LiFX fényforrás

Indította tothgyula, 2014. december 18., 15:17:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Tisztelt Kollégák!
A Villanyszerelők Lapjában van egy karácsonyi játék kérdés. Hol olvas hatnék az LiFX fényforrásról?
Üdv:TothGyula


exchange

Érdekes cucc. Már csak a távoli felle kapcsolás és a szinváltás miatt megéri persze csak pár év múlva mikor lejjebb megy az ára :P
Egyébként ez olyan mini DMX vezérlő számomra :D

980POWER

Én a YouTube-ról vettem az ötletet led szalaghoz. https://www.youtube.com/watch?v=XqPXU6ZqBYo
Valahogy így nézne ki:https://www.youtube.com/watch?v=_b9VVlX7Vtk
Ezek szerint van ilyen égő is. ;D

Szirty

Üdv mindenkinek (BÚÉK)!

Tudom én, hogy a vélemény olyan, mint a segglyuk, de az össze-vissza villódzó RGB fényekkel nem árt csínnyán bánni.
Állandó színű hangulatfénynek (szerintem) még elfogadható, de mindegyik RGB vezérlő valamiért különböző programokat tud az automatikus színváltásra, amivel percek alatt moderált szóklubot lehet varázsolni a hálószobából.

Kell még néhány arany-fehér színkombinációval "díszített" bútor, tükör a plafonra, rengeteg gipsz stukkó, élénk színű falfestés (esetleg ordenáré geometrikus mintákkal súlyosbítva), láva lámpa az asztalokra, kerti törpék az udvarra, pár kisebb torony az építmény sarkaiba és készen is van a sukárbarokk stílusú palota. :-)

980POWER

Szerintem a szemet is fárasztja a villogás, de egy adott színben megállapodva, a fényerő beállításával inkább nyugtató hatást lehet elérni vele. Hálószobába alkalmazás, hát nem is tudom, inkább nappaliba való. Van az a bizonyos csillagos égbolt, esetleg az hálószobába, de azt kiszerkeszteni nem egy egyszerű dolog lehet, de ha valakinek erre van igénye és megfizeti vagy megcsinálja, az igen.

Novill

Nem kell kiszerkeszteni a csillagos égboltot, hanem egyszerűen ki kell nyomtatni egy nyomdában a negatív képet,és 1-es fúróval a fénypontok helyét ki kell fúrni. Aztán ebbe a furatokba kell bele rakni az optikai szálat. Igaz így eléggé macerás feladat az egész. A kép a gipszkarton másik felére van ragasztva.

nyaki

Ha így haladunk, egy villanyász már nem csak villanyász lesz, hanem dekoratőr, dizájner, kertmérnök, számítástechnikus és már a franc se tudja, hogy még mi.
A végén még kötelezni fognak minket az egyéb szakmák elvégzésére is, mint pl. lásd a tűzvédelmi vizsga, regisztrált szerelő, stb..
A "fejlett"-nek mondott nyugaton ez amúgy sem jönne be, mert ott minden szaki csak egy munkafolyamatot csinálhat és mivel erőltetik ránk a kivándorlást, ez a tudás csak neked lesz fontos.
Véleményem szerint egy kuplerájban nagyobb rend van, mint ebben a hülyeség vezérelt világban. :-\

Szirty

Üdv Novill!

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. december 28., 08:04:36 DÉLELŐTT
Nem kell kiszerkeszteni a csillagos égboltot, hanem egyszerűen ki kell nyomtatni egy nyomdában a negatív képet

Vagy egyszerűen csak véletlenszerű helyeken kifúrni aminek semmi köze semmilyen csillagképhez.
Az általános hatást ez alig rontja...