt bizonyos körök erre lobbiznak, de munkát nem biztosítanak senkinek. A piaci árak pedig nagyon lent vannak. Abban is biztos vagyok, hogy a három napon senki sem fogja megtanulni. Csak a kezdetet fogja biztosítani a szabvány megértéséhez. Mint ahogy eddig, és ezután is sokat kell forgatnunk a szabványokat. Ha egy konkrét kérdés merül fel, úgyis elõ kell venni a szabványt. 
Gondolkozzunk el rajta, hogy hány tanfolyamot ültünk végig már életünk során.  És nem mindegyik nyújtotta azt ami elvárható lett volna? Viszont a szervezõknek biztosította a bevételt. Sok kötelezõ modult végig hallgattam, és ezek között sok olyan volt ami szellemileg nem nyújtott semmit.

Safety

Mint oly sokszor, most is egyetértek veled Novill. Hangsúlyozom, az oktatás színvonalával nem volt semmi probléma és a háromnapos tanfolyamot négy hét további felkészülés követte, bár így sem állítható hogy minden egyértelmû, mivel borzasztóan nehéz az új villámvédelem, fõleg annak aki a régit is nap mint nap gyakorolta. Nem könnyû a gondolkodásmódot átállítani, ráadásul az MSZ EN 62305 szabvány a terjedelmét tekintve a tízszerese az MSZ 274-nek. Nagyon sok probléma lesz még ebbõl, ez elõre látható, különösen amikor azt kell eldönteni, hogy melyik szabvány szerint kell létesíteni egy villámvédelmet.

Novill

Hát igen például az MSZ EN 62305 kockázat értékelési menete. Mennyivel egyszerûbb volt alkalmazni a régi MSZ 274 jól bevált táblázatait. Itt az egészben (ami sajnos a többi szabványra is vonatkozik) az a egyik fõ probléma, hogy nem igazán kiforrottak a mûszaki elõírások. Gyakoriak a változások. A fizikai törvények illetve a technikai fejlõdés még nem támasztja alá egészen. Az oktatás (nappali ill. felnõtt képzés) esetében sem igazán tudja követni a gyakorlatban a változásokat. Elsõsorban a megvalósulások stádiumában kellene alkalmazni minél elõbb a munkák elvégzése során a villanyszerelõ társadalomnak. Ezt hátráltatja a szabványok, képzések viszonylagos drágasága, továbbá kevés igazán jó hazai szakkönyv kiadása.

Novill

Hát elérkezett a 2012 év, megint itt az ideje a kötelezõ továbbképzéseknek és a kredit pontok gyûjtésének az ideje. Akinek ez évben jár le a jogosultsága, annak elõbb kell lépnie. Ha valaki tud ingyenes és pénzes képzési helyeket és 2012 évi idõpontokat az hasznos lenne az érdekelteknek. Én keresgéltem, de még nem találtam. Így érdeklõdve várom ezen információkat.

rabszolga

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. január 03., 10:07:25 DÉLELŐTT
Hát elérkezett a 2012 év, megint itt az ideje a kötelezõ továbbképzéseknek és a kredit pontok gyûjtésének az ideje. Akinek ez évben jár le a jogosultsága, annak elõbb kell lépnie. Ha valaki tud ingyenes és pénzes képzési helyeket és 2012 évi idõpontokat az hasznos lenne az érdekelteknek. Én keresgéltem, de még nem találtam. Így érdeklõdve várom ezen információkat.
Íme:


Novill


rabszolga