Hűtőgép hiba javítás

Indította bizserge, 2014. augusztus 22., 14:10:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bizserge

Tisztelt Kollégák!

Kicsit off, de háztartási hűtőgép hibáknál szívesen, önzetlenül segítek!
Kérdezzetek bátran.  Legelső jó tanácsom, hogy csak a legegyszerűbb elektronikával megáldottat vegyétek. a hibaszázalék elkerülésért!


Üdv: Bizserge

szmihaly

IdézLegelső jó tanácsom, hogy csak a legegyszerűbb elektronikával megáldottat vegyétek. a hibaszázalék elkerülésért!

Felsorolnád?  Vagy a boltban azzal kezdjük a vásárlást, hogy ott rögtön szétszedjük megnézni hogy mi van benne?  ;) ;)

Zsolt718

Sajnos kevés olyan van amiben nincs elektronika (amit a magam részéről én egyszerűnek látok, javítani is tudom - a legtöbb esetben.) A legnagyobb gond az termisztoros érzékelők hibája, amik viszont nem cserélhetőek egyszerűen, mert a kábelezést a hőszigetelésbe ágyazzák - cső nélkül - így aztán pusztítás nélkül nem cserélhető. (Amúgy 100 forintos alkatrészről van szó...)

kergabor

Akkor élve a lehetőséggek, szabadna tanácsot kérnem, hogyan javíthatnám meg a jó öreg Zanussi mélyhűtönknek a hőmérséklet-jelzőjét, amely egyszercsak kiakadt és azóta így áll. A gép pedig hűt rendesen.

Zsolt718

Ebben nincs villany... Sima mechanikus kijelző kapilláris csővel. Valószínűleg megsérült és elszállt belőle a gáz, nem javítható, csere.
HHM005 LEHEL F230   fagyasztószekrény  alkatrész Hőmérő

Simon Endre

Szia kergábor!
Az eredeti beszerelése, (cseréje) sem lenne olcsó és egyszerű, ráadásul ki is kellene pakolni a fagyasztott cuccot valahová, vagy megvárni vele a leghidegebb téli napokat. Tanácsolnék egy közvetlen mérő, vezeték és kapillárcső nélüli pótlást.  (Keress rá, WS 7012) Sajnos ennek az a hibája hogy leolvasáshoz ki kell nyitni a hűtőt v. fagyasztót, viszont digitális  és belső áramforrása van és ha "*" szignálja eltűnik, (mert pl. már fél napja nincs villany,) menteni az élelmiszert, vagy perelni a szolgáltatót. Elfér a legtöbb fagyasztó fiókja és ajtaja közötti üregben, mert kb. csak 1 cm  vastag. Én átalakítottam vezetékesre és kikapcsolhatóra egy mobil fagylaltos triciklihez. Ennek van HCCCP bizonylata, élelmiszerbíztonsági eszköz (Conrad forgalmazza,) igaz hogy az az eredeti állapotra vonatkozik.

tomifix

Sziasztok!
Adott egy 300literes Lehel fagyasztóláda, ami bekapcsolásnál leveri a FI relét. Azonban, ha állítok a termosztáton, akkor van hogy nem old le, de nem is kapcsol be a motor...
Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi lehet a hibája?

Marton

Tomifix!
a FI relé nem szokott csak úgy leoldani, annak mindig oka van.
Sejtésem szerint a kompresszor lehet kis mértékű testzárlata. Ezt nem biztos, hogy egy multiméter 0,5V-os mérőfeszültsége kimutatja.
Ezért kellene szigetelés vizsgálóval mérni amely kb. 500-1000V-ot használ méréshez. Ez biztosan átüti azt a hibás pontot melyet a 230V is.

tothgyula

Üdvözletem.
Ha van benne izzó (belső világítás) csavard ki és próba.Ha nincs benne, akkor én alaposan átnézném a vezetékeket (MT), a relé deknijét levenném, és szigetelést mérnék először csak 500V-tal.Ha a beépített klixon a hibás, akkor hűtőgépszerelő tud segíteni.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

kundi8591

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy HELKAMA FROSTE KF 130 L-es hűtő aminek eltört a termosztát kapilár csöve. Típusa: Danfoss, 077b6009 ,-10,5 - -21. ,25t65 ,EN60730-2-1
Ennek a hűtőnek a termosztátja a hűtőn kívüli csőre van szigetelve.
A kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen termosztáttal tudnám helyettesíteni amivel nem kellene a csövet megbontani hanem a hűtő belső hőcserélőjéhez erősíteném, valamilyen módon!?
Vagy esetleg milyen más megoldás lehetséges, mert ezt a típusú termosztátot itthon nem találtam.
Köszönettel:  Péter