Felelõs mûszaki vezetõi engedély hosszabbítás

Indította Novill, 2011. szeptember 19., 19:25:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Úgy látom a kötelezõ szakmai modulok lehetõsége (választéka)  kevés a villanyszerelési témakörben. Kinek mi a tapasztalata a felelõs mûszaki vezetõi engedély hosszabbítással kapcsolatosan? Kredit pont szerzési lehetõség a villanyszerelési konferencián is van a közel jövõben.

rabszolga

A "másik" fórumon már egyszer nekiálltam ennek a kérdésnek, de kissé elsikkadt. Nem szeretném ismételni magamat, aki olvasta, ismeri...bár lehet újra gondolom...
A véleményem azóta sem változott, szerintem abszolút igazságtalan , inkorrekt az egész megújítási rendszer.

Az EMOSZ szinte semmit nem tesz, a közeljövõben tartandó kétnapos (egész napos) konferenciájuk is mindössze 3 kreditet ér. Az is 5000 Ft. Akkor pontonként ki lehet számolni, míg összejön a 15 vagy 18 (már nem is tudom pontosan...) mennyiben fog kerülni. Nem is beszélve a kötelezõ "vizsgákról" amik aztán lényegesen húzósabbak.

A tájékoztatás meg egyszerûen mondva is siralmas. Egy kolléga végzett nemégiben EBF tanfolyamon, be sem számolták neki, pedig mi a továbbképzés ha az nem? Az áráról nem is beszélve...
Csupán azért, mert a suli nem tejelt a kamarának. Ezért látom értelmetlennek az egészet, mert a rendszer a lehúzásra épül, nem a szakmai fejlõdésre. Azért ne találja ki senki, ha valaki elvégez egy villámvédelmi vagy EBF felülvizsgálói tanfolyamot súlyos pénzekért, nem ér fel egy továbbképzéssel, amit apránként, termékbemutatókon szerez... Röhej és siralmas egyben.

Kíváncsi lennék, kinek mi a véleménye...

Novill

Igazad van ezzel kapcsolatosan, az oktatás nagy üzlet. Bizonyos rétegek tudnak jól lobbizni. Eleinte súlyos  pénzekért jártam különbözõ oktatásokra, ahol vizsgázni kellet ( Ez sem volt nehéz) és adtak kredit pontot nem keveset. De rájöttem ugyanezt el lehet érni termék bemutatókon is. Azok adnak kredit pontot akik a mérnök kamaránál el tudják intézni. Az EMOSZ is ilyen, de megjegyzem amikor elõször szervezték a rendezvényüket benne volt a tagdíjban. Õk is valóban elmentek a pénz szerzésre. A kötelezõ modulokon már olyan témákban tartanak elõadást, ami már nem nyújt semmi újat sokszor. De mivel kötelezõ kénytelen az ember menni.

Novill

Az engedély meghosszabbításával kapcsolatos folyamatok , hogy zajlanak le. Mik a tapasztalatok. Itt a jogosultsági vizsga van-e hosszabbitásnál?

krisz1986

Ilyenkor kéne nekünk jogi képiselet és szakszervezet.

rabszolga

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. január 03., 10:18:10 DÉLELŐTT
Az engedély meghosszabbításával kapcsolatos folyamatok , hogy zajlanak le. Mik a tapasztalatok. Itt a jogosultsági vizsga van-e hosszabbitásnál?
Nem tudom pontosan mire gondolsz, de a jogosultság megújításának folyamata a következõ:
- Jelentkezel a kamaránál, hogy lejár(t) a jogosultságod. (Jó tudni, hogy lejárt jogosultságot már nem fogadnak el az ellenõrök!) A jó hír az, ha lejárt, a kamara elvileg türelmes és ad némi kifutást az újításra. Általában fél évet... Ez viszont nincs szabályozva, tehát adható!
- A kötelezõ modul otthon gép elõtt ülve elvégezhetõ, fizetõs!
- A szabadon választott  elõadások a kreditekért, amelyek vagy fizetõsek vagy nem... :)

Az ügyintézés viszonylagosan rendben zajlik...