Kijáratjelzők

Indította sanyika, 2015. március 09., 18:51:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

sanyika

A közelmúltban elektromos kijáratjelzőket telepítettem egy ifjúsági tábor épületben, a használatba vételi engedélyhez a tűzoltóság
hivatalos embere fényerősség mérési jegyzőkönyvet is kér a kijáratjelzőkről a kivitelezői nyilatkozat és az EBF mellé, mit kell mérni luxot? milyen fényviszonyok között? milyen távolságból? Ez számomra értelmezhetetlen. Vagy csak nekem újdonság ez, ilyet még nem kértek tőlem.
Mit tudtok erről.  Köszönöm!

Szirty

Üdv!

Rosszat sejtek.
Szóval adott a kijárat jelző, ami egy fényforrás búrával, adott fényerővel. De arra kell ragasztani egy alig átlátszó zöld öntapadót, amin egy menekülő bácsi szimbóluma van, ami szintén előírás.
Az öntapadó lefogja a fényforrás fényének 90%-át kb. ezután jönnek azzal, hogy mennyi a fényereje, mert az előírás...

Szép új világ!

Gyurmaúr(fi-relé)

Bezzonyám, méghozzá oly mértékben, hogy a legsűrűbb füstben,sötétben is 1 lux fényereje legyen...
És még örülhetsz, hogy (központi)akksis, legalább 1 órás áthidalású, az esetleges tűzjelzővel együtt indítható (LED)vészvilágítást nem kellett csinálnod, bár elvileg azt is kérheti a katasztrófavédelem!!!  :'(

Safety

A hatóság részéről támasztott követelményt az MSZ EN 1838:2014 szabvány 4.2.1. pontja írja elő (angol nyelven!)

Nagyjából így hangzik:
"4.2.1.    A legfeljebb 2m széles kijárati utak középvonalában a padlószinten horizontálisan mért megvilágítás ne legyen 1 lx-nál kevesebb, és az út fél-szélességének megfelelő középső sávjában a megvilágítás sehol ne csökkenjen ezen érték 50%-a alá.
4.2.2.  A kijárati utak középvonalában a legnagyobb és a legkisebb megvilágítás aránya ne legyen nagyobb, mint 40:1."

Jó ha tudjátok, hogy megvilágításmérés kizárólag az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal által kiadott ,,Munkahelyi fény- és megvilágításmérés" szakterületre vonatkozó  szakértői engedély birtokában végezhető!   

Szirty

Sapka effekt!

Idézmegvilágításmérés kizárólag az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal által kiadott ,,Munkahelyi fény- és megvilágításmérés" szakterületre vonatkozó  szakértői engedély birtokában végezhető!

Az már csak természetes, hogy a hatóság csak saját maga mérheti.
A gáz szolgáltatót sem lehet meghatni azzal, hogy a gáz fűtőértéke olyan kicsi, hogy meggyújtani sem lehet már és te megmérted.
Leszarják, mert nem fogadják el csak és kizárólag a saját mérésüket.
Ha van sok pénzed amit ki akarsz dobni megméretheted velük hogy kapj egy hivatalos "fűtőérték megfelel" tartalmú jegyzőkönyvet :D

Safety

Bocsánat, lehet félreértés történt, de a megvilágításméréseket nem a hatóság végzi, hanem bárki végezheti, aki rendelkezik erre vonatkozó jogosítvánnyal. Hasonlóképpen a többi villamos biztonságtechnikai felülvizsgálói tevékenységekhez.

Szirty

Igen értem én, bárki végezheti, akit a hatóság felhatalmaz.
De a hatóság nem hatalmaz fel bárkit :-)
Nem ugyan az?

Bárki megbírságolhat engem aki rendőr. Rendőr meg elvileg bárki lehet gyakorlatilag azonban bárki (mindenki) nem rendőr!
Ugye?

Mottó: Mindenki egyenlő, de vannak sokkal egyenlőbbek...

gempetya

Üdv mindenkinek! Itt teszem fel kérdésemet, mert ehhez a témához kapcsolódik. Sosem volt még dolgom kijáratjelzővel, szóval fogalmam sincs hogy kell bekötni. A cucchoz persze semmi leírást sem csatoltak, s a neten sem találtam róla sok infót.

3 ér van: ground, zeroline és firewire. Aksis a kütyü, az épületben UPS nincs. A ground és a zeroline közé kell a 230-at kötni és kész?

Gyurmaúr(fi-relé)

Fotót kérnénk a kicsikéről, pls!!! Thx...  ;)

gempetya

Ő lenne az!

Üzenet összefûzve: 2015. március 29., 18:39:11 DÉLUTÁN

Ennyit találtam róla a neten:

https://ledrex.hu/elmark-ketoldalas-veszkijarat-led-lampa-akkumulatoros/

LED Emergency XL88 | Elmark Holding