Enocean vezeték nélküli technológia

Indította nova, 2011. szeptember 11., 21:40:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondoltam ez a technológia is megér egy külön témát, hiszen itt a fórumon jelenlévõ intelligens épületvezérlésekkel foglalkozók termékei is tudják már kezelni ezeket a vezeték nélküli eszközöket. Melyek az energiát amely a mûködésükhöz szükséges a napsütésbõl, mozgásból és hõmérséklet változásból állítják elõ. Elemet nem használnak.




Az alábbi videó arról szól, hogy egy irodában mekkora energia megtakarítást lehet elérni, például ha a jelenlét érzékelést a székbe épített érzékelõ szolgáltatja, melynek energiáját szintén az ülõ felületen keletkezõ mozgás adja.
Persze azért kíváncsi lennék, hogy a székbõl kivágott szivacs réteg helyére illesztett mûanyag eszköz mennyiben rontja a kényelmi funkcióját a széknek. :)




Mindenesetre érdekes technikának tartom, mert ennek ha tényleg igaz ami például a videóban szerepel akkor tényleg jó alternatíva lehet intelligens épületek kialakítására a már kész épületeknél. Persze nyilván kell hozzá egy vezérlõ központ is, mely összefogja ezt a technikát.

Bár az energia ellátási témára kivácsi lennék, hogy valakinek van-e tapasztalata? Tényleg mûködik?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

ASA

Szia!

Mûködni mûködhet, csak kérdés hogy mennyire stabilan?

Bár a rádiós felépítését, - kiépítését nem szeretném a lakásomban.
Nem a rádió hullámok miatt, hanem mert nem lehet esztétikusan "elrejteni".
Az Interferenciás zavarokból adódó hibák... Ez utóbbi persze kiküszöbölhetõ, de a látott rendszer esetén nem tudni hogyan kezeli le.


Gateway a mennyezeten, Ablaknál érzékelõ... Idõvel a mûanyag burkolat elfakul, mattul...
Széket sem szívesen operálnám át... Fõleg ha pl. 2 évente újat veszel, vagy nagyobb értéket képvisel.

Ennek ellenére ötletes.





nova

Nézegettem a gyártó oldalát és eléggé nagy irodaépületekben is használják a rendszert, gondolom a stabilitással nem lehetnek akkora problémák. Szerintem az ilyen rendszerek az utólagos kiépítésekhez lehetnek hasznosak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Sziasztok!


Hozzánk a héten érkezik egy nyomógomb, amit tesztelni fogunk. Szerintem minden olyan helyre jó lehet, ahol a kábelezés nem, vagy csak nagy károkkal oldható meg. Üveg felületeken, mûemlék épületekben egyébként pont esztétikai szempontból kifogásolható megoldások születnek. Nem értek egyet azzal tehát, hogy nem lehet esztétikusan elrejteni a készülékeket. Pontosan annyira jelennek meg ezek a készülékek a falon, mint bármely más eszköz azzal a különbséggel, hogy elhagyható a vezetékezés.
Az átvitel egyébként elõre tesztelhetõ egy speciális készülékkel, így nem okozhat meglepetést a szerelés után egy vastagabb fal sem.

nova

Idézetet írta: Loxone_Schmidt András Dátum 2012. január 11., 09:02:16 DÉLELŐTT
Az átvitel egyébként elõre tesztelhetõ egy speciális készülékkel, így nem okozhat meglepetést a szerelés után egy vastagabb fal sem.

Milyen jellegû ez a "speciális" mûszer?

Hát igen az sem mindegy mennyi és milyen távolságra kell egymástól elhelyezni az adó és a vevõ egységeket.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

A hibakereséshez, és az elõzetes felméréshez én egy ilyen eszközt használnék.


nova

Egyszerû kis szerkezet, leírás alapján nem is nehéz használni és az ára sem olyan vészes ha valaki ilyen rendszert szeretne telepíteni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!