Társasház pincei műanyag víz körvezeték EPH rendszer.

Indította zoli_varga, 2014. augusztus 26., 08:20:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

zoli_varga

Sziasztok!

A címben említett műanyag csöves víz  alapvezetékhez kell kiépíteni Eph összekötő vezetéket.
Itt is járható a 6/2,5 réz vezeték keresztmetszet?   Vagy legyen a gerinc min. 16 mm2 vagy esetleg  pen/2? Valószínűleg nincs is kiépítve eph csomópont. És az is valószínű hogy a víz vezeték mellett a gáz sincsen bekötve.
Valamint azt is szeretném tudni hogy ehhez egy felülvizsgálat és  jegyzőkönyv mennyibe kerül( ezt pm vagy mailben)?
Várom a javaslatokat.

Simon Endre

Üdv zoli varga!
Mit kell pontosan az EPH-ba bevonni a m ű a n y a g (?) gerincvezetéket, nem inkább az arról leágazó fém strangokat, mert csak annak van értelme és kötelezettsége. Az álltalam ismert mód (kiváltó tüzivíz gerincnél) a függesztő vasakhoz bilincselt 10-es köracél és arról  flexi hatos zöldsárga bekötők leágazó szorítókkal. Ha nálad ez nem tüzivíz és elzáró van, úgy a leágazás a szelep fölé kötendő be. Az ügyfelet szóban és jegyzőkönyvben is figyelmeztesd a gáznál fennálló hiányosságra!

zoli_varga

Üdv!

Igen a felszálló fém srangokat kell bekötni Eph-ba, bocsi ha félreérthető. Már  én is gondolkozom a  köracél megoldáson. Szerintem itt az ár, logisztika, szerelés, tartósság mérlegelése után választok anyagot. Köszönöm az észrevételeket!

Tapatalk-kal küldve az én LG-D280-el