• Online szabvány könyvtár 4 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Online szabvány könyvtár  (Megtekintve 15269 alkalommal)

Nem elérhető recens

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • recens nincsen befolyása.
Re:Online szabvány könyvtár
« Válasz #10 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:09:53 pm »
Eme ritka pillanatokat valahogy meg is lehet örökíteni ?  :)
Print Screenre vagy valami hasonlóra gondoltam.

Nem elérhető czapi

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • czapi talán lesz valaki.czapi talán lesz valaki.
  • Nem: Férfi
    • ElektroNord Kft. weboldala
« Válasz #11 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:16:30 pm »
Eme ritka pillanatokat valahogy meg is lehet örökíteni ?  :)
Print Screenre vagy valami hasonlóra gondoltam.
Üdv!

Ezt írják:

Az Online Szabványkönyvtár egy virtuális könyvtár, ahol a szabványinformációk, a szabványok szövege és a kiadványok kizárólag képernyőn való olvasásra nyithatók meg, tehát nem nyomtathatók és nem letölthetők.

A szabványok és szabványkiadványok szerzői jogi védelem alatt állnak. Az Online Szabványkönyvtárban az olvasásra rendelkezésre bocsátott szabványok és kiadványok a Magyar Szabványügyi Testület (MSZT) tulajdonát képezik, tehát az Online Szabványkönyvtár szolgáltatásainak igénybe vételével és szabványkiadványok tulajdonjogát a felhasználó nem szerzi meg. A szabványok és a szabványkiadványok szövegének felhatalmazás nélkül másolása, sokszorosítása, illetve a szerzői jogok bármilyen módon való megsértése jogszabálysértő magatartás, amelynek összes következményét a jogsértést elkövetőnek kell viselnie.
Az MSZT fenntartja a jogot, hogy a rendeltetésszerű használattól való eltérés, az MSZT engedélye nélküli használat vagy bármely jogsértés észlelése esetén megtegye a szükséges lépéseket.

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 9
  • Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.
« Válasz #12 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:22:55 pm »
Te kis haszonleső! Csak nézni szabad mint a "pipsóba" Nem ám illegálisan kinyomtatni, és osztogatni a tudást mint valami szent grált! Azután mi jöhet még? Mindenki elkezd szakszerűen dolgozni? A szabványokat betartani? És ha egy megrendelő is hozzáfér a szigorúan bizalmas anyaghoz? Még a végén ellenőrizni tudja a szakit jól dolgozott-e. Maradjon csak minden titokban. De most tényleg, legyen ez egy felhívás, Én beszállok, böngésszünk közösen, fizessünk közösen, tanuljunk közösen. Van még legalább 9 ember aki beszáll? De gondolom ez is illegális, hivatalosan csak 1 ember jogosult 1 tagságonként olvasni. Nem akarok a TEK-re ébredni, amint rámrugják az ajtót, letepernek egy alsógatyába hajnalban illegális szabványböngészésért.  Lehet inkább betörök valahova, ellopok 50 000 Ft-ot, mégiscsak kisebb a rizikó :)

Nem elérhető recens

• Rendszeres látogató
« Válasz #13 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:31:02 pm »
Hát én csak gondoltam, ne keljen már minden évben kiperkálni eme horror összeget.
Meg hát magyar ember találékony.  :-\

Nem elérhető czapi

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • czapi talán lesz valaki.czapi talán lesz valaki.
    • ElektroNord Kft. weboldala
« Válasz #14 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:35:45 pm »
Te kis haszonleső! Csak nézni szabad mint a "pipsóba" Nem ám illegálisan kinyomtatni, és osztogatni a tudást mint valami szent grált! Azután mi jöhet még? Mindenki elkezd szakszerűen dolgozni? A szabványokat betartani? És ha egy megrendelő is hozzáfér a szigorúan bizalmas anyaghoz? Még a végén ellenőrizni tudja a szakit jól dolgozott-e. Maradjon csak minden titokban. De most tényleg, legyen ez egy felhívás, Én beszállok, böngésszünk közösen, fizessünk közösen, tanuljunk közösen. Van még legalább 9 ember aki beszáll? De gondolom ez is illegális, hivatalosan csak 1 ember jogosult 1 tagságonként olvasni. Nem akarok a TEK-re ébredni, amint rámrugják az ajtót, letepernek egy alsógatyába hajnalban illegális szabványböngészésért.  Lehet inkább betörök valahova, ellopok 50 000 Ft-ot, mégiscsak kisebb a rizikó :)

