Segítséget kérnék!

Indította Gyula8201, 2011. szeptember 18., 12:03:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Ambrus

Köszönöm. Az örömöm addig tartott, amíg hazaértem. Volt egy régi lélegeztetõpumpám, amely hibátlan volt, bedugtam, és nem mûködött. Megnéztem a fírelét, le van vágódva. Kihúztam mindent, nem lehetett visszakapcsolni.  Tíz perc múlva visszatudtam kapcsolni, megy a lélegeztetõ pumpa is. Most van áramunk. nem lehet, hogy a fírelében van valami elszenesedés amely idõnként áthúz?
Holnap tud jönni a villanyszerelõ, remélem az éjszakát kihúzom vele. mert ha áram nincs, fûtés sincs, meleg víz sincs.

Emelem kalapom a villanyszerelõk elõtt, ha ilyen hibákat megtalálnak.

Üzenet összefûzve: 2011. október 26., 16:36:44 DÉLUTÁN

A megszakítók úgy vannak elhelyezve, hogy három darab van a rendes villanyóra alatt, ugyanazon az aljzaton, (azért nevezem rendesnek, mert a másik óra éjszakai, de az teljesen nem üzemel, onnan nincs fogyasztó) három darab pedig egy külön aljzaton van. Dupla szélesség elfér mindkét aljzaton.

Ha ezeket beszerzem, akkor kell hozzá engedély, hogy átszereljék?

(Bocsánat, hogy a nyûgömmel untatom a T. fórumot)

Novill

 A plombált részt csak regisztrált villanyszerelõ tudja csak átszerelni a jogosultság miatt. Mindenképpen a plombált részbõl célszerû kiemelni a fi relét a mért oldalra. A hiba olykor elõ állhat egy bizonyos üzemidõ után is. A szivárgó áram ekkor jelenik meg, mely mûködésbe hozza a fi relét. Én is jártam már így egy villanytûzhelynél. Remélem a villanyszerelõ kolléga segíteni fog rajtad e problémával kapcsolatosan.

Ambrus

Köszönöm szépen. Ez a "bizonyos idõ után is jelentkezhet" ez azt jelenti, hogy zárlat nélkül csinál ilyet, vagy észleli az áramszivárgást, és egyszer csak úgymond besokall?

Üzenet összefûzve: 2011. október 28., 19:46:37 DÉLUTÁN

Ma már igazán biztató eredmény született. Sikerült egyetlen szálra leszûkíteni a hiba okát, az MTK kábelen lévõ valamelyik lecsatlakozás. (Villanytûzhely, konyhapulti konnektorok.) Most ideiglenesen ez lekötve, addig minden más mûködik a lakásban. Sajnos a szerelõnek nem volt több ideje, be van táblázva nagyon.
Köszönöm az eddigi segítséget!

Ambrus

Megvan a hiba. A mosogatógép. Kikapcsolt állapotban is leveri a fírelét. Majd' egy évet viccelt velünk. Teljesen száraz a hátoldalon is, és amiért nem jöttem rá eddig, hogy sokszor 10 percig produkált zárlatot, utána a hiba eltûnt. ennyi idõ kEllett neki, mikorra valamennyire jobban átéghetett belül valami.

Üzenet összefûzve: 2011. november 02., 18:45:20 DÉLUTÁN

Ja, majd elfelejtettem, majd a gép összevonja a hozzászólást: Az MTK kábel valójában lehet, hogy MT-(K)ábel? Azaz csak én értettem MTK-nak?

Ambrus

A fírelé nálunk régi, NDK gyártmány, és jó lenne kicseréltetni. Le van plombálva, mivel a nem mért szálra van kötve. Akkor  a csere költsége engem, vagy a szolgáltatót terheli?

Fecó

A berendezés a Te tulajdonod, ezáltal a Te költséged a cseréje is. A plomba csak amiatt van rajta, mert a méretlen vezetékrendszerbe lett beépítve. Ajánlatos megszüntetni ebben az elrendezésben a dolgokat, és az új FI relét a mért részbe, az elosztótáblába elhelyezni. Regisztrált vállalkozót kell keresni hozzá, Õ bonthatja fel a zárópecsétet, és a regisztrációs száma alapján kérheti a visszaplombálást. Az is lehet, hogy a régi berendezés kiszerelése miatt kicsit át kell alakítani a méretlen oldalt, hiszen most megszûnik egy készülék.