Ez tetszett, elképzeltelek híradóban.  :)

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 38
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #15 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:45:02 pm »
Amúgy csak megsúgom, hogy azért az mszt-nél is gondoltak a printscreen és egyéb megoldásokra. :)
Nyomtatni alapból nem lehet benne, és úgy van kitalálva, hogy egy oldalt teljes egészében nem is tudsz megnézni. Körülbelül 3 részre van osztva a lap. Egy görgetősávval tudsz a lapon belül görgetni. Igaz néha szemléltető ábráknál kicsit nehezíti az áttekintést. Ez is egyfajta újítás, mert régebben ha jól emlékszem teljes egészében mutatta a lapot, és én tudtam kiválasztani a nagyítás mértékét.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.
« Válasz #16 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:52:05 pm »
Igen, magamba roskadva egy széken, összebilincselt kézzel, bekockázott arccal, és eltorzított hangon nyilatkozok, hogy a kábelfektetési mélységre voltam kíváncsi, és az éj leple alatt, egy másik kolléga által használt azonosítóval bejelentkeztem, és aljas módon, holmiféle szakmaiság látszatát keltve, megkárosítva a gazdasági szervezetet, "vizuálisan eltulajdonítottam" (nyugalom, lehet pár éven belül ilyen tétel is lesz a BTK-ban) a vonatkozó előírások gyűjteményét. Természetesen azzal záródik a riport, hogy mindent megbántam, és engem csak pár szakember kolléga rángatott bele a bűnbe, ezzel a "dolgozzál már szabványosan felbujtással".  A kezeim tördelve végül belátom, jobb lett volna elkaparni 10 centire az egész kábelt, most nem lenne bajom belőle. Viszont mivel már volt 2 ügyem, egy leválasztó kapcsolóval foglalkozó szabvány, és némi földelővezető keresztmetszeti illegális hozzáférés, a 3 csapás törvény alapján 6 év közmunkára ítélnek, a fegyintézetben kell a villanyszerelést felújítanom, a jelenkori szabványoknak megfelelően. Én ekkor megtörök, és a halálbüntetés visszaállításáért fohászkodom, az asszony meg csak sír az üvegfal túloldalán: "Látod APA, neked is csak úgy dolgozni kellene, minek kell mindent tudni. A Pisti meg a Lali is jól megélnek a villanyszerelésből, sosem tudták mik azok a szabványok, pedig az egyikük kőműves, a másik festő. Te meg villanyszerelő lettél, még sem értesz hozzá, Ők meg most vesznek új autót megint!

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető recens

• Rendszeres látogató
« Válasz #17 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:57:11 pm »
Üdv nova !

Megértettem.
De bevallom azért néha jól jött volna egy-két  részlet.  :-\

Nem elérhető Fecó

• Villanyász
« Válasz #18 Dátum: 2014. Szeptember 22., 21:06:19 pm »
Megfogod a monitort, és ráborítod a fénymásolóra :)

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 38
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #19 Dátum: 2014. Szeptember 22., 21:18:34 pm »
De bevallom azért néha jól jött volna egy-két  részlet.  :-\

Van itt a fórumon is szabvány ismerettel foglalkozó témák, ha jól emlékszem ott sincs túl nagy mozgás a szakemberek részéről. Nem olyanra gondolok, hogy konkrét szabványt bemásol valaki, hiszen az nem lenne túl jó megoldás. Ugyebár minden szabványon szerepel a tulajdonosának neve. Tehát ha önzetlenül segítene is valaki ilyen módon, akkor később bajba kerülhetne. Akkor azon venné észre magát, hogy Fecó zárkatársa lenne, és közösen újítanák meg a villamos szék áramellátását. :)

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
2 Válaszok
6701 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Január 09., 21:28:45 pm
írta JUVILL
2 Válaszok
1990 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. December 27., 16:01:44 pm
írta Marton
0 Válaszok
2193 Megtekintések